Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

problema - gta


NEXUS.
 Share

Recommended Posts

Salut,

 

Am întâmpinat și eu aceeași problemă acum câteva săptămâni, iar cel puțin în cazul meu s-a rezolvat cu ștergerea tuturor fps boosterelor, respectiv fps_unlock-erului.

Încearcă și tu și revino cu un reply.

 

[!] Jocul este optimizat să stea în maxim 100 FPS-uri, așadar deblocarea acestei limite poate duce la anumite ”bug-uri” (ex: tremură skinul când pui ținta, vehiculul pune frână singur când iei degetul de pe W, nu poți face curbe etc).

Link to comment
Share on other sites

Încearcă să ștergi ”gta_sa.set” din folderul ”Documents ➤ GTA San Andreas User Files”, dacă nu va merge nici așa, șterge tot ce ține de joc și instalează sampul pe altă partiție (ex: dacă tu ai instalat samp-ul în C, instalează-l acum în D). Încearcă, n-ai nimic de pierdut, poate doar timp. La mine s-a rezolvat mai ușor problema.

Link to comment
Share on other sites

Am făcut următoarele lucruri: 

1. Am
șters fps unlockerul și tot așa este; 
2. L-am dezactivat din
setările GTA-ului; 
3. Am
șters ''gta_sa.set''  din Documente; 
4. Am
șters SAMP-ul și am schimbat locația jocului (de pe D l-am pus în C) 
După tot ce am făcut, tot la fel e; 

Și, tocmai ce mi-a zis un Admin acum câteva minute avea fast run/speed hack în GTA, chiar dacă GTA-ul l-am reinstalat de foarte multe ori Toate astea s-au întâmplat ieri, după instalarea unui Modpack de pe YouTube, oare este un virus? 

Link to comment
Share on other sites

Fii atent. Bagă un GTA de-a dreptul stock. Iei un GTA Default, în dezarhivezi unde vrei tu, instalezi samp peste el și vezi dacă ai aceeași problemă. Pe Discord ai specificat că joci cu GTA Default, dar din video văd că ai peste 100 FPS-uri, deci ceva mod tot ai, odată ce ai depășit limiterul jocului. Nu mai bagi absolut nimic în el. Vezi dacă ai aceeași problemă în continuare cu un GTA Default. Dacă se rezolvă, înseamnă că e de la FPS Unlocker, cum ți-am și spus.

Link to comment
Share on other sites

Incearca să descarci un modpack de pe forum.b-zone.ro/mods si sa intrii cu el sa vezi daca mai ai problema.

Link to comment
Share on other sites

Chiar nu stiu ce sa fac, nu merge deloc sa joc in astfel de conditii................ 

EDIT: M-am gandit ca cel mai probabil imi trebuie DLL-uri, imi poate da cineva un link cu dll-urile originale?

Edited by NeXuS.
Link to comment
Share on other sites

GTA : https://b-zone.ro/gta

SAMP R1: https://b-zone.ro/samp

 

Daca nu merg modalitatile de mai sus, cel mai probabil ai ceva conectat, controler, volan etc. Incearca sa deconectezi si conectezi inapoi perifericele

Incearca sa joci cu alta tastatura/periferice in general

Verifica daca ai actualizari pentru drivere

Link to comment
Share on other sites

Daca ai reinstalat windowsul si ai schimbat si jocul cu cel default (desi si cu un modpack era cam greu sa ai o astfel de problema) cred ca este clar ca problema este din alta parte. Au mai fost cateva topicuri de genul in trecut si din ce tin minte toate s-au rezolvat prin metodele pe care le reaminteste si Kaban (adica controler conectat, poate tastatura care nu functioneaza corect)

Link to comment
Share on other sites

On 4/20/2021 at 4:32 PM, Rayok ZEW said:

Fii atent. Bagă un GTA de-a dreptul stock. Iei un GTA Default, în dezarhivezi unde vrei tu, instalezi samp peste el și vezi dacă ai aceeași problemă. Pe Discord ai specificat că joci cu GTA Default, dar din video văd că ai peste 100 FPS-uri, deci ceva mod tot ai, odată ce ai depășit limiterul jocului. Nu mai bagi absolut nimic în el. Vezi dacă ai aceeași problemă în continuare cu un GTA Default. Dacă se rezolvă, înseamnă că e de la FPS Unlocker, cum ți-am și spus.

Ca o mica precizare legat de asta, ai fps unlock si in setarile jocului, care te poate duce la 100fps, nu trebuie sa ai neaparat un mod.

Edited by TheTom
Link to comment
Share on other sites

Salutare, 

Incearca sa vezi daca alta tastatura conectata la PC/Laptop iti face figura asta. Probabil ai ceva defect la tastatura, nu se stie. Intra in alt joc gen GTA sa vezi daca ti se intampla si acolo problema. Probabil este de la tastatura, GTA, modpack sau moduri. Incearca toate modalitatile, sunt curios sa vad care a fost problema, am avut un prieten care a patit ceva in genul dar rar i se intampla chestia asta. Mai este o varianta sa ti se viruseze de la modpack-ul de pe youtube ceva fisiere care nu s-au sters la schimbarea windows-ului. Pe vremea cand te luau la teste TW, am avut un folder gol cu numele aimbot pe care l-am facut eu pe desktop, iar de vreo 3 ori mi-am reinstalat windows-ul, fara sa salvez fisierele etc, toate programele si jocurile trebuiau reinstalate. Dadeam cu programul de cautat anumite foldere si inca il gasea (fisierul gol pe nume aimbot). Nu stiu ce sa zic in cazul asta, dar nu este exclusa nici varianta asta.

 

Astept raspunsul tau!

Edited by Robinson ToV
Link to comment
Share on other sites

Salut


Mulțumesc pentru sfaturile pe care
mi le-ați dat, le-am urmat pe toate și am rezolvat problema ❤️  

Dacă mai revine problema, redeschid un Topic. Acest topic poate fi închis.

Link to comment
Share on other sites

  • TheTom locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.