Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Găseşte un film / Find a movie


dubliss
 Share

Recommended Posts

Detalii despre film (actori, anul apariţiei, gen): Jackie Chan sau cum so scrie ... numai tin minte anul .. era undeva pe la WC =))

Când l-aţi văzut ultima oară şi unde?: Numai tin minte ...

Descriere: ..... Mai sus .

Link to comment
Share on other sites

buna ziua,

 

caut si eu un film, dar din pacate nu stiu numele actorilor din film. Filmul a fost difuzat de tvr(nu mai stiu care din ele -1, 2, sau cultural), in anul 2012(pe la inceputul anului) sau 2011( mai spre sf anului).

 

Actiunea filmului se petrece in cea mai mare parte a filmului la colegiul personajului principal, care este un tanar adolescent, desigur. Tanarul este abitios, dar mai sarac. Cred ca a ajuns la colegiul acesta pt ca invata f bine si era un foarte bun inotator. Avea un tata violent(il batea cu o curea, parca si daca nu ma insel il punea chiar pe el sa o aduca, iar maica-sa nu comenta aspectul). La colegiu era in conflict cu un coleg care era bogat, dar nu era prea destept, sau hai sa spunem ca nu era atat de bun ca personajul principal(tipic pt filmele de gen). Tipul cu bani conducea un fel de fratie la colegiu si ii face viata amara tipului sarac, caruia i se promite de profesorul de inot ca daca va castiga nu stiu ce competitie de inot, va scapa de sicanele celor din fratie. Lucru care nu s-a intamplat, iar el isi da seama ca nu va scapa niciodata de ei. Din pacate datorita conflicului pe care il avea cu tipul bogat, isi pierde colegul de camera, care prefera sa se transfere in alta parte intrucat cei din fratie il pedepseau pe cel sarac facandu-i viata amara colegului sau. De remarcat ca toate lucrurile se inatamplau cu acordul profesorilor si a conducerii institutiei. Este o scena in care tipul bogat il bate mar pe cel sarac, iar acesta suporta toti pumnii primiti zambind - fiind obisnuit cu bataia(de acasa). mai este o scena in care il leaga parca undeva afara si il uda cu apa(parca asa), si il lasa sa inghete de frig, sau nu mai stiu, i-au facut ceva, ca nu mai putea sa se miste de acolo, era inconstient...nu mai stiu exact, si il salveaza o tanara care lucra la bucatarie...se infiripeaza ceva intre ei, iar tanara este concediata. Ea ii scrie o scrisoare din localitatea unde plecase, scrisoare care e interceptata de conducerea colegiului si acestia, pe baza scrisorii il exmatriculeaza pentru ca se incalcase conduita. El are o revelatie si cauta un avocat, pt ca nu isi permitea sa fie exmatriculat...si reuseste astfel sa termine colegiul...cu brio si il pune si pe tatal lui la respect cand acesta vrea din nou sa-l bata pt ca obtinuse un calificativ mai mic la o materie...filmul se termina bine cand se specifica faptul ca el isi reia legatura de prietenie cu acel coleg de camera etc...

as dori sa-l revad...

credeti ca ma puteti ajuta?

Multumesc mult!

Link to comment
Share on other sites

buna ziua,

 

caut si eu un film, dar din pacate nu stiu numele actorilor din film. Filmul a fost difuzat de tvr(nu mai stiu care din ele -1, 2, sau cultural), in anul 2012(pe la inceputul anului) sau 2011( mai spre sf anului).

 

Actiunea filmului se petrece in cea mai mare parte a filmului la colegiul personajului principal, care este un tanar adolescent, desigur. Tanarul este abitios, dar mai sarac. Cred ca a ajuns la colegiul acesta pt ca invata f bine si era un foarte bun inotator. Avea un tata violent(il batea cu o curea, parca si daca nu ma insel il punea chiar pe el sa o aduca, iar maica-sa nu comenta aspectul). La colegiu era in conflict cu un coleg care era bogat, dar nu era prea destept, sau hai sa spunem ca nu era atat de bun ca personajul principal(tipic pt filmele de gen). Tipul cu bani conducea un fel de fratie la colegiu si ii face viata amara tipului sarac, caruia i se promite de profesorul de inot ca daca va castiga nu stiu ce competitie de inot, va scapa de sicanele celor din fratie. Lucru care nu s-a intamplat, iar el isi da seama ca nu va scapa niciodata de ei. Din pacate datorita conflicului pe care il avea cu tipul bogat, isi pierde colegul de camera, care prefera sa se transfere in alta parte intrucat cei din fratie il pedepseau pe cel sarac facandu-i viata amara colegului sau. De remarcat ca toate lucrurile se inatamplau cu acordul profesorilor si a conducerii institutiei. Este o scena in care tipul bogat il bate mar pe cel sarac, iar acesta suporta toti pumnii primiti zambind - fiind obisnuit cu bataia(de acasa). mai este o scena in care il leaga parca undeva afara si il uda cu apa(parca asa), si il lasa sa inghete de frig, sau nu mai stiu, i-au facut ceva, ca nu mai putea sa se miste de acolo, era inconstient...nu mai stiu exact, si il salveaza o tanara care lucra la bucatarie...se infiripeaza ceva intre ei, iar tanara este concediata. Ea ii scrie o scrisoare din localitatea unde plecase, scrisoare care e interceptata de conducerea colegiului si acestia, pe baza scrisorii il exmatriculeaza pentru ca se incalcase conduita. El are o revelatie si cauta un avocat, pt ca nu isi permitea sa fie exmatriculat...si reuseste astfel sa termine colegiul...cu brio si il pune si pe tatal lui la respect cand acesta vrea din nou sa-l bata pt ca obtinuse un calificativ mai mic la o materie...filmul se termina bine cand se specifica faptul ca el isi reia legatura de prietenie cu acel coleg de camera etc...

as dori sa-l revad...

credeti ca ma puteti ajuta?

Multumesc mult!

 

Există un model de postare, dacă îl vei folosi, poate cineva îţi va răspunde, vei primi un avertisment verbal.

Link to comment
Share on other sites

Salut ! am o super mare rugaminte ...caut un film pe care l-am vazut prin 2003-2004...habar nam cine joaca in el sau anul aparitiei...stiu doar o faza din film....Se intalneste un baiat cu o fata intr-un metrou si el se indragosteste iar pe urma prietenii lui o cauta pe fata din metrou prin intermediul radioului si dau un numar pe care suna multe fete dandu-se drept fata din metrou .... pana la urma el o asteapta in statia de metrou...

Link to comment
Share on other sites

Salut ! am o super mare rugaminte ...caut un film pe care l-am vazut prin 2003-2004...habar nam cine joaca in el sau anul aparitiei...stiu doar o faza din film....Se intalneste un baiat cu o fata intr-un metrou si el se indragosteste iar pe urma prietenii lui o cauta pe fata din metrou prin intermediul radioului si dau un numar pe care suna multe fete dandu-se drept fata din metrou .... pana la urma el o asteapta in statia de metrou...

 

Există un model de postare, drept urmare vei primi un avertisment verbal, dacă vrei ca cineva să îţi răspundă, respectă modelul.

 

Model de postare:

 

Detalii despre film (actori, anul apariţiei, gen):

Când l-aţi văzut ultima oară şi unde?:

Descriere:

Link to comment
Share on other sites

Deci ... poate nu m-am facut inteles .... nu stiu nimic despre filmul ala decat afurisita aia de faza din film... atat imi aduc aminte ! nu crezi ca daca stiam ce actori au jucat in film intram frumos pe cinemagia.ro si il cautam pe actor/i si ma uitam la toate trailere de la filmele in care joaca ? Nu vreau sa ma intelegi gresit ,e ok ce faceti dar daca stiam cine joaca in film nu mai intram aici sa-ti ocup tie timpul cu intrebari .... deci :

Actori: -

Anul aparitiei : -

Vazut la TV ...

si descrierea e in Postarea din 22 Ianuarie ...

Edited by iulius
Link to comment
Share on other sites

Există un model de postare, drept urmare vei primi un avertisment verbal, dacă vrei ca cineva să îţi răspundă, respectă modelul.

 

Model de postare:

 

Detalii despre film (actori, anul apariţiei, gen):

Când l-aţi văzut ultima oară şi unde?:

Descriere:

Deci ... poate nu m-am facut inteles .... nu stiu nimic despre filmul ala decat afurisita aia de faza din film... atat imi aduc aminte ! nu crezi ca daca stiam ce actori au jucat in film intram frumos pe cinemagia.ro si il cautam pe actor/i si ma uitam la toate trailere de la filmele in care joaca ? Nu vreau sa ma intelegi gresit ,e ok ce faceti dar daca stiam cine joaca in film nu mai intram aici sa-ti ocup tie timpul cu intrebari .... deci :

Actori: -

Anul aparitiei : -

Vazut la TV ...

si descrierea e in Postarea din 22 Ianuarie ...

 

Acelaşi lucru ca mai sus, dacă nu ştii ce să scrii într-un loc cât completezi acel model sari peste.. simplu.

Link to comment
Share on other sites

Caut si eu un film facut in perioada 2000-2008-2009 (cel tarziu) si este despre o familie care merge in vacanta la padure pe malul unui rua.La un moment dat,pe fetita familiei o rapeste un monstru care iese din acel rau,iar tatal incearca sa faca tot posibilul sa o gaseasca.

Mentionez ca a fost difuzat pe HBO,Cinemax sau Cinemax 2 in urma cu cativa ani.Am citit din intamplare rezumatul,eu avand antena dolce,dar fara hbo si cinemax-uri.

Daca stiti ceva dspre film va rog mult de tot sa ma ajutati. Multumesc anticipat tuturor.

Link to comment
Share on other sites

Caut si eu un film facut in perioada 2000-2008-2009 (cel tarziu) si este despre o familie care merge in vacanta la padure pe malul unui rua.La un moment dat,pe fetita familiei o rapeste un monstru care iese din acel rau,iar tatal incearca sa faca tot posibilul sa o gaseasca.

Mentionez ca a fost difuzat pe HBO,Cinemax sau Cinemax 2 in urma cu cativa ani.Am citit din intamplare rezumatul,eu avand antena dolce,dar fara hbo si cinemax-uri.

Daca stiti ceva dspre film va rog mult de tot sa ma ajutati. Multumesc anticipat tuturor.

 

Ai model de postare, cred că am repetat de 100 de ori doar pe pagina asta. Avertisment verbal.

Link to comment
Share on other sites

Actori: -

 

Anul aparitiei: intre 2000-2009

 

Vazut la tv: HBO,Cinemax sau Cinemax 2;vara anului 2009

 

Scurta descriere: o familie care merge in vacanta la padure pe malul unui rau.La un moment dat,pe fetita familiei o rapeste un monstru care iese din acel rau,iar tatal incearca sa faca tot posibilul sa o gaseasca.Alte detalii nu mai pot oferi in legatura cu acest film,decat rezumatul pe care l-am citit. Va multumesc.

Link to comment
Share on other sites

am vazut un film acum ceva ani, nu as vrea sa dau un an ca nu stiu sigur dar e posibil sa fie cam prin 2005-2006-2007, l-am vazut la tv daca nu ma insel pe pro tv, iar actorii nu-i stiu ca a trecut ceva timp de atunci. un tip se tot trezea ca dintr-un vis, dar nu isi amintea ce facuse si el era cautat si pt crime...nu putea avea incredere in nimeni din moment ce nu-si amintea iar unii il minteau in special o femeie si un politist... avea o poza cu femeia aia pe spatele careia scria sa nu aiba incredere in ea. un cadru important a fost cand el aparea vorbind la telefon cu un necunoscut intr-o incapere si se tatua...si la finalul filmului avea un pansament pe unul dintre tatuaje si cand da pansamentul la o parte unde era tatuajul scria sa nu vorbeasca niciodata la telefon si cam acolo se termina filmul...asta e tot ce-mi amintesc.

Edited by seneca
Link to comment
Share on other sites

am vazut un film acum ceva ani, nu as vrea sa dau un an ca nu stiu sigur dar e posibil sa fie cam prin 2005-2006-2007, l-am vazut la tv daca nu ma insel pe pro tv, iar actorii nu-i stiu ca a trecut ceva timp de atunci. un tip se tot trezea ca dintr-un vis, dar nu isi amintea ce facuse si el era cautat si pt crime...nu putea avea incredere in nimeni din moment ce nu-si amintea iar unii il minteau in special o femeie si un politist... avea o poza cu femeia aia pe spatele careia scria sa nu aiba incredere in ea. un cadru important a fost cand el aparea vorbind la telefon cu un necunoscut intr-o incapere si se tatua...si la finalul filmului avea un pansament pe unul dintre tatuaje si cand da pansamentul la o parte unde era tatuajul scria sa nu vorbeasca niciodata la telefon si cam acolo se termina filmul...asta e tot ce-mi amintesc.

Ai model de postare pe prima pagina. Vei primi un avertisment verbal.

Link to comment
Share on other sites

Caut si eu un film dar numai stiu cum se numeste, insa lam vazut de multe ori, mai ales pe Canalul ProTV. O sa va dau multe detalii despre film, poate ma puteti ajuta si imi spunei numele acestuia . Multumesc mult de tot ! 1.gif

Este vorba despre 2 tinerii , unul cu ochelari, care purta un laptop cu el, iar altul cu parul in sus.. era comedie mi'se pare.. acestia au plekat intr'o seara , in drum spre un oras, pentru a ajunge la un Burger Shot(Numai stiu cum se numea dar era un local unde se dadea mancare, precum McDonalds,KFC,BurgerShot). In aventura lor spre acest oras, ei pierd laptop`ul , masina cu care mergeau , dau de multe belele , prin padure au mers calare pe o puma(sau ceva de genu.. tigru/puma..) si la o benzinarie au oprit, atunci, ei deja numai aveau masina , si au furat masina unor tipi rai, care se credeau smecheri pe acolo si erau batausii , au fugit cu masina si au mers departe, mai aveau putin si ajungeau in oras, exact la intrare, acolo unde se afla si Localul cu mancarea lor favorita. Politia era pe urmelelor, deoarece condusese cu multa viteza.. erau pe o prapastie , de unde se vedea orasul si localul lor cu mancare, au sarit in sus de fericire cand au vazut, insa se auzea girofarul politiei.. si numai aveau scapare.. insa acestia doar vroiau sa manance. Agitatii, au gasit putin mai incolo, niste "chestii cu care poti zbura" le`au luat si sau dus..

Cam asta este in general.. deci va rog frumos daca stitii cum se numeste spune`mi si mie numele filmului. Lam vazut doar la TV si nustiu cum se numeste. Multumesc frumos ! 1.gif

HAROLD AND KUMAR GO TO THE WHITE CASTLE ;) Edited by ursus33
Link to comment
Share on other sites

caut un film de groaza pot spune si nu-l gasesc...

 

intamplari din film :era vorba de un baiat care a facut nu stiu ce rau si i s-a pus la picior o bratara ca un cip...nu avea voie sa paraseasca o anumita portiune din casa si curte pt k i se activa un beculet rosu la bratara,iar acel semnal de la bratara alerta politia in cazul in care el parasea curte...el avea un prieten bun care mai mergea la el in vizita...vazand k nu poate parasi curtea din cauza bratarii,s-a gandit sa mearga in curte si sa delimiteze cu sfoara pana unde poate merge fara sa i se activeze beculetul rosu...intre timp s-a mutat in casa de langa el o fata pe care el o placea si o tot spiona cu binoclul cum se desbraca...mai avea un vecin langa casa lui pe care baiatul il credea criminal dar nu il credea nimeni,nici prietenul lui si nici fata ce s-a mutat de curand acolo...barbatul pe care il credea criminal avea parul alb dupa cat imi aduc aminte si ducea fete la el in casa cu care se culca...dar fetele nu mai plecau din casa,ci pur si simplu dispareau...la un moment dat,cei 3 adolescenti(baiatul,fata si prietenul lui) s-au hotarat sa il filmeze cu camere de supraveghere pe omul din vecini...dar intr-o seara una din fetele pe care le-a dus acasa parea a pleca din casa acelui om (dar acest lukru a fost facut de acel barbat care si-a pus o peruca in cap,si a dat semne cum ca fata ar pleca,ceea ce nu era adevarat)...barbatul si-a dat seama k e filmat si urmarit de cei 3 adolescenti si a pus la cale treaba cu peruca pt a-i face pe ei sa creada k defapt el nu e un criminal si fata chiar pleca...dar baiatul cu bratara nu a inghitit povestea cu peruca...si a continuat sa il urmareasca...intr-o seara mama baiatului cu bratara s-a dus la acel barbat la usa sa ii ceara nush ce...a invitat-o in casa si din acel moment femeia a disparut...baiatul vazand ca mama lui nu mai vine s-a dus la usa barbatului sa o caute pe mama lui dar acesta a mintit spunand k nu shtie unde e mama baiatului...au inceput sa se certe si barbatul a vrut sa il omoare pe un barbat,aruncandu-l intr-o pivnita unde erau numa cadavre de fete ascunde...i-am mama baiatului era inka vie,fiind legata la gura si cu mainile deasupra capului legata de o sfoara atarnata din tavan...cred k ajunge cat am explikat....caut filmul de mult si nu mai stiu cum se numeste...multumesc

DISTURBIA ;)

 

salut.....caut si eu un film care lam vazut mai demult singurul lucru care mil aduc aminte mergeau unii cu o masina si ii opreste nujt ce politai k au depasit viteza si ii duce la un judecator intr-o casa bantuita parca si ii tine acolo dupa ce ii condamna.......se intampla fel si fel de minuni in casa aia........e comedie......mai multe nu imi mai aduc aminte :(

Link to comment
Share on other sites

salut.....caut si eu un film care lam vazut mai demult singurul lucru care mil aduc aminte mergeau unii cu o masina si ii opreste nujt ce politai k au depasit viteza si ii duce la un judecator intr-o casa bantuita parca si ii tine acolo dupa ce ii condamna.......se intampla fel si fel de minuni in casa aia........e comedie......mai multe nu imi mai aduc aminte :(

Ai model de postare pe prima pagina. Vei primi un avertisment verbal.

Link to comment
Share on other sites

buna! vreau sa revad un film dar nu-mi amintesc cum se numeste. e cu o fetita care este inecata de tatal vitreg in lacul din curte. ea se intoarce sa se razbune ( tatal vitreg cand se uita in lac , o vede pe ea) . sper sa-mi fiti de ajutor :):*

Link to comment
Share on other sites

buna! vreau sa revad un film dar nu-mi amintesc cum se numeste. e cu o fetita care este inecata de tatal vitreg in lacul din curte. ea se intoarce sa se razbune ( tatal vitreg cand se uita in lac , o vede pe ea) . sper sa-mi fiti de ajutor :):*

Ai model de postare pe prima pagina. Vei primi un avertisment verbal.

Detalii despre film (actori, anul apariţiei, gen):

Când l-aţi văzut ultima oară şi unde?:

Descriere:

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua,caut un film in care joaca Bruce Willis,in prezent e agent de paza la o scoala,dar inainte era ceva politist sau ceva de genul,i se arata un inger pazitor(care daca imi aduc bine minte juca rolul un negru) si ii zicea de misiunea lui pe pamant si vrerea lui Dumnezeu pt el.Daca cineva are vreo idee despre cum se numeste filmu,v-as ramane recunoscatoare.Multumesc anticipat

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua,caut un film in care joaca Bruce Willis,in prezent e agent de paza la o scoala,dar inainte era ceva politist sau ceva de genul,i se arata un inger pazitor(care daca imi aduc bine minte juca rolul un negru) si ii zicea de misiunea lui pe pamant si vrerea lui Dumnezeu pt el.Daca cineva are vreo idee despre cum se numeste filmu,v-as ramane recunoscatoare.Multumesc anticipat

Filmul se numeste Dumnezeu pentru o zi
Link to comment
Share on other sites

Filmul se numeste Dumnezeu pentru o zi

Multumesc pt raspuns,dar nu e filmul ce il cautam.Dumnezeu pt o zi e cu Jim Carrey iar cel pe care il caut eu il are ca protagonist pe Bruce Willis.Dar inca o data,multumesc pt ajutor

Link to comment
Share on other sites

Multumesc pt raspuns,dar nu e filmul ce il cautam.Dumnezeu pt o zi e cu Jim Carrey iar cel pe care il caut eu il are ca protagonist pe Bruce Willis.Dar inca o data,multumesc pt ajutor

 

Din ce an e filmu dacă ști? sau mai da niște detalii despre film.

Link to comment
Share on other sites

  • BIS aka OldNab changed the title to Găseşte un film / Find a movie

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.