Jump to content

STALKER 2 va folosi Unreal Engine 5


BabyToziix
 Share

Recommended Posts

jPndt9zqbS5H9hvKeJ2v6V-970-80.jpg

 

 

Următoarea generație de motoare a Epic Games va alimenta shooter-ul post-apocaliptic.

 

Stalker 2 va folosi Unreal Engine 5 când va fi lansat anul viitor, potrivit unui tweet al dezvoltatorilor GSC Game World. Va fi printre primele versiuni de lansări care vor folosi actualizarea masivă a motorului Epic Games și poate cea mai așteptată dintre ele. 

 

STALKER 2: Heart of Chernobyl este continuarea trilogiei clasice de cult a shooterilor captivanți și am aflat multe despre aceasta de-a lungul anilor, deoarece a fost anunțat, neanunțat, anulat, necancelat, conservat din nou și amestecat între dezvoltatori.

 

STALKER: Shadow of Chernobyl - one; STALKER: Cer senin - două; STALKER: Call of Pripyat - three; STALKER 2: Inima Cernobilului - patru. Unreal Engine - cinci. pic.twitter.com/cqa3NcmwYs 11 august 2021

 

Unreal Engine 5 a debutat pentru prima dată anul trecut, dar nu va fi lansat public până la începutul anului 2022. Confirmarea anterioară a indicat doar că Stalker 2 a folosit Unreal Engine 4. Asta înseamnă că Epic a fost probabil destul de implicat în dezvoltarea Stalker 2, consultând detalii tehnice și ajutând cu optimizare pe măsură ce versiunea finală a motorului prinde contur.

 

Este posibil ca acesta să fi fost dezvoltat pe 4 și trecut la 5 parțial - trecerea la Unreal Engine 5 ar putea explica în continuare Stalker 2 care va apărea pe 28 aprilie 2022, mai degrabă decât anul acesta.  Mergând de cerințele de sistem pentru Stalker 2 , acesta va fi cu siguranță folosind hardware - ul care se pot ocupa ceea ce UE5 se cere.

 

Grafica lui Stalker 2 arată destul de impresionantă, așa cum arată demonstrația mea tehnologică preferată de până acum, care este despre dinți cu adevărat, cu adevărat reali. Dacă un personaj Xbox 360 se poate potrivi în genele unui personaj Unreal Engine 5, câți credeți că pot intra în dinții lor? O duzină? Trei duzini? O suta?

 

Nu pot să nu-mi imaginez că dinții de aur pot ține mai mult, nu? Cinci sute? O mie? Câți Marcus Fenix pe dinte este ceea ce vreau să știu. Dă-mi un raport Fenix la dinte.

 

Sursa

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.