Jump to content

Croitoru a ironizat sistemul VAR și pe Kovacs: „Ar trebui să mergem să apărăm Taiwanul!”


TLG syper
 Share

Recommended Posts

 

 

Croitoru a ironizat sistemul VAR și pe Kovacs: „Ar trebui să mergem să apărăm Taiwanul!”


CS Universitatea Craiova a învins-o pe FCU Craiova, scor 2-1, în derby-ul rundei cu numărul 4 din Liga 1. Marius Croitoru (41 de ani), antrenorul gazdelor, crede că formația lui ar fi meritat cel puțin o remiză.

CS Universitatea Craiova a învins-o pe FCU Craiova, scor 2-1, în derby-ul rundei cu numărul 4 din Liga 1. Marius Croitoru (41 de ani), antrenorul gazdelor, crede că formația lui ar fi meritat cel puțin o remiză. 

Marius Croitoru a criticat arbitrajul lui Istvan Kovacs. Antrenorul lui FCU Craiova crede că penalty-ul dictat în finalul primei reprize, pentru un presupus henț al lui Bahassa, a fost dictat în mod eronat.

„A fost un meci frumos, un spectacol. Rezultatul e nemeritat pentru noi. Dar sunt și astfel de momente în viața unei echipe. Trebuia să fim mai deciși. 

Degeaba avem VAR. A zis bine domnul Mihalcea. Ar trebui să mergem și noi să apărăm Taiwanul (n.r. În ultimele săptămâni, Taiwan a fost sub amenințarea militară a Chinei), ne trebuie componente mai bune. Înseamnă că avem probleme cu toții dacă am văzut henț acolo! 

Este un derby, nu contează locul în clasament. Ambițiile sunt foarte mari. Cine greșește mai puțin are șansă de câștig. Am jucat mai bine decât ei tot meciul, nu doar înaintea golurilor! 

Am dominat o echipă de cupele europene, am arătat că suntem demni, dar un penalty eronat a făcut diferența! Mingea e chiar deasupra brațului, am văzut și eu toate reluările”, a spus Marius Croitoru, la Orange Sport. 



„Obiectivul meu este clar, să duc echipa în play-off. Dacă nu reușesc, atunci fac un pas în spate și las pe cineva care poate. Dar momentan jucăm un fotbal frumos. Le-am spus băieților că indiferent de rezultat, lucrurile nu se termină aici. Lucrurile continuă, drumul este lung!”, a concluzionat Croitoru.

SURSA: GSP ( https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/marius-croitoru-dupa-fcu-craiova-cs-universitatea-craiova-1-2-671228.html )
 

Edited by TLG syper
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.