Jump to content

Paysafe


Eusebiu2004
 Share

Recommended Posts

Buna! 

 

Mergi pe https://shop.b-zone.ro/aff.php?aff=4343 alege ceea ce doresti sa cumperi, adauga in cos si mergi la checkout. Ca metoda de plata selecteaza PaySafeCard, iar atunci cand esti rugat sa adaugai PIN-urile, incearca sa iti deschizi un cont pe https://www.paysafecard.com/ro/ iar odata deschis contul, adauga soldul (ambele PIN-uri) acolo. Plateste din contul MyPaySafeCard.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Eusebiu2004 said:

Salut sunt în Italia și am cumpărat 2 paysafe de 10e fiecare în EURO și nu îmi da voie sa îl bag în joc de ce nu funcționează,  sper sa se rezolve , mulțumesc frumos o zi frumoasa 

Adresa este https://shop.b-zone.ro, nu intra pe orice cod de referal fara rost, incearca din nou si ataseaza o poza sa vedem ce iti arata.

Link to comment
Share on other sites

Cred că nu contează că sunteți din site-ul web al țării www.shop.b-zone.ro puteți merge aici și alege metoda de plată și puteți continua comanda

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Eusebiu2004 said:

Îmi zice ca e din alta tara

Am păţit ceva similar când am încercat să pun un PIN Paysafe de Germania pe un cont de Paysafe de România, de asta nu-ţi merge (cred).

Încearcă cu un VPN să-ţi pui o adresa IP de Italia şi să-ţi creezi un cont Paysafe, sau să încerci de pe VPN să bagi direct PIN-ul când te redirecţionează shop-ul pe pagina cu plata.

Totuşi, o poză ajută să înţelegem unde de fapt îţi scrie acel mesaj.

Link to comment
Share on other sites

@VISA @Syko dacă vreți să vă contraziceți o puteți faci în PM, nu aici în topicul deschis de către jucător, următoarea dată vă voi sancționa pentru comentarii inutile.

 

@Eusebiu2004 dacă tot nu reușesti să rezolvi problema cu soluțiile oferite mai sus, ți-as recomanda să deschizi un ticket pe forum.b-zone.ro/support in departamentul shop în care să explici aceasta problemă și poate Kelton te poate ajuta într-un anumit fel.

Link to comment
Share on other sites

On 9/8/2021 at 11:43 AM, Tupi said:

@VISA @Syko dacă vreți să vă contraziceți o puteți faci în PM, nu aici în topicul deschis de către jucător, următoarea dată vă voi sancționa pentru comentarii inutile.

 

@Eusebiu2004 dacă tot nu reușesti să rezolvi problema cu soluțiile oferite mai sus, ți-as recomanda să deschizi un ticket pe forum.b-zone.ro/support in departamentul shop în care să explici aceasta problemă și poate Kelton te poate ajuta într-un anumit fel.

Am rezolvat problema,  chestia ca am cumpărat 2 paysafecard din itatia degeaba nu spun suma îmi trebuie cont paysafecard casa pot sa îmi pun gold în cont e foarte complicat sa îți faci cont paysafecard din italia îți trebuie pașaport eu nu dețin pașaport trebuie sa dau comanda sa mi vina card de paysafecard acasă și nu am făcut asta este , mulțumesc mult celor ce mi ați răspuns la întrebări sa aveți o seara cât mai frumoasă, sănătate multă 

Link to comment
Share on other sites

  • Kevin locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.