Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

[REZOLVAT]Bug Sincronizare


MarianM99
 Share

Recommended Posts

Nick-ul tau:MarianM
Server:rpg.b-zone.ro:7777
Descrierea bugului: Se buguieste serverul si nu reuseste sa se sincronizeze, altfel nu pot sa-mi explic.

Circumstantele in care s-a produs bugul: Cand esti omorat, cand iesi din casa dupa cateva minute random.
Screenshot(s): https://imgur.com/a/RB9DM9E

 

Ca sa ma fac mai bine inteles, nu am apucat sa mai raspund la topicul deschis pentru ca se inchide automat. Ca sa lamuresc o chestie spusa de Kelton in topicul anterior, nu am spus niciodata ca nu se ocupa stafful de server sau ceva de genul, ma joc pe server de foarte multi ani si nu as putea sa spun asta nici daca as vrea. Pentru mine bugul asta este extrem de enervant si spus ca este un bug si acum chiar pot sa demonstrez acest lucru prin pozele de mai sus, ce mi s-a intamplat mai pe scurt , eu faceam livrari la buncar intr-un in checkpoint si dupa am fost omorat de un hitman, ajuns acasa dau sa ies din casa imi spawnez maverick-ul si plec catre ultima cursa, ajjuns acolo nu vad masina in schimb prietenul meu ma vede afk la buncar acolo unde am murit. Ce este cel mai ciudat ca eu chiar eram langa el, vedeam ce scrie el in chat puteam sa-i dau repair/refill cea ce la un desyng nu se intampla , acest lucru fiind posibil cand eu eram in alt oras pe mapa pe monitorul meu. 

 

Acum ca am lamurit o chestie, bugul acesta se intampla la majoritatea playerilor de pe server doar ca alti dau pur si simplu /q crezand ca este de la ei, cand chemi un admin de obicei poate sa te sincronizeze daca foloseste respawn sincronizare si iar respawn, majoritatea adminilor poate sa confirme acest lucru insa admini nu pot mereu sa te ajute. Am mai observat ca poti sa resetezi tu singur asta daca te omori, uneori daca intri intr-o casa si iesi daca ai noroc sau daca iesi dintr-o casa si mergi cateva secunde pe strada.

 

Fac acest post sperand ca pot ajuta cu ceva, daca este nevoie pot aduce mai multe detali sau orice este nevoie. Imi cer scuze eventual pentru ca nu am fost destul de precis in comunicarea bugului, am incercat sa scriu din prima nu o sa mai citesc ce am scris dar spec ca se intelege. 

 

O zi frumoasa.

Link to comment
Share on other sites

Bun, dupa ceva timp am reusit sa reproduc acest bug si am gasit si o rezolvare la acest bug.

 

Problema principala este ca la un moment dat pe server iti apare clepsidra, desi tu nu esti afk, la tine pe monitor apare ca totul este in regula dar cand ajungi la un checkpoint sau cand vrei sa livrezi o masina la bunker nu vezi aceasta masina. 

 

Rezolvarea din cate am observat pe parcursul acestor 5 zile de cand tot incerc sa-mi dau seama, cand vezi ca prietenul tau afk incearca sa te intorci inapoi de unde ai venit. Mai mult o sa intelegem din video-ul si pozele atasate mai jos. Daca esti singur se rezolva uneori daca te omori si te respawnezi acasa.

 

Dovezile necesare

POV-UL MEU https://www.youtube.com/watch?v=W4A9plT3FjA

POV-UL PRIETENULUI https://imgur.com/a/529UZvJ

 

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Problemele semnalate în acest topic sunt considerate buguri și vor fi rezolvate la următorul update sau au fost deja rezolvate.

Mulțumim pentru că raportezi problemele care au loc ca să oferim un joc mai plăcut tuturor.

 

O zi bună.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.