Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

wanted fals


dabro.pdf
 Share

Recommended Posts

Nick-ul tau: Dabro
Server: RPG1
Descrierea bugului: Am vrut să-l somez pe individ pentru un control de rutină și observ mesajul informativ în chat conform căruia  jucătorul nu poate fi somat, întrucât și-a pierdut dreptul de predare (pozele 1-3). La un moment dat, mașina i-a fost distrusă (eu n-am apucat să trag, ci era avariată duba lui și o lovitură i-a fost fatală). Dată fiind această situație, ar fi trebuit să ajungă la închisoare, dacă se presupune că avea wanted, în temeiul pierderii vieții lângă un polițist aflat la datorie (poza 4). A urmat respawn-ul și încă n-a dispărut wanted-ul de pe [/mdc], dar pe [/wanted] nu apărea ceva despre el, atât înainte, cât și după (pozele 5 și 6). În final, am decis să raportez problema în joc, sperând ca un manager să preia cazul și să declare verdictul (aveam nevoie de cineva cu acces la </makeleader>); report-ul a expirat, toți managerii fiind AFK și/ sau pe sleep (nu știu de ce nu-și ia unul angajamentul de a rămâne activ, cât timp colegii sunt indisponibili), deci iată-mă aici, în consecință.
Screenshot(s): Imgur: The magic of the Internet

Link to comment
Share on other sites

@dabro.pdf, This bug mostly appeared from the Rollback which happened not so long ago. The crime was reported on 25.03.2020. B-Zone had a problem where the server couldn't save data anymore because of the overflow and the lack of space. So, probably there was a memory dump from older accounts which led to his saved wanted level to "kind of" disappear. 

This is my personal analysis, I've never seen this bug before so don't take it for granted..

Edited by Mushroom
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.