Jump to content

Bug - meniul de /ticket apare greu


South TheoNeuer
 Share

Recommended Posts

Nick-ul tau: theoneuer
Server: RPG1
Descrierea bugului: Meniul de /ticket funcționează greu uneori. Dacă tastez acum comanda /ticket, pot trece și 30 de secunde până se deschide meniul de /ticket, iar asta poate rezulta în sancțiuni oferite greșit (cauzate de auto-selecția primei amenzi și trimiterea accidentală într-un timp scurt). Precizez că, din observațiile mele, nu are relevanță numărul de jucători conectați pe server ce pot suprasolicita baza de date prin interogări multiple. Nu am modificări locale ce pot afecta funcționarea comenzii (precum CopCMD). Sugestie: Chiar dacă bugul se va rezolva, sugerez adăugarea unui dialog suplimentar după selectarea și acordarea amenzii care va întreba polițistul dacă amenda ce urmează a fi aplicată este corectă.
Screenshot(s): https://youtu.be/QUCCiOH6JBQ (/ticket - 0:52 pe filmare; afișarea meniului de /ticket și aplicarea amenzii în mod eronat - 1:24)

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Kelton said:

S-au mai plâns și alți colegi de departamente de așa ceva?

Da, este destul de cunoscută problema și persistă de câteva săptămâni bune. Partea bună este că în mare parte din cazuri, comanda funcționează corect, însă partea proastă este că atunci când funcționează greșit se pot produce erori precum cea din filmare. 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Kelton said:

S-au mai plâns și alți colegi de departamente de așa ceva?

Da, încă de când am intrat eu, în jur de 4 luni, și tot întâmpinam problema asta.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, dabro.pdf said:

Subscriu. Toți trecem prin asta din când în când. Și cu diverse acțiuni în clan se întâmplă același lucru (promovare, clan warn, retrogradare etc.).

La fel si cu actiunile din factiuni ca lider, cand vrei sa dai rank up, etc, au momente cand au deelay..

Link to comment
Share on other sites

Mă gândesc că e încărcat sql-ul la momentul respectiv și se așteaptă până sunt trimise datele către server. Altă cauză nu prea văd, iar pentru cauza asta nu avem ce anume să facem.

Link to comment
Share on other sites

This /ticket delay happens when the server is lagging. As this command triggers a check to verify any potential bug abuse for Road PD members. 

SQL Lag is a known issue with large data-bases such as ours. We Cannot fix this issue because it's a samp limitation.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.