Jump to content

Ghid de Strategie


Zaphkiel
 Share

Recommended Posts

Salut! Dupa cum ma stiti sunt Zaphkiel, fost Diamond 2, max peak fiind in 2014 atins, banat contul pentru flame, actual Gold 2, kinda bully, hardstuck? no, doar pentru ca ma joc si testez noile iteme pana mi se face chef de joc inapoi 
Aveti aici op gg-ul meu : https://eune.op.gg/summoner/userName=LiterallySmurfer
 

Ce vreau sa impun cu acest topic? 
 

Vreau sa ofer unele sfaturi cu privire la campioni/ghiduri/pathinguri/informatii despre iteme/campioni in special

Sunt fost main Jhin, asemanator cu IKeepItTaco, doar ca eu nu eram asa faimos pentru ca eram hardstuck diamond 4, si faza pentru flame-ul meu desavarsit
Actual sunt main Jg, orice campion, in special m-am axat pe kinda assassins with sustain, si other else, exemplu Talon, Yi(basic kinda, dar foarte bun), nu-mi plac tancii pe jungla, Shyvana(mage, but kinda good, in generatie cu talon noua)

As vrea sa aud parerile voastre, sau intrebarile voastre cu privire la un campion, sau de ce nu, un op gg review, cu detalii mici subliniate de catre mine, si iteme,sfaturi,path-uri pe care ar trebuii sa le luati, in comparatie cu cele actuale ale voastre 

Link to comment
Share on other sites

Tine-o tot asa, mult succes

Link to comment
Share on other sites

On 9/20/2022 at 2:44 AM, redd21 said:

Ok, frumos, ce inseamna, din punctul tau de vedere, sa fii ''main'' pe un campion? Cum ti-l alegi?

Main in compozitie sa fim putini sceptici, inseamna ca atunci cand tu dai pick pe campionul respectiv, sa iti imaginezi ce iteme, ce counteri, si ce poti face incat sa eviti cele mai rele trade-uri precum si cele mai eficiente rute pentru a putea lua kill-uri/farm
In prezent sunt cativa otp ( one trick pony) pentru acest rol - Elite500(Vladimir) ( IKeepItTaco)-Jhin (Akali)- Professor Akali, (RatIRL)-Twitch, care stiu sa joace doar acel campion, si nu se feresc sa-l joace 

Link to comment
Share on other sites

On 9/20/2022 at 4:32 AM, MnX Zinnyo said:

Niște sfaturi pentru a trece de pragul de bronze - silver pentru majoritatea de joacă acest joc, mulțumim. Apropo, faci o treabă bună!

Joaca 2-3 campioni, majoritatea meciurilor in bronze tin de faptul ca coechipierii tai nu stiu sa dea respect/freeze/snowball/leave la linie cand trebuie
Ce sa joci?
Jungle - ( Kayn red ( goredrinker-manamume, death-dance pt full ad, malmortius pt full ap, gargoyle pt 50% 50%
Mid-Malzahar/Veigar, dupa 1 item deja ar trebuii sa dai instakill cu amandoi 
Adc- Cel mai prost moment sa alegi adc, dar poti juca twitch, jhin, sivir
Top-Aatrox all the way 
Support-Lulu/Yuumi

Link to comment
Share on other sites

Sper să nu te fi lăsat, keep it up!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.