Jump to content

Xiaomi pregătește un nou smartphone pliabil! Acesta ar urma să debuteze în ultimul trimestru din acest an


TLG YuukiKING
 Share

Recommended Posts

60c8b5007e854.jpg

 

 

Xiaomi a organizat la sfârșitul lunii martie un mega eveniment în cadrul căruia a dezvăluit o mulțime de terminale, atât flagship, cât și midrange. Atunci au debutat oficial smartphone-uri precum Xiaomi Mi 11 Ultra, MI 11 Lite și Mi 11 Pro, dar și primul telefon pliabil al companiei - Mi Mix Fold. Acum, la câteva săptămâni distanță, au apărut primele informații despre următorul telefon pliabil al companiei. Avem detalii mai jos.

Se pare că al doilea terminal pliabil de la Xiaomi este cunoscut după numărul de cod J18s, conform zvonacului Digital Chat Station. Potrivit acestuia, smartphone-ul ar urma să fie dezvăluit la sfârșitul acestui an, în trimestrul 4. Aspectul nu ar fi neapărat diferit, urmând să fie similar cu Mi Mix Fold. Totuși, Xiaomi ar urma să îmbunătățească sistemul de balamale. 

 

 

Xiaomi Mi Mix Fold

 

 

Din spusele zvonacului, terminalul ar urma să aibă atât un ecran exterior, cât și unul interior cu refresh rate crescut. De asemenea, la interior s-ar afla procesorul Snapdragon 888 și o baterie de 5000 mAh, cel puțin într-o eventuală unitate de test. Cel mai probabil, versiunea finală va sosi cu un CPU Snapdragon 888+ sau Snapdragon 895, despre care au apărut zvonuri în ultima perioadă.

 

Tot Digital Chat Station mai spune că ecranul flexibil de pe Xiaomi J18s este produs de către Samsung Display. Refresh rate-ul acestuia ar fi de 120Hz. În mod suprinzător totuși, display-ul exterior ar avea o cameră selfie ascunsă sub acesta. De asemenea, acest ecran ar avea refresh rate de 90Hz. Mai aflăm detalii și despre camera terminalului. Acesta ar avea un setup de camere triplu cu senzor principal de 108 MP și unul încă necunoscut pe bază de lentile lichide. Se alătură acestora și un senzor ultrawide. 

Cel mai probabil, vom afla mai multe detalii despre viitorul telefon pliabil Xiaomi în următoarele săptămâni.

 

 

Sursa

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.