Jump to content

[REZOLVAT]Bug - Farmer


South DiKE
 Share

Recommended Posts

Nick-ul tau: DiKE
Server: RPG1
Descrierea bugului: Dacă recoltezi tot de pe parcelă, plantezi iar, uzi și faci tot ce trebuie după care reînnoiești parcela cu Y în ultima oră o poți pierde pentru că din cauza acestui Bug se calculează o oră din momentul reînnoirii în care tu trebuie să plantezi, chiar dacă tu ai făcut lucrul ăsta înainte de a o reînnoi. Știu, poți planta după ce o reînnoiești, însă mulți nu știu de lucrul ăsta și își pot pierde parcelele foarte ușor, la fel cum mi-am pierdut-o și eu.

Screenshot(s): nu am, nu mă așteptam să se întâmple asta și nu am făcut ss. insa sper că se înțelege din descriere cum stă treaba.

Link to comment
Share on other sites

Salutare ! Dupa ce culegi tot de pe parcela si o reinoiesti in ultima ora cum ai zis si mai sus, ca sa nu o mai pierzi, abandoneaz o iar si nu ti va mai disparea parcela.

Eu asa fac mereu, o reinoiesc cu Y si mai stau ceva minute si o abandonez si o iau iar, de la update-ul cu reinoire directa, n am intampinat aceasta problema. 

 

#Completare - Faza cu Y sa o reinoiesti in ultima ora e sa ti dea acel timp de a o reinoi sa nu ti mai fie furata. Dar ca si inainte cand se facea parcela fara acest update, ok ar fi sa o abandonezi si sa o iei iar ca si inainte, e imposibil sa o pierzi. Eu n am intampinat acest bug, ma rog, cazurile sunt atunci cand nu uzi la timp sau nu culegi la timp, aici o pierzi clar.

 

 

### O seara buna si poate te ajuta acest mesaj !!

Edited by YourCharisma
Link to comment
Share on other sites

On 10/17/2021 at 9:19 PM, YourCharisma said:

Salutare ! Dupa ce culegi tot de pe parcela si o reinoiesti in ultima ora cum ai zis si mai sus, ca sa nu o mai pierzi, abandoneaz o iar si nu ti va mai disparea parcela.

Eu asa fac mereu, o reinoiesc cu Y si mai stau ceva minute si o abandonez si o iau iar, de la update-ul cu reinoire directa, n am intampinat aceasta problema. 

 

#Completare - Faza cu Y sa o reinoiesti in ultima ora e sa ti dea acel timp de a o reinoi sa nu ti mai fie furata. Dar ca si inainte cand se facea parcela fara acest update, ok ar fi sa o abandonezi si sa o iei iar ca si inainte, e imposibil sa o pierzi. Eu n am intampinat acest bug, ma rog, cazurile sunt atunci cand nu uzi la timp sau nu culegi la timp, aici o pierzi clar.

 

 

### O seara buna si poate te ajuta acest mesaj !!

Tocmai tu mi-ai luat-o :)) trecand peste, acum știu ce e de făcut și n-am să mai pierd parcela așa. Totuși, sper să se rezolve chestia asta, poate unii nu știu și pierd parcele aiurea.

Link to comment
Share on other sites

Ce sa faci, daca era FREE, trebuie sa nu o iau? :)) Faza cum ca ar fi bug, nu exista man, trebuie sa stii cum sa lucrezi pe parcela, daca tu lucrezi de putina vreme, e greu sa intelegi logica, eu nu fac parcele de putina vreme si mna, ti am dat acel raspuns caci nu stiu sa existe un bug, bug a fost la tine ca n ai cules la timp sau sa uzi la timp, daca nu faci din astea 2 la timp, e clar ca pierzi fara doar si poate parcela.

Edited by YourCharisma
Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Problemele semnalate în acest topic sunt considerate buguri și vor fi rezolvate la următorul update sau au fost deja rezolvate.

Mulțumim pentru că raportezi problemele care au loc ca să oferim un joc mai plăcut tuturor.

 

O zi bună.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.