Jump to content

Sugestii - Editia 5


Kelton
 Share

Recommended Posts

Doresc sa iti zic niste propuneri la care m-am gandit de mult timp si ar ajuta. 
 

Asa cum sunt achievementurile legate de a primi wanted ( Chase Master / The Sly Fox / The Most Wanted / The Wanted etc ) ,  ar trebui sa se faca si niste achievementuri legate de alte factiuni, de exemplu " Primeste heal de 100 ori de la paramedici " sau " Calatoreste de 100 ori cu un taxi " sau " Treci cu succes 50 de teste de la un instructor " etc. Acele acvhievementuri care sunt legate de wanted ajuta pe cei din departamente sa isi completeze raportul, aceste achivementuri sugerate de mine sunt ca sa ajute pe cei din factiunile pasnice sa isi completeze raportul. Sper sa iei in considerare sugestia mea pentru ca nu am mai vazut nicaieri ceva de genul.

 

In momentul in care esti dintr-un departament si te omoara o persoana cu no drept ( de exemplu un robber ), sa te dea la hq, nu la casa. Eu cat timp am fost in PD am abuzat cat de mult am putut de asta ( De exemplu ajungeam la rob in Bayside si dadeam rent, apoi cand muream ma respawnam fix la 100-200 m si le dadeam fail 100% )

 

Sa se refaca sistemul de /frisk, adica sa fie "putin" mai real, nu doar sa vina la tine si sa "te controleze" in secunda 2. O idee ar fi sa te someze si sa fii nevoit sa dai /handsup ca sa functioneze comanda /frisk, exact ca la /cuff in jail.

 

Sa se puna cateva masini de civili la unele joburi ca sa ajute jucatorii noi care inca nu au masina personala si "muncesc din greu" pentru una, de exemplu la noul job fish ar merge cateva masini.

 

Sa se imparta joburile pe toate orasele ca sa populam si SF-ul, de exemplu Busdriver, Trucker, etc.

 

Sa se mute toate lucrurile legate se joc pe rpg.b-zone.ro, de exemplu invoirile.

 

Sa se refaca sistemul de VIP pe masini, sa nu fie doar un simplu text care poate fi modificat, si sistemul de carcolor, sa se poata scrie codul culorii, nu sa dam de sageata pana facem muschi la deget.

 

Sa se schimbe sistemul de rank-up, sa nu conteze doar zilele ci si implicarea in factiune. ( de exemplu care este diferenta dintre mine si o persoana care intra odata la doua saptamani si face raportul + raportul recuperat si iese imediat? )

 

Sa se implementeze comanda /duty in fiecare factiune si sa fii obligat in momentul in care esti on-duty sa porti skinurile factiunii. ( nu doar la departamente sa fie asa, in viata reala nu doar politistii  au uniforma la munca, au si mecanicii si medicii, etc. )

 

Sa se creeze niste insigne noi cum sunt alea de "Helper 1, Helper 2, Admin 1, Lider de factiune, Lider de clan" De exemplu la un anumit numar se ore, sau nivel, vechime etc.

Link to comment
Share on other sites

Sugestia 1: La sistemul de solo rob, atunci cand dai fail sa iti ia doar 5puncte in loc de 10 si cand reusesti doar 10 puncte in loc de 15.

Motiv: oricum nu primesti o suma extraordinara de bani iar acel circuit se misca super dubios(mai exact are frame dropuri) si de cele mai multe ori nu il faci si pierzi 10 puncte aiurea.

 

Sugestia 2: Atunci cand vinzi o masina din /crate la Dealership sa primesti 40% din valoarea cutii in mission points, de exemplu 1 crate costa 200mp, la orice vehicul din acel crate pe care il vinzi la DS sa primesti 90 mp inapoi, fie ca ai cumparat cutia cu gold sau mp, sau ar fi ok ca in cazul in care cumperi cu gold sa primesti gold-ul inapoi(ramane la alegerea voastra).

Motiv: De cele mai multe ori cumperi cate 5-10 cutii si iti pica aceleasi masini sau masini pe care nu le vei folosii niciodata si sunt efectiv degeaba, le arunci la ds doar ca sa-ti eliberezi un slot. Daca ai primii ceva in schimb ai fi mult mai motivat sa investesti din nou si din nou intr-un crate/slot pentru a colectiona toate vehiculele de la cel mai valoros la cel mai ieftin.

 

Sugestia 3: Rework la jobul Arms Dealer si Drugs Dealer ! joburile de genul in care trebuie sa te duci DOAR din punctul A in punctul B sunt super monotone si nu te atrag in niciun fel. Propun ca la Arms Dealer sa iti poti procura materiale facand un anume tip de activitate si sa fii platit pentru cat de mult produci, sa colectezi anumite materiale (in cazul jobului Arms) si ingrediente(in cazul jobului Drugs) pe care sistemul respectiv sa te puna sa le iei din anumite locuri random de pe mapa. 

Pe fiecare "material" sau "ingredient" colectat primesti o suma de bani, vor fi 10 materiale/ingrediente din care 5 sunt obligatoriu de colectat. Dupa ce ai strans minimul de materiale/ingrediente vei putea incepe asamblarea armelor(in cazul jobului Arms Dealer) si prepararea Drogurilor(in cazul jobului Drugs Dealer). Acestea vor avea un timp de "PREGATIRE PENTRU LIVRARE" de o ora(skill 1), 2 ore (skill 2), 3 ore (skill 3), 4 ore (skill 4), 5 ore (skill 5). Dupa ce acestea sunt "PREGATITE DE LIVRARE" vor trebuii sa fie livrate la "cumparator". Dupa ce player-ul respectiv isi incarca marfa in masina acesta va primi un anumit nivel de wanted(fara drept de predare) iar acesta trebuie sa livreze marfa inainte de a fi prins pentru a putea colecta banii si mai apoi sa aiba sansa de a scapa si de politie. Cum anume va scapa de politie? Ei bine dupa ce livreaza marfa, acesta trebuie sa ajunga la o barca parcata undeva la granita dintre orase, apoi sa mearga cu ea in checkpoint pentru a scapa de politie.

 

Vis-a-vis de suma de bani pe care o veti primii... nu sunt in masura sa decid chestia asta dar pot exemplifica:

 

Skill 1: $1.000 pe ingredient iar la efectuarea livrarii vei primii o suma de $50.000(timp de pregatire pentru livrare: 1 ora)

Skill 2: $2.000 pe ingredient iar la efectuarea livrarii vei primii o suma de $60.000(timp de pregatire pentru livrare: 2 ore)

Skill 3: $3.000 pe ingredient iar la efectuarea livrarii vei primii o suma de $70.000(timp de pregatire pentru livrare: 3 ore)

Skill 4: $4.000 pe ingredient iar la efectuarea livrarii vei primii o suma de $80.000(timp de pregatire pentru livrare: 4 ore)

Skill 5: $5.000 pe ingredient iar la efectuarea livrarii vei primii o suma de $90.000 (timp de pregatire pentru livrare: 5 ore)

 

Bineinteles odata ce ai ajuns la Skill 5, vei putea sa-ti faci arme singur respectiv sa primesti o anumita cantitate de droguri pentru tine.

Motiv: Pur si simplu interesant si super atractiv pentru orice tip de player.

Link to comment
Share on other sites

Waruri: Scoaterea masinilor personale de la waruri ar fi cel mai bine pentru toti. Sunt cateva motive bun zic eu pentru acest lucru, unu din acestea ar fi chiar provocarea lag ului pe server, mai multe masini spawnate intr-un tunel logic aduce o scadare a fps-urilor si chiar producerea de lag. Un alt motiv ar fi ca deja multi abuzeaza de aceste masini prin tunele (chiar daca au mai fost scoase din vehiculele de dimensiune mai mari), multi inca abuzeaza de aceste lucruri, produc bug-uri ca sa nu mai ai acces in tunel (Un simplu WARN nu rezolva nimic). Sa se refaca ca inainte cum erau warurile cu masinile din mafii, pana la urma de astea au fost puse. Deja rand pe rand se scot masini de dimensiuni mari sau alte masini, cel mai bine ar fi sa se scoata toate cele personale. 

@Kelton sa faca un sondaj pe Website despre treaba asta sa vada cati pro/contra sunt de parerea asta (aici doar mafioti sa voteze), sa te lamuresti singur de aceasta treaba si sa vezi parerea tutoror. Cel putin pe RPG2 ca deja se plang multi, o mafie deja e gata sa faca aceasta "petitie".

Aici va pot face o mica demonstratie cum intr-un loc pot fi mai multe vehicule decat este cazul provocand discomfort jucatorilor de pe turf sunt suficiente doar masinile oficiale ale mafiilor avand implementat si /tog nu am duce lipsa de transport catre teritoriu:

 

Link to comment
Share on other sites

SUGESTII PENTRU WAR-URI

 

1. /USEDRUGS:

Cu totii stim acel jucator care sta pe cladiri la war si abuzeaza  de /usedrugs. Propunerea mea ar fi sa existe un delay cand folosesti aceasta comanda. De exemplu:

- /usedrugs cocaine - Delay 15 secunde

- /usedrugs meth - Delay 5 minute

- etc

Cand incerci sa folosesti /usedrugs in mod repetat sa existe un dialog : Poti folosi aceasta comanda in "x" secunde.

Acest timp de asteptare poate sa fie influentat si de skill-ul pe care il ai la jobul "drugs dealers".Cu cat ai un skill mai mare sa ai mai putine secunde de asteptat, de ex: /usedrugs meth la skill 5 sa aiba un timp de asteptare de  3 minute.

Stiu ca exista acea regula ca daca folosesti drugs cand esti atacat primesti fw dar nu prea este folositoare deoarece multe mafii se inteleg de la inceput "fara posturi"(din cauza c-bug-ului).

 

2. Masini personale la war

- Spawnarea maxima a unei masini personale.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Skinuri care sa-ti dea boost % la job ( cum e pe adversa)... Defapt ce drq, copati-le ma ideile si implementati-le cu update-uri mai bune, sistemul de pe bh e foarte calumea si chiar interesant insa lipsesc niste chestii care sa-l fi facut mult mai misto.

 

- Job boost la skill. 

 

- Adaugare skill 6 - 7 - 8 etc la anumite joburi (gen fish, sa poti da cu barca, sa prinzi 2-3 pesti odata etc.) Si sa platesti eventual 200k 500k etc. ca sa poti face skill upgrade. 

 

- Adaugati mai multe tipuri de currency-uri cum au aia, Premium points, plm.. (Bzp B-zone points) -> Ai pe ce cheltuii banii samd.

 

- ADAUGATI MAI MULTE LOCATII GEN MAI APROAPE DE FISH, NU NUMAI LA BUSINESURILE ALEA BELITE DIN LV CA DEVINE REPETITIV CA DRQ SI NUMAI UN BUSINESS PROFITA DE PE URMA ACESTUI JOB SI NU-I CORECT)  sau macar sa-l faceti aleatoriu in range de 500m la orice biz ca sa nu  mai mergem ca maimutele la acelasi loc.

 

- Adaugati STAGE 1, STAGE 2, etc si culori rainbow (LUCRURI PE CARE AI CUM SA-TI CHELTUIESTI BANII). Pe b-zone nu ai pe ce sa-ti cheltui banii, am toate masinile de care am nevoie (12 la numar + barca + casa) si in afara sa-i pierd la poker (nu prea joc oricum) nu mai am ce drq sa fac cu ei.

 

- Mariti amenzile la politisti (nu sa-i primeasca neaparat in mana) dar cat sa mai sece din bani pentru ca acum toata lumea rupe pokerul si mi se pare handicapat sa joci poker pe banii din samp ca altceva n-ai ce face cu ei.

 

- Mariti veniturile (sau adaugati un 0 in plus la economie). E psihologic, cand vezi ca ai facut 2k ti se pare putin chit ca banii au valoare, dar daca dintr-o data vezi 25k 27k 30k etc, parca ai orgasm. (De asta bh si bg si-au pastrat economia cu 100k(bh) = 1k(bzp) sau cv de genul, omul e multumit cand vede multi bani, chit ca nu valoreaza mult). Am auzit de multi care nu s-au apucat de b-z ca cica acolo faci bani putini rau nestiind ca un sunrise e 40k (si nu 10kk).

 

- Adaugati lucruri pe care sa le poata face playerii pe joc mai des, cum ar fii ideea cu balonul pe care am propus-o mai sus, lucruri in care sa-ti poti investii banii, skinuri premium care sa-ti dea job boost samd (refaceti tot sistemul de skinuri, inapoitati-le banii jucatorilor care deja detin skinuri premium sau etc. si adaugati skinuri cu boosturi ca asta te face sa vrei sa te joci. Skinurile eventual sa expire).

 

- Sistem pet care sa-ti dea mai multi bani incasati la job + sa faci level up la el in functie de cat de mult faci job (un procent din banii pe care ii faci sa mearga la clan)...

 

- Decorati orasul cu lucruri noi, cladiri noi, felinare, stalpi, copaci, noi strazi, noi conexiuni dintr-un loc in altul, tunele etc(Sunt sigur ca mush se pricepe la asta si i-ar face placere) (si nu sa-l incarcati ci doar ca sa-l faceti mai interesant/diferit ca nu va mananca toate resursele) sau cel putin zonele populate.

 

- Trebuie neaparaat facut ceva cu masinile... Adaugati fratilor si voi launch control, stage 1, stage 2, culoare rainbow, culori intermitente ( sa ti se schimbe automat intre 2 culori) sau text miscator, permitere atasare obiecte masini, durabilitate mai mare. (care sa coste sa te rupa la buzunar).

 

-Adaugati sa puteti jefuii biz-urile playerilor (orice biz) sa primesti wanted 2-3 si ceva de genul si o suma de bani 15k 20k pe acl (si sa-ti ia din rob points)...

 

- Trebuie sa adaugati mai multe locuri de unde se poate lua wanted, pentru ca sa iesi din jail e usor. Faceti in asa fel incat daca nu raspunde nimeni la /service lawyer sa ai posibilitatea sa platesti tu 40k sa iesi din jail sa nu mai stai dupa toti civilii pirliti care au luat si ei un mandat si vor sa ti-l vanda pe 50k sau nu-ti raspund.

 

Pentru aia care imi vor zice ca daca-mi place asa mult gm-ul lor sa ma mut acolo, nu e vorba despre asta. Imi place mai mult gamemode-ul b-z, mi se pare mai diversificat si mai aranjat insa cu trecerea timpului si neadaugarea unor lucruri care sa-l  faca mai "nou/interesant" si-a pierdut din farmec.

 

Mi-l si imaginez pe Kelton cum o sa-mi zica "Nu dorim să copiem alte comunitați, dorim să fim originali.". :)) Pana si cei de pe comunitatile adverse au recunoscut ca au copiat anumite idei de la alte comunitati si acest lucru nu este neaparat o problema.

 

Pana sa faca aia de la fortnite battlepass nu avea nici dracu asa ceva pentru ca nu se mai gandise nimeni la asta. just sayin'

 

Idei sunt, poate chiar si mai multe da' mi-e ca scriu aiurea si asa am scris oricum destul. Pentru unii insa trebuie lucrat la ele daca vreti sa iasa ceva calumea (sa speram ca saracu mushroom face fata, din ce vad eu personal el se implica si chiar face calumea ce face + ca a inceput sa posteze si la update-uri acolo. Sa-l platiti bine baieti ca e baiat bun!) @Mushroom Thank' ya shroom. We're counting on you :*

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Rough said:

Skinuri care sa-ti dea boost % la job ( cum e pe adversa)... Defapt ce drq, copati-le ma ideile si implementati-le cu update-uri mai bune, sistemul de pe bh e foarte calumea si chiar interesant insa lipsesc niste chestii care sa-l fi facut mult mai misto.

 

- Job boost la skill. 

 

- Adaugare skill 6 - 7 - 8 etc la anumite joburi (gen fish, sa poti da cu barca, sa prinzi 2-3 pesti odata etc.) Si sa platesti eventual 200k 500k etc. ca sa poti face skill upgrade. 

 

- Adaugati mai multe tipuri de currency-uri cum au aia, Premium points, plm.. (Bzp B-zone points) -> Ai pe ce cheltuii banii samd.

 

- ADAUGATI MAI MULTE LOCATII GEN MAI APROAPE DE FISH, NU NUMAI LA BUSINESURILE ALEA BELITE DIN LV CA DEVINE REPETITIV CA DRQ SI NUMAI UN BUSINESS PROFITA DE PE URMA ACESTUI JOB SI NU-I CORECT)  sau macar sa-l faceti aleatoriu in range de 500m la orice biz ca sa nu  mai mergem ca maimutele la acelasi loc.

 

- Adaugati STAGE 1, STAGE 2, etc si culori rainbow (LUCRURI PE CARE AI CUM SA-TI CHELTUIESTI BANII). Pe b-zone nu ai pe ce sa-ti cheltui banii, am toate masinile de care am nevoie (12 la numar + barca + casa) si in afara sa-i pierd la poker (nu prea joc oricum) nu mai am ce drq sa fac cu ei.

 

- Mariti amenzile la politisti (nu sa-i primeasca neaparat in mana) dar cat sa mai sece din bani pentru ca acum toata lumea rupe pokerul si mi se pare handicapat sa joci poker pe banii din samp ca altceva n-ai ce face cu ei.

 

- Mariti veniturile (sau adaugati un 0 in plus la economie). E psihologic, cand vezi ca ai facut 2k ti se pare putin chit ca banii au valoare, dar daca dintr-o data vezi 25k 27k 30k etc, parca ai orgasm. (De asta bh si bg si-au pastrat economia cu 100k(bh) = 1k(bzp) sau cv de genul, omul e multumit cand vede multi bani, chit ca nu valoreaza mult). Am auzit de multi care nu s-au apucat de b-z ca cica acolo faci bani putini rau nestiind ca un sunrise e 40k (si nu 10kk).

 

- Adaugati lucruri pe care sa le poata face playerii pe joc mai des, cum ar fii ideea cu balonul pe care am propus-o mai sus, lucruri in care sa-ti poti investii banii, skinuri premium care sa-ti dea job boost samd (refaceti tot sistemul de skinuri, inapoitati-le banii jucatorilor care deja detin skinuri premium sau etc. si adaugati skinuri cu boosturi ca asta te face sa vrei sa te joci. Skinurile eventual sa expire).

 

- Sistem pet care sa-ti dea mai multi bani incasati la job + sa faci level up la el in functie de cat de mult faci job (un procent din banii pe care ii faci sa mearga la clan)...

 

- Decorati orasul cu lucruri noi, cladiri noi, felinare, stalpi, copaci, noi strazi, noi conexiuni dintr-un loc in altul, tunele etc(Sunt sigur ca mush se pricepe la asta si i-ar face placere) (si nu sa-l incarcati ci doar ca sa-l faceti mai interesant/diferit ca nu va mananca toate resursele) sau cel putin zonele populate.

 

- Trebuie neaparaat facut ceva cu masinile... Adaugati fratilor si voi launch control, stage 1, stage 2, culoare rainbow, culori intermitente ( sa ti se schimbe automat intre 2 culori) sau text miscator, permitere atasare obiecte masini, durabilitate mai mare. (care sa coste sa te rupa la buzunar).

 

-Adaugati sa puteti jefuii biz-urile playerilor (orice biz) sa primesti wanted 2-3 si ceva de genul si o suma de bani 15k 20k pe acl (si sa-ti ia din rob points)...

 

- Trebuie sa adaugati mai multe locuri de unde se poate lua wanted, pentru ca sa iesi din jail e usor. Faceti in asa fel incat daca nu raspunde nimeni la /service lawyer sa ai posibilitatea sa platesti tu 40k sa iesi din jail sa nu mai stai dupa toti civilii pirliti care au luat si ei un mandat si vor sa ti-l vanda pe 50k sau nu-ti raspund.

 

Pentru aia care imi vor zice ca daca-mi place asa mult gm-ul lor sa ma mut acolo, nu e vorba despre asta. Imi place mai mult gamemode-ul b-z, mi se pare mai diversificat si mai aranjat insa cu trecerea timpului si neadaugarea unor lucruri care sa-l  faca mai "nou/interesant" si-a pierdut din farmec.

 

Mi-l si imaginez pe Kelton cum o sa-mi zica "Nu dorim să copiem alte comunitați, dorim să fim originali.". :)) Pana si cei de pe comunitatile adverse au recunoscut ca au copiat anumite idei de la alte comunitati si acest lucru nu este neaparat o problema.

 

Pana sa faca aia de la fortnite battlepass nu avea nici dracu asa ceva pentru ca nu se mai gandise nimeni la asta. just sayin'

 

Idei sunt, poate chiar si mai multe da' mi-e ca scriu aiurea si asa am scris oricum destul. Pentru unii insa trebuie lucrat la ele daca vreti sa iasa ceva calumea (sa speram ca saracu mushroom face fata, din ce vad eu personal el se implica si chiar face calumea ce face + ca a inceput sa posteze si la update-uri acolo. Sa-l platiti bine baieti ca e baiat bun!) @Mushroom Thank' ya shroom. We're counting on you :*

 

dacă îți plac asa mult sistemele dupa serverul ala mai mult de stunt joaca acolo. B-zone are un gamemode clasic, old school. Nu o sa vezi tu niciodată Infernus sa prindă 300 la ora. :).

Link to comment
Share on other sites


Adaugati bizuri noi si gandite, care sa le puneti din prima bizprice 100-200kk cine vrea sa-l ia, sa-l ia, cine nu, nu, cu siguranta nu vor ramane bizuri neluate daca nu s bine gandite.

O idee ar fi sa faceti biz de impozit pentru masini, si cine-l ia sa incaseze dupa fiecare impozit un procent foarte mic, la fel cum e cel de la asigurari.

O alta idee de biz ar fi ala cu sistemul de pariuri.
O alta idee de biz ar fi sa scoateti armoury la licitatie, cate 1 de la fiecare departament si sa ganditi bine procentul de incasare ca sa nu se profite prea mult.
O alta idee ar fi sa creati un biz de electricitate, care sa produca in functie de cati jucatori cu case sunt online .. sa zicem ca sunt 100 jucatori on cu case, bizul respectiv sa faca 10-50 dolari de la fiecare, iar jucatorilor care au case sa li se ia o anumita suma de bani in functie de levelul caselor.
 O alta idee ar fi sa faceti cumva sa nu se mai abuzeze de trade pentru transferuri de bani, am avut banca ls 1 an de zile si mai mult de 200k pe zi n a produs din cauza ca toate transferurile se faceau pe trade, macar sa incaseze banca din orasul in care faci tradeul un comision de x la suta, nu foarte mare.
Reganditi sistemul ala de pacanele ca nu plateste nimic, niciodata.
Adaugati la caligulas blackjack / ruleta, idk



 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Razzer said:

dacă îți plac asa mult sistemele dupa serverul ala mai mult de stunt joaca acolo. B-zone are un gamemode clasic, old school. Nu o sa vezi tu niciodată Infernus sa prindă 300 la ora. :).

Esti un drogat copile.

Link to comment
Share on other sites

Nu m-am implicat niciodata activ in ceea ce priveste sesiunea de sugestii, insa am cateva nemultumiri care, cred eu, nu ar trebui sa existe pe un server civilizat.

1. Prima dintre sugestii, de altfel si cea mai importanta, consta in INTERZICEREA si SANCTIONAREA rasismului. Am vazut de multiple ori persoane care folosesc frecvent 'tigan', 'negru', 'taliban' ca si cand ar fi ceva normal in conditiile in care, peste tot in lume, rasismul este considerat o forma foarte grava de manifestare. Nu cred ca se preteaza ca, pe un server destul de respectat, sa fie permisa, fara nicio remuscare, orice forma de rasism. 

2. Cea de a doua sugestie ar fi ca masinile din crates sa poata fi vandute altor playeri. Nu are niciun sens ca masinile din cutii sa fie considerate 'premium'.

3. Cum au zis si ceilalti mai sus, da, si mie mi-ar placea sa fie mutat jobul tirist in SF intrucat SF e cel mai mort dintre toate orasele.

4. NON-RP-ul. Exista atat de multe forme de non-rp de care se abuzeaza constant pe server si cand o victima face post, primeste vesnicul raspuns total nefondat 'Nu primeste nimic', desi e mai mult decat vizibil ca ceea ce fac playerii toxici e anti-rp si absolut sanctionabil pe altele dintre serverele respectate.

5. Interzicerea jucatorilor cu nivelul mai mic de 15 sa joace poker. Sunt foarte multe persoane care intra pe conturi de nivel mic (1-15) doar sa abuzeze de poker pentru a se imbogati. In zilele noastre, un level 5 are mai multi bani decat un veteran. 

6. Sunt persoane care au mai multe exemplare din acelasi model de vehicul, iar in meniu (/v) nu exista nicio posibilitate de diferentiere, asadar ar fi benefic sa fie introdusa o functie prin intermediul careia sa iti poti denumi vehiculele gen: NRG-500 1, NRG-500 ocean docks etc.

7. Ban-urile. Orice ban provenit din urma cheats-urilor sa fie dat pe IP. Persoanele care se folosesc de diferite tertipuri pentru a avea diverse avantaje fata de alti playeri ar trebui banate pe IP pentru ca este absolut inutil ca ban-ul sa fie unul normal avand in vedere ca aceeasi persoana isi poate crea alte 500 de conturi de pe care sa abuzeze din nou si din nou.

 

Edited by Cuero
Link to comment
Share on other sites

Propunere legata pentru clanuri.

 

Voi face niste propuneri legate strict de clanuri, deoarece si clanurile sunt un subiect serios pe server si consider ca ar trebui optimizate constant cand este nevoie.

- Prima mea propunere este ca sa poti pune un motiv de ce i-ai acordat lui x uninvite din clan sau de ce i-ai acordat lui x clan warn in clan.

Ar fi o sugestie bine primita de catre liderii de clan, ai stii exact ce fel de jucatori exista pe server, ar fi un criteriu important si ti-ai putea face o parere despre acel jucator fara sa il cunosti.

Desigur ca ar trebui implementat si un regulament astfel incat liderii de clan sa nu dea afara pe motive tampite, si sa nu provoace un limbaj vulgar / jignitor.

 

- Clanurile de nivel 20 si clan warurile.

 - Clan warurile pentru clanurile de nivel 20 sunt uitate de mult, nimeni care are clan nivel 20 nu mai joaca si nu mai pune putin pret pe acest sistem.

 - Clanurile de nivel 20 sunt clanuri de nivel 20 si sunt lasate asa, majoritatea inactive, membrii nu mai au alte preocupatii decat spray-ul.

Avand in vedere ce am scris mai sus, propun sa se adauge niste reward-uri pentru clan wars si pentru castigatori, deoarece la clan war din proprie experienta va zic ca participa doar clanurile sub nivel 20, cele peste nivel 20 fiind inactive total sau partial total.

Sa se adauge mai multe nivele de clan, sau alte rewarduri cand atingi ''praguri'' de clan xp, ar fi o idee geniala avand in vedere faptul ca de la clan nivel 20 nu mai ai de facut nimic decat sa iti recrutezi membri si sa iti faci un clan respectat.

 

Sper sa imi luati in considerare ideile deoarece sistemul de clanuri a cam murit, inafara de [VIP] pe clan turf, nimic important decat recrutari, si XP la clanurile sub nivel 20.

Link to comment
Share on other sites

Dupa parerea mea bizurile produc prea putin, extrem de putin. Sa fie marit fee-ul la intrarea in bizuri.
Rentul la case sa nu mai poata fi 0. Sa existe o limita minima de 20$ sa spunem. 20$ pentru un jucator odata la un payday este egal cu 0 sincer, nu se simte orice ar fi insa la proprietarul casei o sa se stranga ceva banuti. Spre exemplu ca tot se doreste a fi unele orase populare. Rentul in ls sa fie 50$, rentul in lv (care se considera un oras mai de oameni bogati) 100$ iar rentul in sf 25$. In acest fel lumea care nu si-ar permite un rent scump ar fi nevoita sa se mute in sf. Preturile sunt doar un exemplu, ele se pot gandi altfel incat sa fie cat mai bine. 

Link to comment
Share on other sites

On 9/14/2021 at 11:04 AM, Kelton said:

ro32.png

 

În această secțiune se vor posta sugestiile voastre pentru serverele de sa-mp.

 

Cum funcționează secțiunea?


Va exista un singur topic deschis la un moment dat în care orice membru cu minim 50 de posturi va putea face o sugestie.

Sugestiile pot fi votate pe urmă pozitiv sau negativ folosind sistemul de reputație/reacții.

Cele mai votate vom să încercăm pe cât posibil să le includem în cele mai noi update-uri.

 

Reguli:

  • sugestiile care nu sunt rezonabile din punct de vedere administrativ precum „toți jucătorii să primească gold moca” nu vor fi implementate indiferent câtă reputație pozitivă primesc.
  • sugestiile făcute la mișto sau care au un conținut inadecvat vor fi ascunse/șterse iar utilizatorii sancționați cu warn/suspend.
  • topicul de sugestii nu este unul de discuții, dezbateri, dat cu părerea; posturile de genul vor fi ascunse/șterse iar utilizatorii sancționați cu warn/suspend.
  • încercați pe cât posibil să nu repetați sugestii deja făcute de alții, aceste posturi vor fi ascunse/șterse iar utilizatorii sancționați cu warn/suspend dacă continuă să facă acest lucru.
  • stafful va monitoriza sugestiile făcute și le va implementa pe cele care consideră că merită implementate dintre cele mai votate, fără a oferi un răspuns fiecărui utilizator în parte pentru sugestia pe care a făcut-o.
  • pentru a încerca să implementăm mereu cele mai curente și mai dorite sugestii vor exista mai multe ediții a topicului cu sugestii; ex: ținem topicul Ediția 1 deschis timp de-o săptămână pentru a putea sugera și vota, după care îl închidem și implementăm sugestiile dorite; după un timp deschidem topicul Ediția 2 și tot așa.

 

Sfat important: Pentru o mai mare șansă ca sugestia voastră să fie acceptată încercați să nu scrieți 100 de sugestii într-o postare deoarece jucătorii nu o să vă voteze.

 

uk32.png

 

In this section you can post your sa-mp related suggestions.

 

How does the section work?


There will be one open topic at a given time in which any member with at least 50 posts can make a suggestion.

Suggestions can be voted using the positive or negative reputation/reaction system.

The most voted suggestions we will try as best as possible to include them in the newest updates.

 

Rules:

  • unreasonable suggestions from an administrative points of view as „ass players get free gold” will not get implemented no matter how much positive reputation they get.
  • suggestions made out of mockery or with inappropriate content will be hidden/deleted and the user punished with warn/suspend.
  • the suggestion topic is not a discussion one, a debate one, to tell your opinion; such posts will be hidden/deleted and the user punished with warn/suspend.
  • try as best as possible not to repeat suggestions already made by others, these posts will get hidden/deleted and the users punished with warn/suspend if they continue to do so.
  • the staff will monitor the suggestions and will implement those that it considers best from the most voted, without offering an answer to each individual player that made a suggestion.
  • to try to always implement the most current and wanted suggestions we will make multiple editions for the suggestion topic; ex: we keep the Edition 1 topic opened for a keep so you can suggest and vote, after which we close it and implement the wanted suggestions; after that we open Edition 2 and so on.

 

Important advice: For a higher chance of your suggestion getting accepted it is indicated not to write 100 suggestions in the same post because players won't vote for you.

@Kelton Sa fie adaugat Stock DS cu gold adica. Un stock DS = X gold. 

 

Link to comment
Share on other sites

Salut, mai am încă 2 propuneri pentru Serverele RPG pe care le consider destul de utile, propunerile sună așa: 


NIVELE: Odată ce vei avansa la un număr de nivele să existe câte un bonus din 10 în 10 nivele, în funcție de nivelul tău (nivel 10: 20.000$, crate slăbuț sau ceva) și premiile să continue așa până la nivel 100 sau 50, nu știu câte premii puteți acorda, este la alegerea voastră. Consider că ar motiva jucătorul să joace să facă nivel. 


ACHIEVEMENTURI: Premiile de la Achivementuri să fie în funcție de greutatea acestuia. Nu poți oferi 1.000$ și 20 de Gold pe realizarea 'Obține funcția de Lider' de exemplu. Nu oricine poate lua lider. 

Link to comment
Share on other sites

Cred ca stim deja toti, rob-ul pe B-Zone, nu mai e ceva atractiv, majoritatea persoanelor au renuntat sa dea, din cauza politistiilor, nu ma refer ca dau fail, dar deja au inceput sa exagereze, sa vina de dinainte sa spargi camerele la locul actiunii, sa iti confiste armele si sa te urmareasca continuu, de dinainte sa primesti wanted.

Propunerea mea este: Persoanele care dau rob, dupa ce ai grupul great si ai  apasat pe ,,Pasul urmator" , jucatorii din grup sa fie in alt game world, sa fie doar ei pe MAPA si sa aiba la dispozitie 20 de minute, sa mearga la Checkpoint sa inchirieze fumigenele/etc, si sa ajunga la punctul de intalnire, sa evitam abuzul facut de politisti, si dupa ce intri in locatie, sa furi bijuterii, sa te spawnezi inapoi, sa fie in game word-ul normal si sa primesti wanted, doar atunci sa poata sa vina politistii.

Link to comment
Share on other sites

The system seems interesting as well as simple, please make it possible to trade parcels with each other [/trade], many players are scamming this way. + Add more parcels on the map so others able to do their farmer job.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Rob System:

 

1) When rob leader leaves the game:

  • If they have not shoot the first camera: Immediately someone else from rob group should be made rob leader (Priority Scout>Gas>Gold>Airplane) so they can invite someone else and wont lose rob point so they can continue doing rob.
  • if they have shot the camera + thrown gas: Again it should make someone else rob leader (Priority Scout>Gas>Gold>Airplane) and the remaining group should continue doing the rob, it should not fail/end the rob because rob leader crash.

2) When Scout or Gas Man leaves the game:

  • if he crash before checkpoint: Rob Leader should be able to invite player or change the roles of rob group so someone else complete crash player task.
  • if he crash after checkpoint: Scout>Gas>Gold>Airplane one of them should be made Scout or Gas Man.

3) When Gold Melter or Airplane Loaner leaves the game:

  • if he crash before checkpoint: Rob Leader should be able to invite player or change the roles of rob group so someone else complete crash player task.
  • if he crash after checkpoint: It does not make any difference his work is done rob continue.

4) It should give Wanted 6 after 120 seconds of first jewellery stolen.

5) If someone crash before entering checkpoint his rob points should not deduct.

6) PD should not be able to shoot the shamal when it is on ground (I mean when shamal has not taken off it should be immune to bullets).

 

Solo Rob:

1) It takes 15 rob points and gives less money than Group Rob(10 rob points). So this needs to be balanced Solo rob should be done at 10 rob points too.

2) On every rob skill increase it adds +10 seconds in the rob process upto max +40 seconds on skill 5.

 

Edited by RW Sidelo
Link to comment
Share on other sites

Propun sa ne putem edita denumirea vehiculelor de pe /v asa cum dorim noi.

 

Nu impacteaza pe nimeni si multi dintre noi avem puse masinile in puncte cheie si ne-ar fi mult mai usor sa retinem care unde sunt daca le avem redenumite.

Link to comment
Share on other sites

1. Misiunea mirel inapoi: Consider ca este o misiunea destul de veche si ar bucura foarte multa lume.

2. Sa se schimbe interiorul jailului cu cel de pe fostul RPG4: Mi s-a parut mai okey ala.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.