Jump to content

[Problema] Dialog/Hex CMD


daviid1
 Share

Recommended Posts

  • Descriere problema:Mi se suprapun hex urile in dialoguri diferite, de exemplu am facut un dialog in care am 4 label uri am facut un hex pentru fiecare, iar in primu label imi apar toate comenzile, desi trebuia sa apara doar cele din primul hex apar toate, in cel de al doilea toate fara cele din primul si tot asa
  • Poze / Video (optional):-
  • Cod (sursa pe baza caruia sa ajutam, daca e cazul):-
  • Alte precizări:Nu am mai facut un dialog de genul..
Link to comment
Share on other sites

Incearcă varianta asta

 

HEX
aici o sa fie hex code-ul tau...
END
RET 0 // adaugi acest keyword la final dupa inchiderea hex-ului pentru ca codul sa nu coboare mai jos sa citeasca si urmatorul label

 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Tupi said:

Incearcă varianta asta

 

HEX
aici o sa fie hex code-ul tau...
END
RET 0 // adaugi acest keyword la final dupa inchiderea hex-ului pentru ca codul sa nu coboare mai jos sa citeasca si urmatorul label

 

Salut, mersi mult am rezolvat cu asta, ar mai fi ceva la finalul fiecarui hex imi apar niste paranteze patrate de la finalul code-ului

Link to comment
Share on other sites

Stiu despre ce spui insa pentru a scăpa de acele caractere în plus ai două variante, fie după ce se termina practic ultimul cuvant din textul tau adaugi ca restul sa fie cu culoarea neagră ({000000}) fie trebuie să restructurezi tot hexcode-ul.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Tupi said:

Stiu despre ce spui insa pentru a scăpa de acele caractere în plus ai două variante, fie după ce se termina practic ultimul cuvant din textul tau adaugi ca restul sa fie cu culoarea neagră ({000000}) fie trebuie să restructurezi tot hexcode-ul.

multumesc mult ❤️ , puteti inchide topicul

Link to comment
Share on other sites

  • Tupi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.