Jump to content

Scenariu de coșmar pentru FCSB: ”Când nu va mai fi Becali, va avea soarta Urziceniului!”.


VuIpe
 Share

Recommended Posts

palat8

 

Scenariu de coșmar pentru FCSB: ”Când nu va mai fi Becali, va avea soarta Urziceniului!”

 

Adrian Porumboiu consideră că FCSB va avea multe de îndurat în clipa în care Gigi Becali va lua decizia de a se retrage de la echipă.

Fostul arbitru este convins că FCSB depinde în totalitate de Gigi Becali, iar fără finanțatorul ei, formația roș-albastră va avea soarta unor echipe dispărute din peisajul fotbalului românesc.

”Când nu va mai fi Becali, FCSB va avea soarta Urziceniului, Vasluiului, Timișoarei. Când dispare omul cu bani poate și echipa să dispară. Sunt situații diferite, particularități. Eu, de exemplu, pot spune public că am fost prost că n-am știut ce oameni să aleg lângă mine”, a declarat Adrian Porumboiu la PlaySport.

 

Locul 6, noul obiectiv al celor de la FCSB

 

Gigi Becali a dezvăluit că obiectivul echipei este acela de a prinde locul 6, ultimul care asigură calificarea în play-off.

”Dacă sunt român, ce? Mă interesează de România? Ce treabă are coeficientul României? Nu mă interesează! Sunt bani, o avere, dar ce fac? Jucăm cu Petrolul, dacă ne bate, la revedere play-off.

E și Sepsi, care are 19 puncte. Atunci ce facem? Vrem să jucăm în play-out?

Azi chiar m-am gândit măcar să iau locul 6. Păi nu-i așa? N-ai cum de la locul 5 în sus. Pentru locul 6 trebuie să scoți Sepsi, Petrolul și UTA. Nu mai pot fi scoase de acolo primele 5. Sunt multe puncte”, a declarat Gigi Becali, la Fotbal Club, la Digi Sport.

 

SURSA

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.