Jump to content

APP a recrutat de la AUR un deputat care a participat la înăbuşirea Revoluţiei din 1989


BIS aka OldNab
 Share

Recommended Posts

Imaginea articolului George Simion, despre Francisc Tobă: Un militar neagreat de mine la conducerea AUR a dezertat

 

 

 

"Succes la Dragnea", i-a transmis liderul AUR, George Simion, lui Francisc Tobă, după ce acesta a anunţat că se alătură Alianţei Pentru Patrie: „Un militar neagreat de mine la conducerea AUR a dezertat”.

 

„Un militar neagreat de mine la conducerea AUR a dezertat. Succes la <patriotul> Dragnea. Lume pleacă, lume vine...”, scrie pe Facebook George Simion.

 

Reacţia liderului AUR vine după ce deputatul Francisc Tobă s-a alăturat Alianţei pentru Patrie, formaţiune în care va coordona la nivel naţional departamentul de apărare, ordine publică şi siguranţă naţională.

 

Numele lui Francisc Tobă apare în dosarul represiunii de la Sibiu din timpul Revoluţiei din 1989. El a fost ales deputat de Braşov pe listele AUR. După alegeri, formaţiunea l-a exclus şi a cerut ca mandatul său să nu fie validat.

 

 

SURSĂ: Mediafax.

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Dark Night said:

Degeaba recrutează toate fosilele, tot cu 1% rămân în sondaje :)

Mi-e frică să nu treacă pragul în 2024. Eu cred că au şanse bunicele dacă îl joacă mai mult pe Dragnea în preajma alegerilor.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BIS aka OldNab said:

Mi-e frică să nu treacă pragul în 2024. Eu cred că au şanse bunicele dacă îl joacă mai mult pe Dragnea în preajma alegerilor.

Pe Dragnea il prind niste dosare de la DNA din urmă. Sper ca până la anul să ajungă iar la pușcărie, acolo îi este locul!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.