Jump to content

Parere - Gta San Andreas Definitive Edition


Rough
 Share

Recommended Posts

Dupa cum bine ati auzit sau nu o sa apara un nou San Andreas si anume Definitive edition,

 

Ce parere aveti? O sa se faca servere de samp pentru el oare? Sau o fii acelasi engine si o sa fie doar ca un modpack? O sa fie conectat la sampul actual?

 

 

 

 

 

Mie unul imi surade ideea :))

Edited by Rough
Link to comment
Share on other sites

Topicul nu are nici o legătură cu, comunitatea B-zone.

 

  • Când creaţi un topic nou, acesta trebuie să conţină o întrebare inteligibilă, bine formulată şi care să aibă legătură cu comunitatea şi activităţile ei (forum, servere, jocuri, site-uri şi aplicaţii asociate cu B-Zone). Încălcarea regulii duce la primirea unui avertisment verbal şi închiderea topicului.
Link to comment
Share on other sites

  • Kevin locked this topic
On 10/31/2021 at 1:35 PM, Kevin said:

Topicul nu are nici o legătură cu, comunitatea B-zone.

 

  • Când creaţi un topic nou, acesta trebuie să conţină o întrebare inteligibilă, bine formulată şi care să aibă legătură cu comunitatea şi activităţile ei (forum, servere, jocuri, site-uri şi aplicaţii asociate cu B-Zone). Încălcarea regulii duce la primirea unui avertisment verbal şi închiderea topicului.

Ba are, nu trebuie neapărat să aibă legătură cu comunitatea, ci şi cu activităţile ei. Am scris clar jocuri acolo (adică gaming). Topic redeschis, iar tu consideră-te avertizat.

 

Dau follow, sunt curios de răspunsuri.

Link to comment
Share on other sites

On 10/31/2021 at 12:32 PM, Rough said:

Dupa cum bine ati auzit sau nu o sa apara un nou San Andreas si anume Definitive edition,

 

Ce parere aveti? O sa se faca servere de samp pentru el oare? Sau o fii acelasi engine si o sa fie doar ca un modpack? O sa fie conectat la sampul actual?

 

 

 

 

 

Mie unul imi surade ideea :))

Nu prea stiu ce sa zic... din 2013 sunt obisnuit cu acest gta, nu cred ca m as putea adapta la un alt gta :( :lacrima:

Link to comment
Share on other sites

On 10/31/2021 at 12:32 PM, Rough said:

Dupa cum bine ati auzit sau nu o sa apara un nou San Andreas si anume Definitive edition,

 

Ce parere aveti? O sa se faca servere de samp pentru el oare? Sau o fii acelasi engine si o sa fie doar ca un modpack? O sa fie conectat la sampul actual?

 

 

 

 

 

Mie unul imi surade ideea :))

 

E frumos sa vezi un joc asa de bun ca GTA San Andreas primeste atentie din partea Rockstar.

Poate cu acest remake o sa se bucure si alti copii de el cum ne-am bucurat si noi la varsta lot.

Link to comment
Share on other sites

Eu zic ca o sa fie ce trebuie, grafica imbunatatita, mai mult content, pretul e putin cam piperat la acest moment ce-i drept dar pentru ceva nou, sa zicem ca merita.

Link to comment
Share on other sites

Chiar ma intreb daca o sa fie interes pentru un astfel de mod gen samp si sa fie serverele de san andreas original, jocul fiind altul, refacut pe un alt motor si anume Unreal Engine 4.

Gandeste-te doar ca e un joc nou si costa 60 de euro pentru ca nu poti lua doar un joc din serie ci toata trilogia (aici ar putea fi o problema din nou, ca is 3 jocuri in unul gen).

Edited by oC Dr.MonkeY69
Link to comment
Share on other sites

On 10/31/2021 at 12:32 PM, Rough said:

Dupa cum bine ati auzit sau nu o sa apara un nou San Andreas si anume Definitive edition,

 

Ce parere aveti? O sa se faca servere de samp pentru el oare? Sau o fii acelasi engine si o sa fie doar ca un modpack? O sa fie conectat la sampul actual?

 

 

 

 

 

Mie unul imi surade ideea :))

Sună bine on-paper, dar mai mult ca sigur este utilizat alt engine și nu va fi backwards-compatible cu SA:MP-ul. Pe lângă asta, poate este licențiat DRM și nu-și va lua crack azi-mâine, fiind utilizabil doar de cei care-l și achiziționează. Poate ne surprinde Kalcor cu ceva, dar este foarte puțin probabil.

Link to comment
Share on other sites

On 10/31/2021 at 12:32 PM, Rough said:

Dupa cum bine ati auzit sau nu o sa apara un nou San Andreas si anume Definitive edition,

 

Ce parere aveti? O sa se faca servere de samp pentru el oare? Sau o fii acelasi engine si o sa fie doar ca un modpack? O sa fie conectat la sampul actual?

 

 

 

 

 

Mie unul imi surade ideea :))

Mi se pare o ideea foarte buna, dupa parerea mea acest nou GTA, daca va fi compatibil cu sampul si se vor putea muta serverele pe acest GTA, toata comunitatea va reinvia, sper eu ca vor fii mai multi playeri ca atunci cand B-Zone avea 4 servere. 

Link to comment
Share on other sites

On 11/4/2021 at 6:03 PM, Tupi said:

Eu zic ca o sa fie ce trebuie, grafica imbunatatita, mai mult content, pretul e putin cam piperat la acest moment ce-i drept dar pentru ceva nou, sa zicem ca merita.

O fi el piperat, însă după câteva zile se găsește mereu un indian care să-l pirateze și să-l pună pe Filelist ?

Link to comment
Share on other sites

Arată destul de bine, cred că va fi mult mai interesant și da cum spune si nexus probabil o să fie cineva care să l pirateze destul de rapid deci nu știu ce să spun despre preț.

Link to comment
Share on other sites

On 11/2/2021 at 6:17 PM, BIS aka OldNab said:

Ba are, nu trebuie neapărat să aibă legătură cu comunitatea, ci şi cu activităţile ei. Am scris clar jocuri acolo (adică gaming). Topic redeschis, iar tu consideră-te avertizat.

 

Dau follow, sunt curios de răspunsuri.

Te iubesc (no homo), sa-l saluti pe Danut =))

 

Dupa ce am vazut ca s-a inchis topicu am zis clar, s-a dus pe pl si forumu, da uite ca nu-i asa 

On 11/2/2021 at 9:13 PM, AIM iNNNix. said:

Nu prea stiu ce sa zic... din 2013 sunt obisnuit cu acest gta, nu cred ca m as putea adapta la un alt gta :( :lacrima:

E fix acelasi gameplay, aceleasi mecanici (cica usor actualizate din ce am auzit) numai grafica s-a schimbat.

 

On 11/2/2021 at 10:17 PM, P3psii said:

 

E frumos sa vezi un joc asa de bun ca GTA San Andreas primeste atentie din partea Rockstar.

Poate cu acest remake o sa se bucure si alti copii de el cum ne-am bucurat si noi la varsta lot.

Intr-adevar, chiar sper sa reinvie sampul si acum cine stie, poate ca-i facut pe alt engine, n-o sa mai fie atat de limitat nici sampul din mai multe puncte de vedere.

 

On 11/3/2021 at 2:16 AM, R A M O N A A said:

Eu sper sa fie ceva mai de actualitate si mai de "calitate".. fara jucatori de 10-12 ani tho' 

Sa fie si jucatori de 10-12 ani, ce are? Noi la 10-12 ani nu ne jucam samp si cerseam ca boschetarii la cnn 1k?

 

On 11/4/2021 at 6:03 PM, Tupi said:

Eu zic ca o sa fie ce trebuie, grafica imbunatatita, mai mult content, pretul e putin cam piperat la acest moment ce-i drept dar pentru ceva nou, sa zicem ca merita.

Se pirateaza stai linistit :))

 

On 11/6/2021 at 10:35 AM, oC Dr.MonkeY69 said:

Chiar ma intreb daca o sa fie interes pentru un astfel de mod gen samp si sa fie serverele de san andreas original, jocul fiind altul, refacut pe un alt motor si anume Unreal Engine 4.

Gandeste-te doar ca e un joc nou si costa 60 de euro pentru ca nu poti lua doar un joc din serie ci toata trilogia (aici ar putea fi o problema din nou, ca is 3 jocuri in unul gen).

Sa speram c-o sa existe o modalitate sa-l poti separa. Eu zic ca daca astia au reusit sa faca aservere de Gta 5 gen (fiveM), sigur o sa existe si pentru asta o posibilitate.

 

On 11/6/2021 at 5:02 PM, AnTiDoT ZEW said:

Sună bine on-paper, dar mai mult ca sigur este utilizat alt engine și nu va fi backwards-compatible cu SA:MP-ul. Pe lângă asta, poate este licențiat DRM și nu-și va lua crack azi-mâine, fiind utilizabil doar de cei care-l și achiziționează. Poate ne surprinde Kalcor cu ceva, dar este foarte puțin probabil.

Sa se recreeze sampul, acum ramane se vedem ce se inmtapla cu developerii de la samp pentru ca ei au abandonat proiectul si e posibil sa-l reia (sper) odata cu noua editie.

 

On 11/6/2021 at 8:37 PM, OneShoT said:

Mi se pare o ideea foarte buna, dupa parerea mea acest nou GTA, daca va fi compatibil cu sampul si se vor putea muta serverele pe acest GTA, toata comunitatea va reinvia, sper eu ca vor fii mai multi playeri ca atunci cand B-Zone avea 4 servere. 

Ar fii frumos dar nu cred c-o sa fie compatibil cu sampul, cred ca trebuie refacut cumva.

 

On 11/7/2021 at 8:06 PM, NeXuS. said:

O fi el piperat, însă după câteva zile se găsește mereu un indian care să-l pirateze și să-l pună pe Filelist ?

❤️ :)) 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, AIM iNNNix. said:

Ba eu am o intreabare, noi b zone, samp schimbam grafica sau tot pe asta?

Nope, dacă Kalcor chiar va face asta, deși nu prea cred, și dacă face asta, face astfel încât deținătorii de servere să nu umble la chestiile basic, nu va trebui să se facă nimic.

Link to comment
Share on other sites

Nu am gasit niste informatii clare, dar nu cred ca jocul nou va avea vreo legatura cu cel de acum, de asemenea nu cred ca este posibil sa se adapteze serverul de acum la jocul nou, daca va fi ceva, probabil se va face de la 0, dar din nou, nu am gasit niste infornatii prea clare in legatura cu asta.

 

Iar o parere despre cele 3, sunt destul de faine, dar cred ca va fi mai mult ca o nostalgie, nu neapat ceva wow care sa atraga foarte multa lume, dar poate ma insel. Cred ca ar fi fost mult mai fain daca le-ar fi unit pe toate 3 intr-un singur joc.

Link to comment
Share on other sites

On 11/9/2021 at 10:58 AM, AnTiDoT ZEW said:

Nope, dacă Kalcor chiar va face asta, deși nu prea cred, și dacă face asta, face astfel încât deținătorii de servere să nu umble la chestiile basic, nu va trebui să se facă nimic.

Automat o sa scada comunitatea, pentru ca m-am uitat la niste componente minime pentru joc si sunt destul de costisitoare pentru unii..

Link to comment
Share on other sites


OS Windows 10 64-bit
Processor Intel® Core™ i5-6600K / AMD FX-6300
Memory 8GB
Graphics Nvidia GeForce GTX 760 2GB / AMD Radeon R9 280 3GB
Disk 45GB

 

Mari cerintele pentru un remaster. Oricum, il voi cumpara si chiar il voi incerca zilele astea. Sunt curios rau sa vad cum arata. Jocul copilariei sa primeasca un asemenea update... incredibil. Mie nici nu imi mai trecea prin gand ca Rockstar Games o sa faca asa ceva. Ma multumeam cu samp-ul cu un modpack sa fie mai realist. 

Nu cred ca va aparea pe Filelist prea curand... Nu cred ca Rockstar face aceeasi greseala ca Microsoft cu Forza 5. Intr-o saptamana sa fie crack-uit, imposibil :)))) 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, FROG ZEW said:

Automat o sa scada comunitatea, pentru ca m-am uitat la niste componente minime pentru joc si sunt destul de costisitoare pentru unii..

Evident, dacă nu va fi o modalitate prin care server-ul să accepte ambele variante. Și opțiunea Remastered, și jocul de bază. Dacă nu se poate face asta, și server-ul se va muta pe varianta Remastered, comunitatea va scădea foarte grav, pentru că 70-80% dintre cei ce joacă SAMP îl joacă pentru că nu au specificații pentru orice alte jocuri mai noi ca acesta. Am pățit-o pe pielea mea, după ce am schimbat calculatorul, automat aveam alte jocuri de jucate, alte lucruri de făcut, și n-am mai jucat SAMP. Așa va fi pentru toată lumea.

 

3 hours ago, A I M IAWY said:


OS Windows 10 64-bit
Processor Intel® Core™ i5-6600K / AMD FX-6300
Memory 8GB
Graphics Nvidia GeForce GTX 760 2GB / AMD Radeon R9 280 3GB
Disk 45GB

 

Mari cerintele pentru un remaster. Oricum, il voi cumpara si chiar il voi incerca zilele astea. Sunt curios rau sa vad cum arata. Jocul copilariei sa primeasca un asemenea update... incredibil. Mie nici nu imi mai trecea prin gand ca Rockstar Games o sa faca asa ceva. Ma multumeam cu samp-ul cu un modpack sa fie mai realist. 

Nu cred ca va aparea pe Filelist prea curand... Nu cred ca Rockstar face aceeasi greseala ca Microsoft cu Forza 5. Intr-o saptamana sa fie crack-uit, imposibil :)))) 

Nu zi hop până nu sari gardul :)) nu se știe încă dacă jocul este protejat DRM, pentru că dacă nu este, își va lua crack instant, ca și Cyberpunk.

Link to comment
Share on other sites

  • Kevin locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.