Jump to content

Crash-uri aiurea


TLG Dahness
 Share

Recommended Posts

Salut,am o mica problema.Indiferent de ce modpack uri folosesc,chiar si pe samp ul normal,iau crash uri aiurea,dar nu primesc niciun cod de eroare,doar mi se inchide jocul,nu stiu cum sa l mai repar sincer,am incercat tot de la anti crashere pana la modpack uri mai low pc dar tot nu merge,imi afecteaza mult jucatul ca nu pot sa stiu niciodata sigur daca pot sa fac o cursa la job sau asa fara sa mi se inchida jocul.

Am windows 10 daca ajuta la ceva.

Va multumesc in avans.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Syko ZEW said:

Sterge gta_sa.dat din My Documents -> GTA San Adreas User Files.

am cautat dar se pare ca nu am un fisier cu numele asta,trebuie altceva sters? am unul gta_sa.set

Link to comment
Share on other sites

Ai putea prin inceput sa iti dai update la toate driverele grafice si sa iti instalezi din nou direct x ul, in special cel 9. Incearca eventual sa vezi ce fel de samp descarci ca unele nu sunt compatibile mai ales cu moduri daca vrei, samp r1 e cel mai potrivit pentru moduri si nu da crash. Poti incerca sa iti bagi un sampaddon ca reduce cazurile de crash uri anticrashere ai spus ca ai folosit desi nu prea le vad ca pe o solutie. Din ce pare cred ca s ar putea sa se rezolve totul din drivere acolo este problema ori video ori direct x sau mai stiu eu ce vizual drivere. Incearca cele spuse si vezi daca rezolvi problema.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Și eu aveam problema asta în trecut când îmi schimbasem antivirusul, încearcă să-l dezactivezi și să faci câteva teste pentru a vedea dacă problema mai persistă.

Link to comment
Share on other sites

Salut, 

 

Posibil sa fie de la Windows Defender, el vede unele fisiere ca niste virusi.

Deoarece acele fisiere de exepmlu ".asi", ".dll", au fost create pentru versiuni de windows mai vechi.

Incearca sa dezactivezi Windows Defender si observa ce rezultate ai.

Link to comment
Share on other sites

  • Tupi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.