Jump to content

Fuziune RPG1 & RPG2 (Pacaleala de 1 Aprilie)


Kelton
 Share

Recommended Posts

A venit si vremea asta. In legatura cu bizurile si casele cred ca cea mai buna decizie ar fi ca fiecare sa primeasca o suma pentru a-si permite achizitiona bunul si pe rpg1, + o suma de consolare pentru cei ce au tinut cu adevarat la proprietatile lor.

Link to comment
Share on other sites

Sunt de acord să se întâmple la fel ca data trecută însă cu o excepţie: să fie 2 lideri mereu şi să rămână toţi cei 4 sublideri, evident, până când se ajunge la normal (1 lider şi 2 sublideri în timp). Consider că toţi au muncit pentru aceste funcţii şi merită să fie recompensaţi, nu pedepsiţi, aşa cum primesc bani cei cu afaceri şi case.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, DarK4MooN said:

Prea din scurt, mergea macar o luna înainte anunțat 

A fost anunțat pe 20 aprilie parcă. Eu zic că e ok. 

 

Cât despre fuziune trebuia să vină dar nu sunt de acord cu ea. 

Sperăm totuși să fie o păcăleală. 

Link to comment
Share on other sites

Propun ca toate ClanHQ urile sa se stearga pentru ca orice lider de clan de pe 2 sa poata avea o sansa la un ClanHQ pe care si-l doreste. De exemplu eu detin pe 2 Hq-ul cu id 0, eu tot pe acesta as vrea sa il pastrez. Si pentru a fi egal pentru toti, propun ca toate HQ-urile sa se reseteze si sa se mearga pe regula, primul venit, primul servit!

Link to comment
Share on other sites

Din punctul meu de vedere, pe partea de biz-uri / case etc să se procedeze ca la ultima fuzine, pe partea de funcții mi se pare cel mai ok să fie 2 lider, 4 sublideri până se ajunge la normal.

Link to comment
Share on other sites

Voi presupune că e o farsă de 1 aprilie, eveniment anunțat ca fiind pe 2 pentru a nu fi prea "evident" (la fel ca și la schimbarea economiei).

Sper totuși că dacă e așa, sa fie și o "boabă" de adevăr în postarea asta, fuziunea venind în vreo o lună.

 

Eu refuz să cred că anunțați o fuziune cu 2 zile înainte. Nu m-aș plânge de ea totuși. Să vină cât mai rapid, că toți o vrem.

Edited by Aryenteq
spelling mistake
Link to comment
Share on other sites

În sfârșit, a venit ziua cea mare! Cine este împotriva fuziunii, probabil că e civil și n-are raport de făcut, să vadă cât de greu e să-l faci in 500 de playeri, când 300 sunt pe sleep si 150 fac quest la Mirela.

Link to comment
Share on other sites

O decizie foarte proasta. Jalnic ce o sa se întâmple cu serverul. Majoritatea de pe RPG2 nu doresc asta și mulți o sa se lase. Mult succes cu "fuziunea"

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, TLG Piciu.. said:

O decizie foarte proasta. Jalnic ce o sa se întâmple cu serverul. Majoritatea de pe RPG2 nu doresc asta și mulți o sa se lase. Mult succes cu "fuziunea"

daca voua va place sa stati in 100 jucatori e problema voastra, majoritatea de pe rpg2 sunt PRO fuziunii pentru ca ar mai da 3-4 ani jocului pana moare de tot

Link to comment
Share on other sites

 Salut , 

 

Este o alegere buna acum sa vedem cum facem cu casele si bizurile . Eu unu propun sa raman cei de pe RPG 1  cu propietatiile iar  cei de pe RPG 2 cu banii . Adica sunt playeri care au muncit  pentru bunurile lor  si sa nu le piarda aiurea sau sa le acordati voi o suma de bani aiurea . Eu personal detin o casa si un biz foarte puternic si nu sunt dispus pentru nici o  negociere .  

 

Poate asa o sa creasca activitatea in factiuni si  in special in departamente  /wanted. 

Edited by ALex
Link to comment
Share on other sites

Big W. Parerea mea. Cand vine vorba de case si business-uri, sa ramana casa/biz-ul persoanei de pe RPG1 si sa se intocmeasca o comisie care sa decida valoarea casei/biz-ului respectiv si jucatorul de pe 2 sa primeasca contravaloarea acelui bun. INSFARSIT FUZIUNE DOAMNE AJUTA KELTOANE

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton changed the title to Fuziune RPG1 & RPG2 (Pacaleala de 1 Aprilie)
  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.