Jump to content

B-Pets Ediția 1


Plutonium ToV
 Share

Recommended Posts

fwRn3mU.png

 

Salutare!

 

Am observat că există mulți iubitori de animale pe comunitate și am decis să organizăm un concurs diferit care sperăm să vă placă. Concursul este foarte simplu, tot ce trebuie să faceți este să postați o poză cu animalul vostru de companie și să apară logo-ul serverului în cadru. Mai jos o să aveți un exemplu ajutător cu propriul meu câine.

 

Concursul începe pe 15 august și se încheie pe 21 august. Câștigătorii o să fie anunțați în zilele ce urmează după finalizarea concursului.

 

O să avem trei câștigători care o să fie aleși în funcție de numărul de voturi (reacții) pozitive primite la postare:

 

  • Locul I o să primească 1000 gold și un badge special pentru profilul de forum
  • Locul II o să primească 750 gold
  • Locul III o să primească 500 gold

 

Avem și câteva reguli foarte simple și scurte:

 

  • puteți participa cu orice animal de companie; câine, pisică, iepure, țestoase sau ce mai aveți voi prin casă sau grădină
  • fără poze vulgare sau care să nu includă animalul vostru de companie, haideți să avem un concurs frumos prin care să ne apreciem animalele de companie
  • fiecare poză trebuie să includă logo-ul serverului în cadru, de preferat lângă animalul de companie; cel mai ușor este de pe telefon

 

Model de postare și poză exemplu:

 

Poza cu animalul de companie să fie de preferat mai sus de modelul de postare ca să fie postarea mai ușor de văzut și citit.

 

xYgtiU8.png

 

Numele din joc: Plutonium

Mă joc pe serverul: RPG1

O scurtă descriere a animalului de companie: O cheamă Luna și este un Pug în vârstă de 7 ani. A început să-i încărunțească botul din cauza bătrâneții, fructul ei favorit este piersica și adoră să facă baie în cadă. Este cel mai blând câine și cred că vede în două direcții în același timp.

 

 

Mulțumim pentru participare și sperăm să vă placă acest nou concurs. Succes tuturor!

Link to comment
Share on other sites

DGS87wn.jpg

 

Nume: Jackus

Server: RPG1

O scurta descriere a animalului de companie: El este Lord, are varsta de 2 anisori, o luna si 10 zile, este un caine foarte energic, activ, atlet, ies zilnic cu el afara, abilitatile lui de vanatoare cat si mirosul ii sunt foarte dezvoltate, este calculat si educat, de obicei ignora ceilalti caini care il latra, de cateva ori se mai opreste daca este provocat de un caine pe care-l pune la pamant si il domina, desigur daca nu ma bag eu intre ei nu vrea sa-i dea drumul. Pe scurt, e copilul meu cu care petrec zilnic ceva timp si de care sunt mandru insa uneori il mai si cert dar el stie si simte iubirea pe care ne-o purtam reciproc.

Link to comment
Share on other sites

hvR1b26.jpg

 

Numele din joc: DragonMyr

Mă joc pe serverul: RPG1

O scurtă descriere a animalului de companie: Acesta este Ghimbirian. Este un perus de vreo 12 ani, desi un perus traieste maxim 8 ani. Este foarte fricos si se sperie de orice, probabil din cauza varstei. Este foarte galagios, ii plac semintele (si mie la fel) si incepe sa ciripeasca voios cand ii pun manele. Face treaba mare foarte des, si ii place sa stea curatel, motiv pentru care i-am cumparat o cadita pe care o are atasata de cusca, pe care am folosit-o ca trepied sa fac fotografia. 

Link to comment
Share on other sites

Numele din Joc: Deus_Bellator
Ma joc pe serverul: RPG2
O sucrta descriere a animalului de companie: Aceasta este o pisica maidaneza, pe nume Pufi si are varsta de 1 anisor si o luna. Aceasta este o pisica tare dragalasa, pretentioasa la mancare dar si foarte jucausa. Mancarea ei preferata este pateul, orice fel de pateu.pufi.thumb.jpg.a2169bddecbece713382068d749f7560.jpg

Link to comment
Share on other sites

Boris.thumb.jpg.e67546acea39264ceaa3db45eefddf20.jpg

Numele din joc:  .RPG
Mă joc pe serverul: RPG1
O scurtă descriere a animalului de companie: Pe el îl cheama Boris, este un iepure din rasa Californian. Vârsta lui este de 8 luni si 19 zile, are o greutate de 7,2 kg si nu e un oarecare iepure. Îmi este cel mai bun prieten și ne iubim foarte mult. Este o fiiință (nu-l consider animal, mi se pare că-l jignesc dacă îi spun așa) foarte blândă, prietenoasă și jucăușă. Îi place să fie fotografiat și mângâiat pe urechiușe. Hrana lui este variată, sănătoasă, pe placul lui. Preferații lui sunt morcovii și merele. Aproape în fiecare lună își face poftele cu o ,,vagaboantă" și după "le dă papucii". Cam atât despre el, amândoi vă urăm o viață cat mai frumoasă, dacă doriți informații suplimentare, aștept un PM. Pupici!

 

Am inteles ca trebuie sa fie un logo fizic, aveti mai jos link cu poza, nu ma lasa sa o incarc langa cealalta.   https://imgur.com/a/h0B4Ldd

Edited by Vadim.Gospodaru
Am pus poza intre texte si nu se intelegea bine.
Link to comment
Share on other sites

 

oozXI3T.jpg

 

Numele din joc: Mezen.Salaawi

Mă joc pe serverul: RPG1

O scurtă descriere a animalului de companie:  First of all here is other photos of me with my best friends :

https://imgur.com/a/1MV9kUB

 

Well, my best friends are two German shepherds, the male is Auris, 3 years old, his weight is 48 kg, that was 3 months ago, but now he lost about 5 kilos due to summer heat, Auris was a gift from god to me, i really passed the most beautiful days of my life with him, and i shared some of my photos with you. I really can't describe how loyal and friendly he is (he, because i consider him as a family member)

 

The female is Layka, 4 years old, and about 36 kilos, i got Layka 2 years ago from a friend, now i have the most beautiful dogs in the world, they are really friendly and playful, also they protect my family well when i'm not home ❤️ 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Numele din joc: Fox.

Mă joc pe serverul: RPG1

O scurtă descriere a animalului de companie: El e Misu, cand ramane fara whiskas face urat, cand are whiskas e nb cam toata ziua. E leu, e tigru, este rege. Pozele sunt salvate pe snap, de aia arata ora sus. Stiu ca trb logo, doar am vrut sa-l vedeti pe Misu sal.

 

602fff37-3517-41ca-807c-b103ec0954ad.jpg

9523b03a-0b41-4a49-b71a-3c8c82263194.jpg

f4514f3a-b75e-44a7-9556-d8f6a0362864.jpg

0d1267b8-a819-496a-b3d9-b14447e89282.jpg

a7bd31bc-07c3-4ec3-9a69-011c6f755792.jpg

Edited by Fox.
Link to comment
Share on other sites

51e795f4-3c82-4b21-b63f-8b65260b12f0.thumb.jpg.dc165a796b493c3821b145b6f12fdc1d.jpg

 

Numele din joc: Chimstappen

Mă joc pe serverul: RPG2

O scurtă descriere a animalului de companie: Il cheamă Lucky și este un pui de Cocker Spaniel în vârstă de 5 luni. Este foarte jucaus si prietenos, toata lumea il adora cand il vede, nu scapa de atentia lor.

Link to comment
Share on other sites

IMG_20220816_173217.thumb.jpg.56bfd81ec65947080b19004a208c7783.jpgIMG_20220618_160106.thumb.jpg.dfebcf74ae81e7debebe2d28f2c04e78.jpg

 

 

Numele din joc: A1rgWn

Mă joc pe serverul: RPG1

O scurtă descriere a animalului de companie: El este Coco, are varsta de numai 4 luni si rasa lui este persana. Toata ziua mananca si doarme din cand in cand mai se joaca si el.😁

Edited by A1rgWn
Link to comment
Share on other sites

custom_resized_92b2263d-473c-4a8a-9986-775c413743ee.thumb.jpg.c671fff995652e6c2cad78c3fb6669cb.jpgcustom_resized_c98ed9ed-3401-4dd0-ad8c-16d81a3ef224.thumb.jpg.e22e74c54071390e1b698280084267f6.jpg

Numele din joc: ORION

Mă joc pe serverul: RPG2

O scurtă descriere a animalului de companie: El este "Mâncați", are vârsta de 4 anișori, este cel mai dragut si dolofan pisoi pe care il știu eu, cântărește aproximativ 10-12 kg si este cel mai judging pisoi pe care il cunosc. 

Edited by RW ORION.
Link to comment
Share on other sites

Numele din joc: Calinnn.

 

Mă joc pe serverul: RPG1

 

O scurtă descriere a animalului de companie:  Ea este Lili,un Bichon maltez,are aproape 9 luni.Este un caine bland,jucaus care latra toata ziua si toata noaptea.

 

hLz2ATI.jpeg

 

Edited by CallyN.
Link to comment
Share on other sites

Numele din joc: DivixU

Mă joc pe serverul: RPG1

O scurtă descriere a animalului de companie: Ea este Miti, are 2 ani, o pisica gasita pe strada, abandonata si crescuta de mine. Cand am gasit-o avea cateva saptamani. II place sa se joace cu ghemele de ata si sa bata alte pisici. 

 awd.thumb.png.14126ad23fb195723f9c665302221e46.png

Edited by Ardeleanu
Link to comment
Share on other sites

Numele din joc: BogdanDLP

Ma joc pe serverul: RPG1

O scurta descriere a animalului de companie: Ea este Maya, este un bichon havanez in varsta de 4 ani impliniti recent aceasta fiind nascuta pe 4 iulie 2018. Este un catel foarte dragut si cuminte insa are si momentele ei de nebunie. Este cea mai iubitoare fiinta pe care o cunosc si mereu ma musca, dar asa isi manifesta ea iubirea.

image.thumb.png.9dac24555d1ecb63d371a9dbc77031e0.png

 

Link to comment
Share on other sites

Numele din joc: sasuke

Mă joc pe serverul: RPG1

O scurtă descriere a animalului de companie: Este o animala foarte iubitoare, ma ajuta sa dorm mai bine noaptea, nu mai am crampe, pot sa ma sucesc mai bine. e bine rau, zic eu, mia schimbat viata

 

55555555555.jpg

Edited by Sasuke.
Link to comment
Share on other sites

Numele din joc: Ezk

Mă joc pe serverul: RPG1

O scurtă descriere a animalului de companie: Ea este Kira, are 2 ani, si este foarte hiper activa cautand merau lucruri noi cu care sa se joace. Jucariile ei preferate sunt papuci de casa, peturile si mingile dupa cum se poate observa in pozele de mai jos.

IMG-20220318-WA0016.png

IMG-20220317-WA0031.jpg

IMG-8816.jpg

Edited by Ezk
Link to comment
Share on other sites

299459304_2189132894580050_9091748948105061836_n.thumb.jpg.112ce70124fa2cd5a8b070c158ffa117.jpg

Numele din joc: Derek.TW

Mă joc pe serverul: RPG1

O scurtă descriere a animalului de companie: Ea e Trotinica (nu radeti de nume) si are putin peste un an. De rasa este "rasa ma-si", am gasit-o abandonata cand avea 2-3 luni si am adus-o acasa, in scurt timp s-a adaptat si acum e membrul familiei noastre. Am invatat-o tot felul de comenzi si prinde foarte repede, in schimb inca are ceva probleme cu agresivitatea (still working on that).

Edited by Derek TW
Link to comment
Share on other sites

spacer.png

Numele din joc: Mike

Mă joc pe serverul: RPG1

O scurtă descriere a animalului de companie: Ea este catelusa mea Lola  are varsta de 2 luni si face parte din rasa Husky Siberian. Este foarte jucausa in special cu copii. 

   

 

Iar acestia sunt parintii ei:

spacer.pngspacer.png

PS:pozele sunt facute anul trecut.

Edited by Mike.
Link to comment
Share on other sites

Numele din joc: TheTom

Mă joc pe serverul: RPG1

O scurtă descriere a animalului de companie: Foarte bland, dar greu sa-l faci sa stea pe loc la poza pentru ca are toata ziua chef de joaca 🤣

nRrTlY7.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nume din joc: BiancaOwn

Mă joc pe serverul: RPG2 

O scurtă descriere a animalului de companie: El este Boy, are 3 ani și jumatate. Adoră mâncarea, plimbările și lenevitul. Uneori este foarte activ, alteori uiți că există în casă.BEB391E1-B2E9-4499-9A85-3E774A175041.thumb.jpeg.37124f13abbcb1fe80caa9207ac3c9c2.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.