Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

bug : vehiculele mele dispar (isi dau tow singure) + dispare insurance.


Evolver
 Share

Recommended Posts

Nick-ul tau: tziom_ping

Server: B-zone RPG 1

Descrierea bugului:

Salut. Nu stiu ce se intampla dar toate vehiculele mele au luat-o razna. La scurt timp dupa ce ma cobor din ele isi dau /tow singure. Am incercat sa inchiriez o masina pana gasesc vreo solutie dar si aia mi-a disparut cand m-am coborat din ea. Pur si simplu dispar si apar unde au /park-ul. Plus ca pierd toate asigurarile din cauza asta de parca serverul crede ca au explodat...

Va rog sa faceti ceva pana nu falimentez 🤪.

Screenshot(s): Am proba video :

 

 

EDIT: Filmarea este facuta dupa ce dadusem deja relog in speranta ca poate imi dispare bug-ul.

Edited by Evolver
Link to comment
Share on other sites

On 10/18/2022 at 8:14 PM, Evolver said:

Nick-ul tau: tziom_ping

Server: B-zone RPG 1

Descrierea bugului:

Salut. Nu stiu ce se intampla dar toate vehiculele mele au luat-o razna. La scurt timp dupa ce ma cobor din ele isi dau /tow singure. Am incercat sa inchiriez o masina pana gasesc vreo solutie dar si aia mi-a disparut cand m-am coborat din ea. Pur si simplu dispar si apar unde au /park-ul. Plus ca pierd toate asigurarile din cauza asta de parca serverul crede ca au explodat...

Va rog sa faceti ceva pana nu falimentez 🤪.

Screenshot(s): Am proba video :

 

 

EDIT: Filmarea este facuta dupa ce dadusem deja relog in speranta ca poate imi dispare bug-ul.

 

Same bug has already been reported here: 

 

Link to comment
Share on other sites

On 10/21/2022 at 11:00 AM, Kelton said:

E o vorba de o limitare a sampului din câte ne putem da seama momentan, care ne dă niște bătăi de cap. Încercăm să vedem dacă găsim soluții.

Si eu cand am postat aceeasi problema, tu ziceai ca de la mine e problema, ca folosesc nu stiu ce moduri si ca nu sunt compatibile... In schimb problema era la voi... AMIN !!!  

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, South blood diamond said:

Si eu cand am postat aceeasi problema, tu ziceai ca de la mine e problema, ca folosesc nu stiu ce moduri si ca nu sunt compatibile... In schimb problema era la voi... AMIN !!!  

 

Corect. Adesea astfel de probleme sunt de la moduri în 99% din cazuri, mai ales că până atunci nu a existat și nu s-a mai plâns nimeni de ea. Așadar pentru început trebuie verificat cu jocul curat pentru că în majoritatea timpului unul dintre moduri cauzează buguri, cum s-a întâmplat și în trecut. Comentariul tău de acum însă nu ajută pe nimeni cu absolut nimic, ca idee :) 

Link to comment
Share on other sites

Deci recunoști singur că ai făcut off-topic și că îți pot da warn pe forum pentru că postezi aiurea. Ar fi util să te abții de la astfel de comentarii inutile.

 

Dacă ai avea un minim de cunoștințe în domeniu ai știi că unele lucruri sunt greu de rezolvat pentru că nu poți afla ce anume le cauzează. Nu e o scuză, e efectiv realitatea faptelor. De aceea vei găsi inclusiv jocuri AAA cu buguri. Dar e infinit mai ușor să fii cârcotaș și să vorbești în necunoștință de cauză.

 

Așadar abține-te și de la alte comentarii inutile dacă nu știi despre ce vorbești și nici nu intenționezi să ajute pe cineva cu ceva comentariul tău.

Link to comment
Share on other sites

M-am lovit si eu de acest bug astazi in zona bunker blueberry LS si la fel cum zicea baiatul, cand cobori din masina isi da tow singura si dupa cand intrii in ea de la locul unde o ai parcata te pune sa platesti asigurarea. Mentionez ca am jocul clear, de pe steam chiar!

 

Link to comment
Share on other sites

On 5/24/2023 at 1:18 PM, WG mAthias said:

M-am lovit si eu de acest bug astazi in zona bunker blueberry LS si la fel cum zicea baiatul, cand cobori din masina isi da tow singura si dupa cand intrii in ea de la locul unde o ai parcata te pune sa platesti asigurarea. Mentionez ca am jocul clear, de pe steam chiar!

 

La fel si eu am patit chiar acum, nu numai in acea zona, m-am dus si in SF si facea la fel. Am facut video, daca e necesar o postez, si eu nu am moduri in joc..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.