Jump to content

Mitrovic, reactie de ultima ora dupa anuntul ca ar putea trada Dinamo pentru FCSB! Ce spune de transferul la marea rivala


TheVirus
 Share

Recommended Posts

image.thumb.png.294eb10f213752e528211963bf63c986.png

 

Dinamo l-a pierdut la comisii pe pustiul Mitrovic, al treilea portar al echipei din Stefan cel Mare.

 

23:15 Mitrovic a declarat ca exclude varianta de a merge la FCSB pentru ca este dinamovist si a dat detalii despre modul in care a fost tratat de conducerea lui Dinamo, explicand si de ce a ales sa depuna memoriu.

 

"Eram neplatit de mai bine de patru luni de zile. Mi-am depus memoriu si am devenit jucator liber de contract incepand de ieri, dupa ce s-a judecat si recursul. Din pacate am plecat din cauza domnului George Trandafir! Am castigat procesul, aveau 15 zile sa imi vireze banii si nu s-a intamplat asta.

 

A inceput si campionatul si aveam meci cu Progresul Spartac. Eu am fost trimis sa ma antrenez cu echipa a doua doua zile si cu o zi inainte am aflat ca domnul Trandafir l-a mintit pe Emil Ursu, antrenorul de la echipa a doua! I-a spus ca eu nu am drept de joc, desi nu era adevarat. Apoi am venit de la Romania U18, unde am jucat cu Ungaria si mi s-a spus ca nu sunt in lot ca sunt obosit, desi eu am zis ca pot si vreau sa joc! Ei stiau deja ca sunt eu obosit.

 

 

Doar dupa ce am devenit liber, au sunat-o de mai multe ori din conducerea clubului pe mama mea. A incercat si Mario Nicolae si domnul Multescu, mai multi. Sa fim sinceri, nu s-a insistat foarte mult. La inceput cand am depus memoriu si acum la final. Au sunat-o incontinuu pe mama!

 

Domnul Trandafir a facut eforturi ca eu sa nu mai continui la Dinamo dupa ce a aflat ca mi-am depus memoriu, chiar daca aveam o relatie buna cu dansul. Ne salutam mereu. Dupa care, a fost avansat intr-o alta functie si ne intalneam si nu ma mai saluta cand trecea pe langa mine! Si asta mai multe zile.

 

Am fost contactat de mai multe echipe din Liga 1. Am fost contactat de FCSB, FC Voluntari, Academica Clinceni si Concordia Chiajna. Eu insa imi doresc sa merg sa joc afara si o sa merg in Italia in probe. Nu am impresar, dar tatal meu se ocupa. El stie tot. Iau in calcul toate echipele, nu e 100% ca voi merge in strainatate. O sa merg unde imi este mie cel mai bine. E posibil sa raman si in Liga 1!

 

Sincer nu cred ca as accepta (sa mearga la FCSB). Probabil vor veni cu o oferta foarte buna, pe care tatal meu o sa o accepte, dar eu probabil nu cred ca as accepta sa merg la FCSB! Nu vreau sa merg acolo, sunt dinamovist", a spus Aleksander Mitrovic pentru Fanatik.

 


22:20 Suporterii din DDB Italia incearca sa adune bani pentru ca Dinamo sa nu-l piarda pana la urma pe Mitrovic.

 

fcsb-ii-poate-fura-lui-dinamo-unul-dintr

 

20:17 In varsta de doar 17 ani, Aleksander Mitrovic a fost declarat liber de contract dupa ce si-a depus memoriu din cauza restantelor salariale, informatie confirmata de fostul coordonator al Centrului de Copii si Juniori din Stefan cel Mare, Gabi Raduta.

 

De asemenea, Raduta a dezvaluit si ca tanarul portar nu duce lipse de oferte, mai multe cluburi fiind interesate de el, printre care se numara si FCSB si FC Voluntari.

 

"Bineinteles ca-i pierd pe toti, daca nu-i platesc! Din pacate, Dinamo nu a stiut sa aiba grija de copiii ei. Isi bat joc.

 

Mitrovic chiar e talentat, v-am mai spus asta, el si Esanu putand constitui viitorul clubului multi ani de aici inainte. Aleksandr e dorit de multe cluburi, FCSB si Voluntari stiu eu, ca si pe m-au chestionat despre el, iar eu l-am laudat, pe merit. Logic ca a plecat daca nu e platit", a spus Gabi Raduta pentru Gazeta Sporturilor.

 

Conform sursei citate, Mitrovic ar fi avut un salariu de doar 6.000 de lei pe luna in Stefan cel Mare. El este fiul fostului atacant de la FC National, Slavisa Mitrovic si, desi este crescut la Dinamo nu a apucat sa debuteze pentru echipa mare intr-un meci oficial.

 

Aleksander Mitrovic a fost integralist in meciul amical disputat de Dinamo la Kiev in compania echipei lui Mircea Lucescu, pe care 'cainii' l-au pierdut cu scorul de 3-0.

 

Sursa

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.