Jump to content

Bug la sanctionare membru


bbomber83
 Share

Recommended Posts

Nick-ul tau:bbomber83
Server:RPG1
Descrierea bugului: Salut! Azi am avut o reclamatie pe RPG si respectivul trebuia sa fie sanctionat cu rank down. I-am ales sanctiunea, se inchide reportul, intru pe joc si apare urmatorul lucru

Circumstantele in care s-a produs bugul: Pur si simplu a primit rank -4, eu nefacand nimic. Am scris sanctiunea din prima, am apasat click doar o data.
Screenshot(s): Imgur: The magic of the Internet

 

Edited by bbomber83
Link to comment
Share on other sites

ai dat click doar o dată, dar cumva ai dat refresh la pagină după ce ai aplicat sancțiunea?

 

uneori se încarcă pagina mai greu până se trimite comanda către server, iar dacă în acel moment se folosește refresh, se trimit mai multe comenzi la fel

 

așa ceva se întâmplă foarte rar oricum și se poate rezolva problema cu ajutorul unui admin senior, deci nu cred că o să fie nevoie de modificări la website

 

măcar am văzut că este posibil să ai rank -4 :)) 

Link to comment
Share on other sites

Când e load sql o să încarce greu și website-u. Chiar dacă voi aveți impresia că nu se ia comanda, dacă dați refresh sau dați mai multe clickuri, când o să-și revină o să ia toate comenzile din urmă. Din cauză că atunci când își revine ia prea multe comenzi dintr-o dată nu mai poate verifica dacă nu le-a luat deja, și se întâmplă ce s-a întâmplat și în cazurile de mai sus.

 

Așadar dați un singur click iar dacă pagina continuă să încarce mai mult timp, pur și simplu o puteți închide și să reveniți mai târziu când își revine site-ul.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.