Jump to content

B-Secret Lover | Valentine's day Contest - #Editia1


CBN Toriino
 Share

Recommended Posts

1325611.png

 

 

:ro:

 

 

Salutare îndrăgostiților si neîndrăgostiților!
 

 

Echipa B-Zone organizează un concurs de scris mesaje de dragoste unor persoane ce le iubiți/le ați iubit, pot fii ele iubiții voștri, părinții, un coleg, crushul vostru, iar în caz că este jucător pe B-Zone vă dorim mult succes la cucerit!  Mesajele vor fi citite în mod special de evaluatorii echipei ce fac punctajul și decid care sunt cele mai bune 3 scrisori de iubire/dragoste, iar acestea vor fii premiate. De asemenea mesajele vor fi publice, deci vă asumați toate datele cu caracter privat scrise în mesaj. Vă dorim mult succes și să fiți cât mai creativi!

 

Model:
 

  • Real Name: Madalin
  • B-Zone Nickname: Mifu
  • Membru al comunității din: 2008
  • Messaj pentru (Iubit/Iubita, coleg, sot/sotie, prieten, parint, cucerit...etc): Coleg
  • Acesta este membru comunitatii?(Da/Nu): Nu
  • Messaj-ul:  Dragul meu Toriino, din prima clipă în care te am văzut mi au sclipărit ochii si mi a dat un singur pustnic gând în a mea tulbure minte: "Da, el este alesul". In acea clipă s a aprins scânteia unui foc fără de sfârșit: dragostea.
    Părul tău voluptous ce apare în lumina soarelui ca spicele de grâu vara,  ochii tăi ce sunt un tezaur sublim și statura de mascul feroce mi-au cutremurat lumea.
    Zi și  noapte te visez,
    Sunt un simplu amorez,
    Într o lume făr' de sfârșit,
    Tu ești darul meu primit, 
    Te prețuiesc ca o comoară, 
    Dar dorul de tine ma omoară, 
    Să te țin strâns mereu, 
    Asta-mi doresc, dar e greu,
    Dar să știi un lucru: Te iubesc dragul meu

     

 

Regulamentu concursului:
 

  • Plagiatul este interzis si descalifica participantu
  • Limbaj-ul/Comportament inadecvat nu este permis
  • Puteti participa doar cu un singur messaj
  • Puteti vota cu 'upvote' messajul care va place cel mai mult 
  • Nu mentionati date personale sau nume la personei care ii adressati messaju
  • Orice membru comunitatii poate participa

     
  • Premii:
    Locul 1: 10 euro shop
    Locul 2: 7 euro shop
    Locul 3: 4 euro shop

 


 

3, 2, 1, Let s Go in Love's Race!
 

:en:


Hello Love Birds and Single Birds,

 

The B-Zone team is organizing a writing contest to write love messages to people you love / have loved, they may be your partners, parents, a colleague, your crush, and if they are a  B-Zone member or not! We wish you much success! Write away! The messages will be read especially by the staff and decide which are the best 3 love letters, and they will be awarded. The messages will also be public, so you take into responsibility of all the private data written in the message. We wish you much success and be as creative as possible!


 

Model:

Real name:
B-Zone Nickname:
A member in the community since:

Message for(Lover/partner/parent/colleague/friend/crush.. etc):

Are they a B-Zone member? (Yes/No):
The Message:



Rules of the contest:

 

  • Plagiarism is strictly forbidden
  • Vulgar language/offensive behaviour is strictly forbidden
  • You can participate only with one message
  • You can vote with 'upvote' for the messages you liked
  • Try to avoid mentioning your loved one's personal data
  • Each community member has the right to participate                       

Prizes:
1st Place: 10 euros
2nd Place: 7 euros
3rd Place: 7 euros

 

3, 2, 1, Let s Go in Love's Race!

Participare intre 11.02.2022 - 15.02.2022

 

Concurs by Social Media Team B-Zone

@ MifuGSB

Edited by CBN Toriino
Link to comment
Share on other sites

  • CBN Toriino changed the title to B-Secret Lover | Valentine's day Contest - #Editia1
  • CBN Toriino locked this topic
  • Real Name: Ramona
  • B-Zone Nickname: Ramona
  • Membru al comunității din: 2016
  • Mesaj pentru (Iubit/Iubita, coleg, sot/sotie, prieten, parint, cucerit...etc): crush I guess
  • Acesta este membru comunitatii?(Da/Nu): -
  • Mesaj-ul: 

    M-au îmbrățișat câteva mâini după tine,

    Și câteva perechi de buze m-au sărutat

    Unul m-a atras prin ten, altul prin privire..

    Te căutam în altși te găseam separat.

     

    Te-am căutat în primăvară,

     Te-am căutat în luna mai.

    Îți simțeam uneori parfumul pe stradă;

    Câte bucăți rupte din tine,

    Dar tu.. Tu nu erai.

     

    M-au scos câțiva după tine la cină,

    Aveau cămașă albă și zâmbetul plăpând.

    Eu machiată, aranjată, scoasă din vitrină,

    Stăteam în fața lor cu sufletul flămând.

     

    Apoi am decis să te caut într-o iunie.

    Dar la cât ego are o femeie..

    Mi-am spânzurat dorul într-o funie,

    Am scos sticla de vin și am zis a doua zi:

    “Proastă idee!

     

    Doi cred că mi-au făcut clătite,

    Deși plănuiam să le facem împreună.

    Romanticii îmi ofereau seri liniștite

    Iar mie îmi lipsea al tău:
    “Oh! Ce femeie nebună!”

     

     

    Am renunțat în a te căuta,

    Dar m-ai găsit tu, în decembrie patru

    Nu te opreai din a mă săruta

    Și se stinseseră luminile în amfiteatru.

     

    Apoi, mi-am luat rochia neagră, la culoare

    Și îmi zgâria pieptul un gând.

    M-au îmbrățișat mâinile tale..

    De ce încă îmi simt sufletul flămând?

                                                        -R.T

Link to comment
Share on other sites

Real Name: Lucian Petrisor

B-Zone Nickname: FROG

Membru al comunității din: 2016

Messaj pentru (Iubit/Iubita, coleg, sot/sotie, prieten, parint, cucerit...etc): Iubita mea.

Acesta este membru comunitatii?(Da/Nu): Nu

Messaj-ul: 

 

Frumoasa mea,

 

 Încă din prima clipă când ți-am întâlnit ochii sclipicioși și fermecători, inima mea a plecat de la linia de start în mare viteză, pulsându-mi cu putere sângele în vene. Chipul tău de zeiță din Olimp m-a lăsat cu mandibula ușor depărtată de maxilar și m-a făcut să îmi pun întrebarea: "Așa arată perfecțiunea?". Ei bine, iubito, pielea catifelată și palidă care îți acoperă întreg corpul, buzele dulci ca bomboanele Kinder, mâinile tale mici și fragile, părul castaniu până la umeri și culoarea smaraldului regăsită în ochii tăi mari și sinceri afirmă răspunsul mirificei întrebări în contextul căreia, tu, sens al vieții mele, ai trecut testul. 

  Momentele în compania ta mă fac să mă aventurez în călătorii cu destinații neștiute, iar mai apoi să mă cuibăresc, învins de frumusețea ta, în sufletul tău. Gingășia și puritatea din inima ta mă fac să mă îndrăgostesc din ce în ce mai mult în fiecare zi, de tine. 

  Ai minunatul talent să îmi citești gândurile, să afli despre fiecare durere care îmi străpunge sufletul, ai puterea de a-mi aduce zâmbetul pe buze, cuvintele simple dar adevărate spuse din sufletul tău de copilaș, mă trimit pe o alta planetă, numită Fericire. Îți mulțumesc pentru ceea ce ești, o simplă fată pentru restul, dar pentru mine, un diamant neprețuit, adevăratul infinit.

 

  Te iubesc din tot sufletul, pentru totdeauna!

  

                                                                                                                               Al tău, tot restul vieții și dincolo de ea!

Link to comment
Share on other sites

Real Name: Ion

B-Zone Nickname: Ion.C

Membru al comunității din: 2017

Messaj pentru (Iubit/Iubita, coleg, sot/sotie, prieten, parint, cucerit...etc): My love.

Acesta este membru comunitatii?(Da/Nu): Nu

Messaj-ul: 

   Acea zi de vara, una simpla, pentru mine, dar care mi-a schimbat radical viitorul. Chiar si acum imi aduc aminte acel par lasat pe spate, trupul ala fin, care statea in fata mea, chiar la magain, nici o clipa nu mi-am imaginat ca o sa ii simt mirosul aproape in fiecare seara inainte de culcare, si in fiecare dimineata, chiar si acum dupa atat timp imi aduc amite, acea punga de snack-uri si acea doza de suc. Pe care le-ai cumparat, si ma bucur imens, ca am avut curajul sa te privesc in ochi si sa iti zimbesc, iar in final, sa intru in vorba cu tine. 

   Pentru mine nu pot spune ca esti totul. Dar tu esti persoana fara de care viata mea nu ar insemna nimic, mereu ma bucur de zambetul tau, de ochii aia albastri, de vocea ta (care si cand este nervoasa, pentru mine este cea mai frumoasa). 

   Iubesc diminetile cand ma astepti cu o cafea, iubesc cand ma tachinezi, iubesc cand strigi la mine, iubesc cand imi faci acea privire, iubesc acea mana fina, iubesc acel prafum.

   Pentru cineva poate ca esti o simpla fata, dar nu si pentru mine, tu esti cea care ma face fericit, imi face ziua mai frumoasa si viata mai usoara. 

 

Stii ca nu sunt cel mai bun la declaratii de dragoste, dar cand o sa citesti acest mesaj, vreau sa te gandesti cum a fost prima privire si primul zambet. Si sa stii ca te iubesc, si de as putea ti-as da si luna de pe cer.

 

Te iubesc, si vreau ca doar moartea sa ne desparta!

Edited by TLG Ion.C
Link to comment
Share on other sites

Real Name: Florin

B-Zone Nickname: FlorinN..

Membru comunității din: 2022

Mesaj pentru (Iubit/Iubita, coleg, sot/sotie, prieten, parint, cucerit...etc): Iubita mea

Acesta este membru comunitatii?(Da/Nu): Nu

Mesaj-ul:

 

Steaua mea sclipitoare și fericirea mea dintr-o altă lume. Tu ești sufletul meu și inima mea și eu am nevoie de tine precum un pustiu are nevoie de apă, precum este o ploaie pentru flori, ca un vânt pentru corabie. Eu sunt foarte bucuros să fiu cu tine și te iubesc nespus!

 

Eu vreau să-ți dăruiesc totul ceea ce te va face și mai fericită alături de mine. Dacă este nevoie, eu am să răstorn munții, am să ajung o stea din cer și am să înot oceanul numai pentru ca să fiu alături de tine. 

 

Se întâmplă în viață și lucruri bune și lucruri rele. Sunt și zile fericite și zile foarte triste. Și doar clipele petrecute împreună cu tine sunt cele mai frumoase în orice caz.

 

Când tu ești alături de mine, toate sentimentele și emoțiile devin doar pozitive. Eu și mai mult simt dorința de a trăi și a te face fericită. Restul lucrurilor care se întâmplă în viață nu sunt atât de importante pentru că ele dispar și se topesc în dragostea noastră. Aceasta se datorează faptului că suntem împreună și noi le împărțim toate acele momente. În același timp, ne bucurăm de succese tot împreună. Totul este pentru că tu ești ideală pentru mine.

 

 

Eu nu pot să mă abțin și să nu mă ating de tine, să te cuprind și să te sărut. Fiecare zi este nemaipomenită dacă este plin de zâmbetul tău și de bucuria ta. Îmi este foarte bine când tu ești alături de mine. Eu am nevoie de tine tot timpul și nu mă pot gândi la altceva. Eu te iubesc atât de mult, iubita mea frumoasa!

 

Îți promit ca voi fii lângă tine pana când moartea ne va despartii! 

Edited by FlorinN..
Link to comment
Share on other sites

 

Real name: Kenan
B-Zone Nickname: Kenan.A
A member in the community since: 2013

Message for(Lover/partner/parent/colleague/friend/crush.. etc): huge crush

Are they a B-Zone member? (Yes/No): no
The Message: I only loved once in my life and i am pretty sure it is my first and last love,loving her teached me how to live also made me a loving and optimistic person to life, regardless she didn't had the same feeling for me I won't stop loving her, i will always have hope that she might love me someday,when i look in her eyes i see all my victories,only if i could give her one abilty in this life i would give her the abilty to look in herself in my eyes because only then she would understand how much she is special person to me,it is easier to kill me than seeing her with someone else,in the end i want to tell her thanks for existing in my life because without her i can't complete my life even with the distance between us.

Link to comment
Share on other sites

Real Name: Emilian
B-Zone Nickname: Nathen
Membru al comunității din: 2016
Messaj pentru (Iubit/Iubita, coleg, sot/sotie, prieten, parint, cucerit...etc): Iubita
Acesta este membru/a al/a comunitatii?(Da/Nu): Nu
Messaj-ul: 

 

Deschide-ți ochii să-ți văd culoarea,
Deschide-ți ochii să-mi văd maroul,
Ce îmi colorează inima.

Deschide-ți sufletul,
Să-mi primești iubirea,
Deschide-ți buzele,
Să-mi primești sărutul.

Inima este a mea,
Trupul este al tău,
Nevoia de a iubi,
Un suflet este unic,
La fel ca și amorul dintre noi.

Ne completăm zicând,
Prostii despre lume și copii,
Ne iubim cam cu orgoliu,
Dar ne iubim pentru o viață,
Pentru viața cea de aici și cea de apoi.

Doi copii cu un zâmbet mare,
Se iubesc chiar pe mare,
Cu o anumită culoare,
Și-au însemnat dragostea,
Pe mare, cu o culoare scoasă din tipare.

 

Link to comment
Share on other sites

Real Name: Eugen
B-Zone Nickname: Cretsu
Membru al comunității din: 2016
Messaj pentru (Iubit/Iubita, coleg, sot/sotie, prieten, parint, cucerit...etc): Iubita
Acesta este membru/a al/a comunitatii?(Da/Nu): Da
Mesajul:

Frumoasa mea iubita,

Eu niciodată nu mi-am putut imagina că este posibil de a se dedica unei persoane complet. Această persoană în cele din urmă ar înlocui complet toată lumea. Tu ești acea lumină care străbate întunericul zilelor mele și salvarea mea de la plictisire și mâhnire. Tu ești fericirea mea ce nu are limite și eu nu vreau niciodată să mă despart de tine. Îți mulțumesc pentru încrederea pe care o ai în mine și pentru că ești o parte importantă a vieții mele. Tu ești motivul pentru care eu devin o persoană mai bună. Eu am fost complet captivat de tine și aș vrea să împart fiecare clipă de bucurie cu tine. Știi, eu câteodată îmi imaginez că după cincizeci de ani de căsătorie noi vom ședea în umbra copacului din ogradă, lângă casa noastră unde după atâția ani trăiesc copii și nepoții noștri. Aceasta probabil este dorința spre care tind toți oamenii. Tu ești a mea și așa va fi mereu. 

 

Link to comment
Share on other sites

Real name: Robert
B-Zone Nickname: PoLaRiSteel
A member in the community since: 2015

Message for(Lover/partner/parent/colleague/friend/crush.. etc): crush

Are they a B-Zone member? (Yes/No): No
The Message: 

Din cauza ta Lumea mea este completa.

Din cauza ta Dragostea traieste in sufletul meu.

Din cauza ta Am suras in ochi.

Din cauza ta Nu imi mai este frica de sfarsit.

Tu esti stalpul meu de sustinere Piatra mea de rezistenta,

Ce rezista peste trecerea timpului.

Dragostea mea pentru tine este pura,

Nemagrinita de timp si spatiu,

Ce se dezvolta mai puternic pe zi ce trece

In fata altarului voi spune cu voiosie “Da”

Pentru ca am de toate acum

Si toate acestea din cauza ta!

Link to comment
Share on other sites

Real name: Luca

B-Zone nickname: Luca.

Membru al comunitatii din: 2013

Mesaj pentru (iubit/iubita, coleg, sot/sotie, prieten, etc): Univers si pentru un frate. 

Acesta este membru/a al/a comunitatii?(Da/Nu): Nu. 

Mesajul: 

 

- NUMELE PIESEI - "BLINDAT" -

 

REFREN - X2

M-am luptat cu demonii din capul meu,
Am căzut, m-am ridicat mereu,
Am muncit din greu și am cântat,
Ca să ajung acum cel mai mare golan blindat. 

 

Am plecat de jos, mai tot timpul rușinos,
Am fost tot timpul prietenos, niciodată puturos,
Am muncit de copil mic, mereu politicos,
Am iubit pe toată lumea, fără sa fiu putin gelos. 
M-am ridicat din praf și cenușă,
Ai intrat pe geam, ieși direct prin ușă.

 

Dau pe flow cu un frățior,
Cel mai smecher și strălucitor,
Dansator, observator, binevoitor. 
Ăla mic de statura, protector. 
Mai mereu pe roșu amândoi,
Niciodată ceartă intre noi, 
N-aveți cum să ne despărțiți,
Frați pe viață, niciodată locul 2. 

 

Nu vreau faimă sau avere,
Vreau doar liniște și putina iubire, 
Vreau doar ce-i al meu. 
Puțin din toate, dar mai mult respect,
Visul e pe cale să se-ndeplinească,
Pregătesc asta de mult,
SEEK MAFIA, BLINDAT, MULT FUM. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Real Name: Madalin
  • B-Zone Nickname: Mifu
  • Membru al comunității din: 2013
  • Messaj pentru (Iubit/Iubita, coleg, sot/sotie, prieten, parint, cucerit...etc):  Fosta iubita
  • Acesta este membru comunitatii?(Da/Nu): Nu
  • Messaj-ul:  Draga prima dragoste a mea ai reprezentat mugurele trezirii sentimentelor mele deschise pentru prima oara. Tu, cu acea lumina din purii ochi ai tai m-ai calauzit prin drumurile grele ale vietii si m-ai facut sa raman intotdeauna optimist si cu voie buna. Insa, din pacate acum nu mai esti a mea, te-ai refugiat in bratele altuia. Esti ca floarea alba ca salcam draga mea, tu esti vinul poate cel mai bun, dar ce pacat  ca te ai dus la alt baiat.  Pe fata, citesc, totusi, altceva, ai sa ma porti in gandul tau cat vei trai, acum e bun dar mai tarziu poate fi rau, ai sa regreti si vei striga numele meu. De ce nu ai curajul sa te uiti, o secunda-doua in ochii mei? Hai incearca sa ma ajuti, nu pot sa cred ca m-ai uitat cu adevarat... Doamne cat de mult ma sarutai, jos pe campul verde in raurat, mi amintesc iarasi cu drag, ti am prins in par o floare rosie de mac. Chiar si asa, precum zapada care inca nu s-a topit complet, protejara de umbra in fata soarelui o sa continui sa traiesc cu acest sentimente in mine, pentru ca n-am cum sa inchid usa acestei iubiri. Este exact precum o vraja, sau poate un blestem, ce nu se va rupe si va dainui in abisalul nesfarsit al timpului. Lacrimile mele reci ingheata pe cerul turbure si azvantat de nori prefacandu-se a fi amabili. Ah, Doi oameni care au fost impreuna li sunt sfasiate sentimentele...Dar sa stii ca vei fi mereu aici, in inima mea, esti in tot ceea ce vad, in tot ceea ce simt, in tot ceea ce miros pentru ca esti tu! Hai sa ne mai dam o sansa, eu te iubesc nespus de mult si sunt ferm convins ca si tu o faci mi amor. Cum as putea sa uit parul tau negru ca abanosul, ochii tai caprui ca scoarta copacului sau degetutele tele finute precum pudra? Vreau sa inchei aceasta scrisoare cu un simplu te iubesc si haide sa mai ne dam o sansa, eu m-am iertat, dar te-am si iertat! Chiar ti-am scris o poezioara:
  • Iubita mea,
  • Cu ochi de catifea,
  • Te astept pustnic in drum, 
  • Fara dar si fara cum.

 

Oricat as incerca s-ascund, n-o pot face

Pentru ca privirea imi spune: "Nu tace"

Fiindca inima dirijeaza,

Iar creierul mimeaza.

 

M-am amorezat definitiv,

Esti pentru mine un pandantiv,

Un talisman al norocului,

De nu ma pot desparti de-al dracului.

 

Sunt arhitectul propriei vointe,

Ce-a trait ale sale suferinte,

Dar cu al tau ajutor,

Se duce dracu el de dor. 

 

Scriu cateva randuri,

Sa ti spun niste ganduri,

Ganduri sincere si pure,

Sperand ca ale tale sa se alature.

 

                                                                                                                                               Cu multa multa iubire,

                                                                                                                                                   Al tau fost iepuras.

 

Edited by MifuGSB
Link to comment
Share on other sites

  • Real Name: Daniel
  • B-Zone Nickname: R e l u 
  • Membru al comunității din: 2016
  • Messaj pentru (Iubit/Iubita, coleg, sot/sotie, prieten, parint, cucerit...etc): iubirea mea 
  • Acesta este membru comunitatii?(Da/Nu): Nu
  • Messaj-ul:  te iubesc fă
Link to comment
Share on other sites

  • Real Name: Teodor
  • B-Zone Nickname: Juvinho
  • Membru al comunității din: 2015
  • Messaj pentru (Iubit/Iubita, coleg, sot/sotie, prieten, parint, cucerit...etc): prieten
  • Acesta este membru comunitatii?(Da/Nu): da
  • Messaj-ul: In primul rand te iubesc iepuras, suntem asa de legati unul de altul ca Infernusul lui raresdinamo de un Tow Truck de la TTC. Suntem asa de conectati cum e tractorul de la farmer de plug. Eu sunt hotul tu ng-ul. Ma sustii asa de mult, tu imi dai wanted, tot tu vii dupa mine. Te vorbeste lumea prost pe /setfreq 106.9, dar mie nu-mi pasa. Aspectul fizic pentru mine ca order 1 in mafie, inutil ca-ti iei numai deagle. Mai stii cand erai in mafie si m-ai legat de nrg-ul tau si tipam si am dat /q si mi-ai facut post prin 2015-2016? De atunci am avut ochii pe tine si ne-am intalnit dupa ceva timp in clanul MMC la o raita prin oras si m-ai ajutat sa-mi umfli roata. Atunci m-am indragostit pe loc dupa ce mi-ai umflat roata si ne-am dus in hq si am dat /drink la o beer. Si acum in 2022 suntem ca o echipa, eu hitmen tu sniper, tu mafiotul eu postul, tu codatul eu adminul, si lista poate continua. Ca un final, te iubesc ou de paste ce esti. A si te mai astept sa stau cu /pee pe masina ta si sa facem quest.
Link to comment
Share on other sites

Real Name: Cristi
B-Zone Nickname: CristyanN..
Membru al comunității din: 2015
Messaj pentru (Iubit/Iubita, coleg, sot/sotie, prieten, parint, cucerit...etc): Iubita
Acesta este membru/a al/a comunitatii?(Da/Nu): Da
Mesajul: Iti multumesc pentru toate clipele de neuitat si ca pe zi ce trece ma faci tot mai fericit. Mai greu cu zilele in care stau cu frica ca nu iti vine menstruatia si gandul ca voi deveni tatic de la 18 ani, in rest sunt cel mai fericit si te iubesc mult nebuno.

Link to comment
Share on other sites

Real name: louay
B-Zone Nickname: Alone.
A member in the community since: 2019

Message for(Lover/partner/parent/colleague/friend/crush.. etc): 

Are they a B-Zone member? (Yes/No): no
The Message:
My dear first love, you represented the buds of awakening my open feelings for the first time. You, with that light in your pure eyes, guided me through the hard paths of life and made me always remain optimistic and happy. But, unfortunately, you are no longer mine, you took refuge in someone else's arms. You are like the white acacia flower, my dear, you are perhaps the best wine, but what a pity you went to another boy. On the face of it, I read, however, something else, you will make me think about how long you will live, now it is good but later it can be bad, you will regret it and you will shout my name. Why don't you have the courage to look into my eyes for a second or two? Come on, try to help me, I can't believe you really forgot about me ... God, how much you kissed me, down on the green field in the woods, I remember fondly again, I caught a red poppy flower in your hair . Even so, like the snow that has not yet completely melted, the protection from the shadows in front of the sun will continue to live with this feeling in me, because I have no way to close the door of this love. It's just like a spell, or maybe a curse, that won't break and endure in the endless abyss of time. My cold tears freeze in the cloudy sky and are blown away by the clouds pretending to be kind. Ah, two people who have been together, their feelings are torn ... But know that you will always be here, in my heart, you are in everything I see, in everything I feel, in everything I smell because you are ! Let's give ourselves another chance, I love you very much and I am firmly convinced that you do it too, my love. How could I forget your ebony-black hair, your tree-brown eyes, or your powder-like fingers? I want to end this letter with a simple I love you and let's give it another chance, I forgave you, but I also forgave you! I even wrote you a poem

Link to comment
Share on other sites

  • Real Name: Cristi
  • B-Zone Nickname: [Cr.UrcaFanBemveu
  • Membru al comunității din: 2013
  • Messaj pentru (Iubit/Iubita, coleg, sot/sotie, prieten, parint, cucerit...etc): gagica-mea
  • Acesta este membru comunitatii?(Da/Nu): Nu
  • Messaj-ul:  Fa, ia-ti tu un buchet de flori ca-ti dau eu banii
Link to comment
Share on other sites

Real Name: Prokop

B-Zone Nickname: Koppen

Membru al comunității din: 2014

Messaj pentru (Iubit/Iubita, coleg, sot/sotie, prieten, parint, cucerit...etc): Cucerit

Acesta este membru comunitatii?(Da/Nu): Din fericire, nu :D 

Messaj-ul:

 

Niciodata nu credeam ca mai exista asa persoane ca tine!

Totul a inceput de la o poza pe Instagram. Am incercat sa comunicam insa imi era rusine sau nu stiam ce sa spun, pana intr-un final cand mi-am spus ca o fac, ca o sa vorbesc cu fata asta. Si asa s-a si intamplat ...

Am inceput sa vorbim prin mesaje, dupa am trecut la mesaje vocale, dupa ne sunam si intr-un final am aprins si camera unul altuia. Erai superba ❤️

Zambetul tau era ca o raza de soare, atat de puternica incat lacrimam de bucurie de ceea ce vedeam, o minune in fata mea. Ma scufundam in ochii tai albastrii si zambeam fara sa vreau stiind ca tu esti a mea. A fost greu sa te conving sa iesim dar pana intr-un final mi-a reusit. Prima data cand te-am vazut, simteam cum cad de sus in bratele tale deoarece parca erai fiica lui Dumnezeu, atat de frumoasa si splendita. Parca te stiam de 100 de ani si voiam sa te stiu inca pentru urmatorii o mie. Urmatoarele cateva luni pentru mine au fost atat de traite/vii alaturi de tine incat nu pot sa imi dau seama daca intr-adevar asta a fost in viata mea sau intr-un film/serial. Nici pana in ziua de azi nu pot scoate din cap chipul tau, zambetul tau, corpul tau si momentele alaturi de tine. Iti multumesc enorm ca mi-ai demonstrat ce inseamna sa traiesti, ca m-ai ajutat sa ies din inchisoarea mea interioara si ca m-ai scos la lumina. De atunci, viata mea are un alt sens si vad viata cu alti ochi. Esti o culoarea deschisa in viata mea care niciodata nu se va intuneca! :* 

Edited by KOPPEN
Link to comment
Share on other sites

  • Real Name: Sergiu
  • B-Zone Nickname: Squiz 
  • Membru al comunității din: 2010
  • Messaj pentru (Iubit/Iubita, coleg, sot/sotie, prieten, parint, cucerit...etc): iubirea mea 
  • Acesta este membru comunitatii?(Da/Nu): Nu
  • Messaj-ul:  7 lei benzina,CULCAT  te iubesc !
Link to comment
Share on other sites

Real name: Alex
B-Zone Nickname: dotzo
A member in the community since: 22/8/2014

Message for(Lover/partner/parent/colleague/friend/crush.. etc):  friend and ex-colleague

Are they a B-Zone member? (Yes/No): yes
The Message: Dear Malibu (aka rewiNd), I know you since the day we joined paramedics together and since then we have a lot of fun together. I am glad to be friends and we spend a lot of good times together. I hope you are good healthy and always having fun. The rest of new info will be spoken privately. Love ya bro.

Link to comment
Share on other sites

Real name: Andrei
B-Zone Nickname: Malibu
A member in the community since: 2013;

Message for (lover/partner/parent/colleague/friend/crush etc.): friend & ex-colleague;

Are they a B-Zone member? (Yes/No): Yes;
The Message: Dear dotzo,

I know you since last year and you've always been a good friend to me. You've been loyal, you've always helped me get through my bad moods, you always liked me despite my flaws and you never talked shit about me. I always appreciated you for your kindness, loyalty and charisma, and I hope we'll still be friends whatever the circumstances, since you are a true friend to me and I respect you the most on this community. You deserve all my appreciation and I wish you all the best in your life. Stay healthy, safe and positive, you deserve the best.

- rewiNd

Edited by South Malibu
Link to comment
Share on other sites

  • Real Name: Andrei-Mihail
  • B-Zone Nickname: Zarzare
  • Membru al comunității din: 2012
  • Messaj pentru: Iubită
  • Acesta este membru comunitatii?: Nu (din fericire sau din păcate, nici nu știu)
  • Messajul: Astăzi mai mult decât oricând mă gândeam cât de norocos sunt să te am alături, drept pentru care trebuie să auzi mai des ceea ce simt pentru tine. 
    Încă din noaptea în care am ajuns să te "cunosc" am avut acea senzație interioară care-mi spunea că niște sentimente puternice urmează să se lege (poate pentru că era prima dată când îmi venea să cred în zodii, văzând compatibilitatea dintre semnele noastre ;) ). Am vorbit o noapte, două, nouă ... și într-un final ca prin minune am ajuns să-mi văd zeița ce urma să-mi încingă inima de-a binelea, în carne și oase, pe malul dunării.
    Îmi amintesc și acum cu bucurie și emoție ce amalgam de trăiri am avut alături de tine în noaptea aceea (mai ceva ca o mireasă în noaptea nunții). Tu erai foarte casual îmbrăcată, puțin sport cu o șapcă în cap, nemachiată, nu te așteptai să te surpind ... prin simplitatea și autencititea ta m-ai cucerit. Totul a fost de vis, am simțit cum un încet, dar sigur, se conturează un "ceva" puternic între noi. Mi-ai zâmbit cu chipul și sufletul, m-ai învelit în energie pozitivă plimbându-te pe plajă în timp ce ne țineam de mână și la final m-ai lăsat să te sărut scurt și dulce.
    Mă trec fiorii când mă gândesc că de atunci au trecut aproape 5 ani și am făcut o grămadă de "năbădăi" împreună 😆 (și mai urmează). Am văzut țări străine, am experimentat culturi diferite, ne-am relaxat în toate felurile, ba chiar ne-am schimbat stilul de viață (radical ar zice unii) ... mereu împreună fiind compania ideală. Când eram în dubii unde mergem nu era niciun stres, pentru că știam că oriunde mergem, o facem în minim 2 și maxim tot doi (adică noi).
    Fată mică cuminte și zburdalincă, iată-ne acum, aici, unde îți adord prezența la fel de mult. Gândul că urmează să ne întâlnim la finalul lunii mă emoționează cel puțin la fel de mult ca la începuturi.
    Pe măsură ce trece timpul constat că mă îndrăgostesc și mai mult, totul la tine îmi pare o minune, felul tău empatic și altruist de a fi, tăria de caracter de care dai dovadă atunci când îți iei un angajament, spiritul tău spontant și hazliu, dorința de a face bine, plăcerea cu care experimentăm lucruri împreună. Nu are rost să mai menționez aspectele fizice, ți-am spus-o și ți-o repet, ești muza mea și te ador din cap până în picioare. ❤️ 
    Ceva ce poate îmi e mai greu să recunosc, dar tu o știi ... viața mea s-a schimbat în foarteee bineee de când te-am cunoscut, m-ai ajutat să evoluez, să învăț din greșeli, să devin un om mai bun, un cetățean mai simțit și civilzat, totodată mi-ai antrenat și latura spirituală (da, nu o să recunosc niciodată că eu cred în zodii :)) ).
    Ar fi foarte multe de spus, dar nu vreau să transform această scrisorică într-un testament.
    Pentru a concluziona, ÎȚI SUNT FOARTE RECUNOSCĂTOR CĂ EȘTI PARTE DIN VIAȚA MEA, TE IUBESC LA INFINIT (+1), ABIA AȘTEPT SĂ TRĂIM VIAȚA ASTA DE OM ÎMPREUNĂ PENTRU CĂ ... "HEAVEN CAN WAIT" ^_^
Link to comment
Share on other sites

1325611.png

 

Acest concurs a ajuns la un sfarshit! Ne pare rau pentru interzire dar au fost multe de facut pana a alege castigatorii.

Alegerile au fost studiate si facute cu atentie conform aceste cerinte:

 

HtzW6Lt.png
**Notele de mijloc sunt cenzurate**

TOP 3:
Locul 1: @ MifuGSB
Locul 2: @ Ramona ToV
Locul 3: @ FROG ZEW

Felicitari!
Multumim pentru participarile si messajele frumoase!

 

Edited by CBN Toriino
Link to comment
Share on other sites

  • KOPPEN unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.