Jump to content

Children's Day Quest and Gift


Kelton
 Share

Recommended Posts

Nu as vrea sa ma bag, dar de cand am renuntat la functia de admin sau ma rog prins de functia de informator personal al mafiotilor am remarcat ca 

-> Questurile sunt repetitive, dar la intervale mici de timp, ce ar fi sa vedem un quest cel putin mai nou, sau care sa atraga fostii playeri sa joace ?

-> Premiile de la quest nu cred ca ar motiva pe nimeni, mai ales ca unele questuri au un timp de rezolvare sau de urmarire, de 1h depinde cum te misti sau cu cine il faci

Concluzie: Quest nou, nu repetitiv, sau ceva mai inovativ pentru a putea atrage si partea jucatorilor care s-a lasat de acest joc 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Kelton said:

 

Nu prea răspund genului acesta de comentarii pentru că în 99% din timp e o pierdere de timp, dar voi face o mică excepție.

 

De ce vorbești la plural când tu exprimi doar părerea ta? Dacă ție ți se pare bătaie de joc, chit că nimeni din staff nu a avut nici cea mai mică intenție să-și bată joc de cineva adăugând un Quest care servește jucătorilor să aibă activitate în plus, nu înseamnă că toți sunt de aceeași părere. Dacă tu nu ai nevoie de vreunul dintre premii, nu înseamnă că alții nu se bucură de ele.

 

E la modă mentalitatea asta de turmă din câte văd, scad jucătorii... gata, jocul moare. Bagi un lucru care nu-ți place, gata, jocul moare. Ia adminul o decizie care nu-ți convine, gata, jocul moare. Stai liniștit, atât tu cât și alții, că nu moare jocul atât de ușor și dacă moare, nu se va întâmpla din astfel de cauze. Vorbim totuși aici de un joc care este mai vechi decât vârsta pe care unii dintre voi o aveți. Orice joc are o durată de viață. Este perfect normal ca după un timp îndelungat interesul să scadă. Dacă eu îți cumpăr ție azi, ca exemplu bineînțeles, un mașină nouă (model 2022), crezi că-ți va plăcea la fel de mult respectiva mașină și peste 10 ani de acum încolo? Evident că nu. Te vei obișnui cu ea, îți va scădea interesul, vei vrea ceva nou. Bineînțeles că poți adăuga tuning, poți cipa motorul, poți face mici modificări care te vor bucura pentru un moment dar la un moment dat vei ajunge în punctul în care indiferent ce-i faci, nu-ți va mai atrage interesul. Care e atunci concluzia, că mașina respectivă nu o mai fi bună după 10 ani? Evident că nu. E o analogie relativ simplă. Evident că pot exista diverse argumente, dar ideea de bază e aceeași. Și pe samp se va ajunge într-un punct în care indiferent ce facem, UNII dintre jucători nu vor mai fi atrași. Iar cu toate acestea, acesta ar fi doar un motiv. Pot să vă scriu romane întregi aici, mai lungi decât unii ați scris referate la școală, dar nu are niciun sens.

 

Putem adăuga și noi alte tipuri de questuri, să vă punem să le refaceți de 50 de ori pentru a primii niște premii mai măricele, să trebuiască să fiți activi pentru a vă putea bucura de getgift cum e pe alte comunități, dar și atunci nu vor fi mulțumiți cu toții și mereu vor exista nemulțumiți. Așadar ideea e simplă, nu-ți plac premiile, nu te obligă nimeni să faci questul. Îți plac premiile, îl faci. Dar nu mai vorbi în numele tuturor când tu nu știi ce gândește absolut fiecare.

 

Serverul e deja mort si nu vorbesc in numele tuturor, sunt si copaci care joaca jocul asta neavand ce sa faci pe el, ce poti sa faci ? Maraton, bunker, raport si job ?  ca tot esti ON pe rpg1, daca faci un /answer si o sa intrebi anumite lucruri cum ar fi  ,, va place noul quest si update pe web care nu exista ? ,, sau sa te uiti pe TAB si sa intrebi aleotariu jucatori cu peste level 150+ daca le place atmosfera pe joc si sa fie 3 persoane la CNN LS si 2 biciclete, am 7000 de ore si peste 300 de euro donati in shopul vostru, despre ce vorbim? Doar daca vine variola maimutei si ne baga iar in carantina mai putem lua bonusul de 600 de playeri ON.

Edited by W A R R O N
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Kelton said:

 

Nu prea răspund genului acesta de comentarii pentru că în 99% din timp e o pierdere de timp, dar voi face o mică excepție.

 

De ce vorbești la plural când tu exprimi doar părerea ta? Dacă ție ți se pare bătaie de joc, chit că nimeni din staff nu a avut nici cea mai mică intenție să-și bată joc de cineva adăugând un Quest care servește jucătorilor să aibă activitate în plus, nu înseamnă că toți sunt de aceeași părere. Dacă tu nu ai nevoie de vreunul dintre premii, nu înseamnă că alții nu se bucură de ele.

 

E la modă mentalitatea asta de turmă din câte văd, scad jucătorii... gata, jocul moare. Bagi un lucru care nu-ți place, gata, jocul moare. Ia adminul o decizie care nu-ți convine, gata, jocul moare. Stai liniștit, atât tu cât și alții, că nu moare jocul atât de ușor și dacă moare, nu se va întâmpla din astfel de cauze. Vorbim totuși aici de un joc care este mai vechi decât vârsta pe care unii dintre voi o aveți. Orice joc are o durată de viață. Este perfect normal ca după un timp îndelungat interesul să scadă. Dacă eu îți cumpăr ție azi, ca exemplu bineînțeles, un mașină nouă (model 2022), crezi că-ți va plăcea la fel de mult respectiva mașină și peste 10 ani de acum încolo? Evident că nu. Te vei obișnui cu ea, îți va scădea interesul, vei vrea ceva nou. Bineînțeles că poți adăuga tuning, poți cipa motorul, poți face mici modificări care te vor bucura pentru un moment dar la un moment dat vei ajunge în punctul în care indiferent ce-i faci, nu-ți va mai atrage interesul. Care e atunci concluzia, că mașina respectivă nu o mai fi bună după 10 ani? Evident că nu. E o analogie relativ simplă. Evident că pot exista diverse argumente, dar ideea de bază e aceeași. Și pe samp se va ajunge într-un punct în care indiferent ce facem, UNII dintre jucători nu vor mai fi atrași. Iar cu toate acestea, acesta ar fi doar un motiv. Pot să vă scriu romane întregi aici, mai lungi decât unii ați scris referate la școală, dar nu are niciun sens.

 

Putem adăuga și noi alte tipuri de questuri, să vă punem să le refaceți de 50 de ori pentru a primii niște premii mai măricele, să trebuiască să fiți activi pentru a vă putea bucura de getgift cum e pe alte comunități, dar și atunci nu vor fi mulțumiți cu toții și mereu vor exista nemulțumiți. Așadar ideea e simplă, nu-ți plac premiile, nu te obligă nimeni să faci questul. Îți plac premiile, îl faci. Dar nu mai vorbi în numele tuturor când tu nu știi ce gândește absolut fiecare.

Uite ca si mie si la restu' care am jucat ani de zile pe b-zone ni se pare o batjocura, banuri si update-uri de cacat au existat dintotdeauna si tot aici am venit si am jucat. Ideea la SA-MP e ca si peste 10 ani de zile vin si joc pe acelasi server, nu tre sa incep pe alt server, sau stiu ca am ceva care pentru un timp nu se va pierde, pana in momentul in care chiar nu-mi mai pasa de acel ceva, deci exemplul cu masina pica si daca nu pica e ca si cum as zice ca-mi iau o masina noua si la 2 luni fac accident :)) 

 

Ati putea angaja un baiat care stie sa-si faca treaba si sa faceti jumi-juma cu el in loc sa bagati maratoane din care probabil va faceti solda si questuri, delimitati-va de sa-mp-ul default, creati un launcher pt. toti jucatorii in asa fel incat sa adaugati alte modele in game, gui-uri, sa scapati de textdraw-urile alea, furati meserie de la rusi gen Arizona RP care probabil e cel mai similar cu b-zone-ul, asta pentru ca multe servere si-au facut mape (ex. serverele care folosesc mapa GTA Criminal, Malinovka, Radmir etc)

SA-MP-ul e in scadere dar aia de la Arizona au 21 de servere 1000/1000 si nu cred ca au 10 conturi pe sleep :) 

 

Scapati de supervisori, la admini sa reduceti numarul la jumate, nu aduc niciun beneficiu, treaba de supervisor o poti face chiar tu Kelton, sunt persoane aici care se tin de intrigi si specula, nerealizand ca asta-i doar un joc si ca munca lor, nu e munca, ca altfel ai fi tampit sa faci munca fara sa castigi un ban. Staff-ul arata ca o filiala locala psd/pnl.

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Kelton said:

 

Nu prea răspund genului acesta de comentarii pentru că în 99% din timp e o pierdere de timp, dar voi face o mică excepție.

 

De ce vorbești la plural când tu exprimi doar părerea ta? Dacă ție ți se pare bătaie de joc, chit că nimeni din staff nu a avut nici cea mai mică intenție să-și bată joc de cineva adăugând un Quest care servește jucătorilor să aibă activitate în plus, nu înseamnă că toți sunt de aceeași părere. Dacă tu nu ai nevoie de vreunul dintre premii, nu înseamnă că alții nu se bucură de ele.

 

E la modă mentalitatea asta de turmă din câte văd, scad jucătorii... gata, jocul moare. Bagi un lucru care nu-ți place, gata, jocul moare. Ia adminul o decizie care nu-ți convine, gata, jocul moare. Stai liniștit, atât tu cât și alții, că nu moare jocul atât de ușor și dacă moare, nu se va întâmpla din astfel de cauze. Vorbim totuși aici de un joc care este mai vechi decât vârsta pe care unii dintre voi o aveți. Orice joc are o durată de viață. Este perfect normal ca după un timp îndelungat interesul să scadă. Dacă eu îți cumpăr ție azi, ca exemplu bineînțeles, un mașină nouă (model 2022), crezi că-ți va plăcea la fel de mult respectiva mașină și peste 10 ani de acum încolo? Evident că nu. Te vei obișnui cu ea, îți va scădea interesul, vei vrea ceva nou. Bineînțeles că poți adăuga tuning, poți cipa motorul, poți face mici modificări care te vor bucura pentru un moment dar la un moment dat vei ajunge în punctul în care indiferent ce-i faci, nu-ți va mai atrage interesul. Care e atunci concluzia, că mașina respectivă nu o mai fi bună după 10 ani? Evident că nu. E o analogie relativ simplă. Evident că pot exista diverse argumente, dar ideea de bază e aceeași. Și pe samp se va ajunge într-un punct în care indiferent ce facem, UNII dintre jucători nu vor mai fi atrași. Iar cu toate acestea, acesta ar fi doar un motiv. Pot să vă scriu romane întregi aici, mai lungi decât unii ați scris referate la școală, dar nu are niciun sens.

 

Putem adăuga și noi alte tipuri de questuri, să vă punem să le refaceți de 50 de ori pentru a primii niște premii mai măricele, să trebuiască să fiți activi pentru a vă putea bucura de getgift cum e pe alte comunități, dar și atunci nu vor fi mulțumiți cu toții și mereu vor exista nemulțumiți. Așadar ideea e simplă, nu-ți plac premiile, nu te obligă nimeni să faci questul. Îți plac premiile, îl faci. Dar nu mai vorbi în numele tuturor când tu nu știi ce gândește absolut fiecare.

Te salut. Parerea celui caruia i-ai raspuns o impartasesc foarte multi jucatori / fosti jucatori.
De ani de zile ti s-a atras atentia atat de mine cat si de zeci de alti jucatori ca sunt destule lucruri pe care le faceti gresit, incepand cu acea replica a ta: " nu-ti convine, poti pleca" si playerii au plecat. 
Apoi, foarte multe decizi care au fost cel putin ciudate.
Promisiuni netinute de update-uri. 
Update-uri acceptate de prin 2014 care si acum nu s-au implementat.
A fost constant o bataie de joc fata de jucatorii cu vechime si experienta si s-au axat lucrurile pe playeri lipsiti de experienta dar care petrec multe ore in joc ( staff ).
De asemenea, au fost bagati / acceptati in staff oameni care au luat BAN pentru JIGNIRE SERVER, ceea ce este penibil, si altii ( si eu printre ei ) au fost respinsi pe motiv ca nu ma intelegeam cu 1 / 2 persoane din staff care mi-au gresit si am avut o discutie barbateasca cu ei.

Pe langa asta, de acum 1 an, IamGold trebuia sa ia admin 6, asta asa ca idee ca se facea "reclama" ca o sa fie acolo dar probabil strica socotelile.

Incearcati cat mai mult, si e de inteles, sa faceti playeri sa stea pe server obligandu-ne sa facem 20 de ore jucate REALE. Sunteti disperati sincer...s-a vazut cand ati bagat acea regula.

Si acum sunt persoane care NU fac acele ore si inca au casele...se fac favorizari clare.
Pe langa asta ti-au fost aduse in atentie, de mine, dar si de altii, nenumarate situatii de favorizari clare la alegerile facute pentru helper... nu ti-a pasat.
Mi-a fost scoasa functia mie fara dovezi clare ci doare unele penibile care erau cel mult un " poate a facut asta" dar ai hotarat sa ma scoti ca de ce nu.

Iar acum ceva timp, cu acel purge de banuri pentru ilegale ( nu ma leg de banuri cum au fost date desi admini fac mai multe ilegale ca playerii normali ), ai zis ca poti bana pe oricine oricand fara un motiv....ce vrea sa insemne asta??? asta ar trebui sa fie minimul de respect fata de playerii care...de bine de rau au format aceasta comunitate?? au investit timp si bani ( in buzunarele voastre )???? discutia e lunga Kelton...desigur ca de fiecare data o sa ti se para ca nu avem dreptate ca asa ne-ai raspuns mereu.


Poate cand se va inchide comunitate / servarul .... o sa vi la o discutie pe Discord sa-ti zicem noi cu adevarat ce s-a intamplat sub nasul tau fara sa stii ;) ca sunt multe pe care le stiu eu si altii si multe pe care nici noi nu le stim.


Iti doresc o zi frumoasa si multa sanatate.


Semnat:

Un jucator vechi care o sa fie ignorat in continuare.


 

Link to comment
Share on other sites

Mulțumim frumos!

La mulți ani tuturor copiilor!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.