Jump to content

OPPO Find X6 are detaliile camerei dezvăluite; Varianta Pro vine cu 3 camere de 50 MP


TLG YuukiKING
 Share

Recommended Posts

<b>OPPO Find X6 are detaliile camerei dezvăluite; Varianta Pro vine cu 3 camere de 50 MP</b>OPPO Find X5 şi Find X5 Pro au văzut lumina zilei la MWC 2022, în Barcelona, prin februarie/martie, aşa că era logic să ne gândim că mai avem destul de aşteptat până apar detalii despre succesori. E drept că încă de pe 14 septembrie au apărut

 

OPPO Find X5 şi Find X5 Pro au văzut lumina zilei la MWC 2022, în Barcelona, prin februarie/martie, aşa că era logic să ne gândim că mai avem destul de aşteptat până apar detalii despre succesori. E drept că încă de pe 14 septembrie au apărut ceva leak-uri, iar azi avem unele noi.

 

Dacă iniţial am aflat că Find X6 Pro va veni cu procesor Snapdragon 8 Gen 2, în vreme ce Find X6 rămâne cantonat la un Snapdragon 8 Gen 1 sau 8+ Gen 1, acum avem detalii despre camere. Zvonacul Digital Chat Station din China scrie că OPPO Find X6 va aduce o cameră principală de 50 de megapixeli, alături de o cameră de 50 de megapixeli ultrawide şi o cameră telephoto de 32 de MP. Pare o rezoluţie atipică pentru o cameră tele.

 

Avem şi detalii despre camera lui Find X6 Pro: va aduce 3 senzori de 50 de megapixeli, care ar părea overkill dacă n-am fi văzut Xiaomi 12 Pro făcând acelaşi lucru. Există şi un telefon cu 3 camere de 64 de MP, un ZTE Axon 30 Ultra, dar asta e o altă chestiune. Find X6 Pro va avea o cameră de 50 MP principală, de 50 MP ultrawide, probabil cu autofocus pentru Macro şi una telephoto, care sper să depăşească complexul zoom-ului optic 2X sau 3X.

 

Apropo de camere telephoto atipice de 32 MP, ceva de gen apare şi pe OnePlus 11 într-o scăpare recentă, ceea ce mă duce cu gândul la un rebranding OnePlus 11/Find X5. Sursa afirmă şi că va mai avea detalii despre seria Find X6 în săptămânile ce vin, poate şi randări. Personal aştept să văd în ce direcţie merge OPPO cu designul modulului foto şi al spatelui din ceramică.

 

 

Sursa

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.