Jump to content

Samsung Galaxy S22, S22+, S22 Ultra vor avea noua protecţie Gorilla Glass Victus+


TLG YuukiKING
 Share

Recommended Posts

<b>Samsung Galaxy S22, S22+, S22 Ultra vor avea noua protecţie Gorilla Glass Victus+ </b>Samsung a avut parte de premiera lui Gorilla Glass Victus pe Galaxy Note 20 Ultra dacă îmi amintesc eu bine şi asta se întâmpla în vara lui 2020. De atunci Corning nu a mai dus acest tip de protecţie la vreun alt nivel

 

Samsung a avut parte de premiera lui Gorilla Glass Victus pe Galaxy Note 20 Ultra dacă îmi amintesc eu bine şi asta se întâmpla în vara lui 2020. De atunci Corning nu a mai dus acest tip de protecţie la vreun alt nivel. Ei bine se pare că o va face odată cu seria Galaxy S22, care va beneficia de Gorilla Glass Victus+. Detalii găsiţi mai jos.

 

Acest tip de protecţie din sticlă ranforsată va ajunge atât pe Galaxy S22, cât şi pe Galaxy S22+ şi Galaxy S22 Ultra, conform lui Ice Universe. Încă nu e clar dacă vom primi acest tip de protecţie şi în faţă şi în spatele telefoanelor. Un alt zvonac numit The Cat menţiona în decembrie 2021 ca toate cele 3 telefoane vor avea sticlă în spate, după ce S21 a avut spate din plastic. S21 Ultra a avut protecţie Victus pe ambele părţi.

 

Sursa scrie şi că Samsung Galaxy S22 Ultra va avea o sticlă specială în spate, iar specificaţiile scăpate pe web menţionau "Super Clear Glass", dezvoltată tot de Corning. Acest tip de sticlă reduce mult reflexiile şi luciul. Judecând după machetele şi pozele hands on scăpate până acum, cele 3 telefoane nu vor avea spate foarte lucios, ba din anumite unghiuri pare chiar mat. 

 

Galaxy S22 şi S22+ sunt aşteptate pe nuanţe precum auriu rose, verde, negru şi alb, în vreme ce S22 Ultra ar trebui să debuteze pe negru, alb, roşu "Burgundy" şi verde. Teoretic aşteptăm un debut pe 8 februarie, coroborat de multiple surse. Au scăpat în ultimele 48 de ore şi preţuri pentru noua serie flagship de la Samsung, cu S22 estimat la 899 dolari, S22+ la 1099 dolari şi S22 Ultra la 1299 dolari.

Ultra va aduce slot dedicat pentru S-Pen, o cameră quad cu senzor principal de 108 MP, un ISOCELL HM3 şi o cameră periscopică cu zoom optic 10X. 

 

 

Sursa

Link to comment
Share on other sites

  • .Lenor locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.