Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Xiaomi lansează bateria externă Mi Power Bank Hyper Sonic 20000 mAh cu alimentare la 50W pentru multiple dispozitive


TLG YuukiKING
 Share

Recommended Posts

6104dd4db8497.jpg

 

 

Pe final de săptămână din partea celor de la Xiaomi sosește una dintre cele mai impresionante baterii externe ale momentului și anume modelul Mi Power Bank Hyper Sonic. Aceasta este o baterie externă de 20000 mAh care poate încărca multiple device-uri simultan, inclusiv smartphone-ul, laptop-ul sau alte accesorii și surprinde și prin puterea de alimentare de până la 50W.

 

Power Bank-ul sosește într-o carcasă cu finisaj premium mat, este realizată din policarbonat + ABC și oferă încărcare rapidă la maxim 50W pentru smartphone-uri, respectiv 45W pentru laptop-uri folosindu-se standardul USB Power Delivery (PD) 3.0. Avem aici 3 porturi, 2x USB-A și 1x USB-C care permit iată încărcarea simultană a mai multor dispozitive deținute.

 

Xiaomi Mi Power Bank Hyper Sonic

 

Avem și câteva cifre, astfel că un Xiaomi Mi 11X (4500mAh) va putea fi încărcat complet folosindu-se această baterie într-un timp de o oră și 5 minute, asta în condițiile în care telefonul suportă alimentare la maxim 33W. Pe de altă parte, un laptop precum Lenovo L480 va avea nevoie de 2 ore și 27 minute pentru a ajunge de la 0 la 100%. 

 

Specificații:

 

-Dimensiuni: 153.5 x 73.5 x 27.5 mm

-Capacitate: 20000 mAh

-Porturi: 2x USB-A, 1x USB-C

-Input: 45W Max, USB-C: 5V-3A / 9V-3A / 12V-3A / 15V-3A / 20V-2.25A

-Output: 50W Max, USB-A (Dual-port): 5V/3A, USB-A (Single-port): 5V/3A, 9V/2.23A, 12V/1.67A, 10V/2.25A Max, USB-C: 5V-3A / 9V-3A / 10V-5A / 12V-3A / 15V-3A / -20V-2A 

-Timp încărcare: 3 ore și 50 minute 

 

Pentru a încărca bateria externă în sine vei avea de așteptat 3 ore și 50 minute folosind un alimentator Fast Charge și suntem informați că aceasta are și un mod Low Power pentru a încărca smartwatch-ul, căștile sau brățara fitness. Avem desigur și tehnologii de protecție la supraîncărcare, supraîncălzire și algoritmi meniți să protejeze bateria de un scurt circuit. 

Xiaomi Mi Power Bank Hyper Sonic este lansată în regim de crowdfunding de către Xiaomi India și se urmărește atingerea unui număr de 2500 susținători pentru proiect, după care începe producția. Poți susține campania prin plătirea sumei de 40 euro care îți rezervă o astfel de baterie externă. 

 

 

Sursa

Edited by TLG YuukiKING
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.