Jump to content

Problema Maverick


Mihai0930
 Share

Recommended Posts

Salut! In ultimul timp intampin o problema si nu stiu cum sa ii mai dau de cap de aceea apelez la ajutorul cuiva care ma poate ajuta.Obisnuiam sa pilotez Maverick de pe numpad 8,2,4,6 insa acum cand incerc sa fac asta nu mai functioneaza,nu se mai intampla nimic,am fly with mouse dezactivat,butoanele sunt puse corect in setari pentru actiunile aferente,am incercat mai multe versiuni de joc instalat si dezinstalat si tot nu am rezolvat problema,in prezent il folosesc pe cel de pe steam,am incercat si alte versiuni de samp crezand ca se va rezolva dar tot asa este,acum o am pe cea de pe site-ul oficial pe care o foloseam si inainte.Am incercat sa sterg gta_set sa dau resetare la controale si orice alte idei.Daca stie cineva ce pot face sunt deschis la sugestii deoarece cu mouse nu pot deloc pilota cum trebuie,multumesc anticipat tuturor ce isi fac timp sa ma ajute.

Va doresc un joc cat mai placut!

Link to comment
Share on other sites

N-am auzit pana acum pe cineva sa piloteze Maverick-ul sau alt elicopter/avion din Numepad-uri, eu stiu ca se piloteaza din W A S D Q E si sagetile aferente. Incearca totusi sa resetezi controalele: ESC > OPTIONS > CONTROLS SETUP > RESTORE DEFAULTS poate te va ajuta.

Edited by Tupi
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, TheTom said:

Salut! Nu este nevoie sa-l pilotezi din mouse, posti folosi sagestile din stanga numpadului pentru a face asta, au exact aceleasi functii.

Salut,stiu dar nu imi mai functiona asta dar se pare ca tastatura era de vina,multumesc frumos pentru comentariu.

Spor la joc!

6 hours ago, Tupi said:

N-am auzit pana acum pe cineva sa piloteze Maverick-ul sau alt elicopter/avion din Numepad-uri, eu stiu ca se piloteaza din W A S D Q E si sagetile aferente. Incearca totusi sa resetezi controalele: ESC > OPTIONS > CONTROLS SETUP > RESTORE DEFAULTS poate te va ajuta.

Dupa ce am depistat ca este tastatura de vina si am resetat controalele cum ai spus tu am reusit sa rezolv si problema,mersi frumos pentru ajutor!

Spor la joc!

40 minutes ago, Kaban said:

Se controleaza din sageti nu din numpad

Rezolvat,mersi frumos de comentariu.

Spor la joc!

Link to comment
Share on other sites

  • Kevin locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.