Jump to content

Găseşte un film / Find a movie


dubliss
 Share

Recommended Posts

z3p2QRc.png

 

 

● MODEL POSTARE CERERE

Nickname:

Ce îţi aminteşti din film:

Alte precizări:

 

● REGULAMENT POSTARE COMENTARII

  • Limbajul vulgar, atitudinea sfidătoare şi orice răspunsuri în bătaie de joc vor fi sancţionate cu avertisment verbalavertisment sau chiar warning points, în funcţie de gravitatea faptei.
  • Cei care comentează cererile sunt obligaţi să se asigure că nu a mai fost postat un răspuns identic. Încălcarea regulii duce la primirea unui avertisment verbal.
  • Posturile făcute aiurea/pentru +1/off topic (ex.: "sună cunoscut", "şi eu o căutam”) vor fi sancţionate cu avertisment verbalPostările vor fi apreciate prin ducerea cursorului peste butonul cu reacţii din colţul din dreapta-jos al postării, care arată astfel: aX9twVJ.png.

 

Nu uitaţi că repetarea abaterilor va duce la sancţiuni mai grave.

 

ENGLISH

 

 

● MODEL FOR POSTING A REQUEST
Nickname:
What you remember from the movie:
Other mentions:

● RULES ABOUT COMMENTS

  • Obscene language, defiant attitudes and any mocking answers will be punished with a verbal warning, warning or even warning points, depending on the severity of the act.
  • Those who comment on the requests must make sure that a similar response had not been posted yet. Violation of the rule leads to receiving a verbal warning.
  • Useless/off topic posts (ex.: "sounds familiar", "I was also searching for it”) will be punished with a verbal warningPosts will be appreciated by moving the cursor over the reaction button in the right-bottom corner of the post, which looks like this: aX9twVJ.png.

Do not forget that repeating mistakes will lead to more serious punishments.

 

ffsmovies-removebg-preview (2).png

Edited by BIS aka OldNab
Update
Link to comment
Share on other sites

O doamne,daca stii deja cum se numeste de ce mai postezi .. aici e vorba de filme pe care le-ai vazut sau vrei sa le vezi si nu stii cum se numesc,urmatorul care mai posteaza asa va primi warn-up.

Link to comment
Share on other sites

As vrea si eu sa vizionez un film cu prince of persia si nu gasesc daca imi recomandati voi un site de filme chiar v-as ruga din suflet.

Link to comment
Share on other sites

http://watch-movies.ro/search/Kickboxer - Filmul cu Kickboxer . Un search ! Era chiar atat de greu?

 

 

Pe site-ul asta daca cautati filmul respectiv,sunt sigur ca il gasiti ! (Incercati pe engleza)

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Revenind la topic,as dorii si eu sa aflu numele unui film .

 

Informatii film :

 

Este cu Adam Sandler.

Gen film : Comedie

 

Intamplari din film:

-Adam Sandler a vandut un meci de Fotbal american;

-Tot el i-a furat iubitei sale Bentley-ul si in acelasi timp l-a distrus;

-Deasemenea Adam Sandler a fost prins de politie si dus la inchisoare;

-Este fortat sa isi faca o echipa de Fotbal si sa joace contra gardienii inchisorii .

 

 

Am cautat lista cu filmele jucate de Adam Sandler pe google,insa mie nu mi-a sunat nici unul cunoscut .

 

 

Mersi anticipat !

Edited by DarkFuture
Link to comment
Share on other sites

Revenind la topic,as dorii si eu sa aflu numele unui film .

 

Informatii film :

 

Este cu Adam Sandler.

Gen film : Comedie

 

Intamplari din film:

-Adam Sandler a vandut un meci de Fotbal american;

-Tot el i-a furat iubitei sale Bentley-ul si in acelasi timp l-a distrus;

-Deasemenea Adam Sandler a fost prins de politie si dus la inchisoare;

-Este fortat sa isi faca o echipa de Fotbal si sa joace contra gardienii inchisorii .

 

 

Am cautat lista cu filmele jucate de Adam Sandler pe google,insa mie nu mi-a sunat nici unul cunoscut .

 

 

Mersi anticipat !

Ce cauti tu cred ca este "The Longest Yard".

Link to comment
Share on other sites

A fost acum 1-2 saptamani un film de comedie la tv ....era o faza cand una avea o p**a in loc de nas...si altu castravete in loc de p**a =)))....zicetimi plz numele filmului ca am uitat. Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

caut un film de groaza pot spune si nu-l gasesc...

 

intamplari din film :era vorba de un baiat care a facut nu stiu ce rau si i s-a pus la picior o bratara ca un cip...nu avea voie sa paraseasca o anumita portiune din casa si curte pt k i se activa un beculet rosu la bratara,iar acel semnal de la bratara alerta politia in cazul in care el parasea curte...el avea un prieten bun care mai mergea la el in vizita...vazand k nu poate parasi curtea din cauza bratarii,s-a gandit sa mearga in curte si sa delimiteze cu sfoara pana unde poate merge fara sa i se activeze beculetul rosu...intre timp s-a mutat in casa de langa el o fata pe care el o placea si o tot spiona cu binoclul cum se desbraca...mai avea un vecin langa casa lui pe care baiatul il credea criminal dar nu il credea nimeni,nici prietenul lui si nici fata ce s-a mutat de curand acolo...barbatul pe care il credea criminal avea parul alb dupa cat imi aduc aminte si ducea fete la el in casa cu care se culca...dar fetele nu mai plecau din casa,ci pur si simplu dispareau...la un moment dat,cei 3 adolescenti(baiatul,fata si prietenul lui) s-au hotarat sa il filmeze cu camere de supraveghere pe omul din vecini...dar intr-o seara una din fetele pe care le-a dus acasa parea a pleca din casa acelui om (dar acest lukru a fost facut de acel barbat care si-a pus o peruca in cap,si a dat semne cum ca fata ar pleca,ceea ce nu era adevarat)...barbatul si-a dat seama k e filmat si urmarit de cei 3 adolescenti si a pus la cale treaba cu peruca pt a-i face pe ei sa creada k defapt el nu e un criminal si fata chiar pleca...dar baiatul cu bratara nu a inghitit povestea cu peruca...si a continuat sa il urmareasca...intr-o seara mama baiatului cu bratara s-a dus la acel barbat la usa sa ii ceara nush ce...a invitat-o in casa si din acel moment femeia a disparut...baiatul vazand ca mama lui nu mai vine s-a dus la usa barbatului sa o caute pe mama lui dar acesta a mintit spunand k nu shtie unde e mama baiatului...au inceput sa se certe si barbatul a vrut sa il omoare pe un barbat,aruncandu-l intr-o pivnita unde erau numa cadavre de fete ascunde...i-am mama baiatului era inka vie,fiind legata la gura si cu mainile deasupra capului legata de o sfoara atarnata din tavan...cred k ajunge cat am explikat....caut filmul de mult si nu mai stiu cum se numeste...multumesc

Link to comment
Share on other sites

Multumesc rheeaa pentru poveste si multumesc Aylin pentru nume.

 

Multumesc datorita ca m'ati facut si pe mine curios si foarteee nerabdator sa vizionez acest film. Am vazut un trailer si este super.

 

Scuzati-ma pentru off-topic , nu se va mai intampla.

Link to comment
Share on other sites

Caut si eu un film dar numai stiu cum se numeste, insa lam vazut de multe ori, mai ales pe Canalul ProTV. O sa va dau multe detalii despre film, poate ma puteti ajuta si imi spunei numele acestuia . Multumesc mult de tot ! :)

Este vorba despre 2 tinerii , unul cu ochelari, care purta un laptop cu el, iar altul cu parul in sus.. era comedie mi'se pare.. acestia au plekat intr'o seara , in drum spre un oras, pentru a ajunge la un Burger Shot(Numai stiu cum se numea dar era un local unde se dadea mancare, precum McDonalds,KFC,BurgerShot). In aventura lor spre acest oras, ei pierd laptop`ul , masina cu care mergeau , dau de multe belele , prin padure au mers calare pe o puma(sau ceva de genu.. tigru/puma..) si la o benzinarie au oprit, atunci, ei deja numai aveau masina , si au furat masina unor tipi rai, care se credeau smecheri pe acolo si erau batausii , au fugit cu masina si au mers departe, mai aveau putin si ajungeau in oras, exact la intrare, acolo unde se afla si Localul cu mancarea lor favorita. Politia era pe urmelelor, deoarece condusese cu multa viteza.. erau pe o prapastie , de unde se vedea orasul si localul lor cu mancare, au sarit in sus de fericire cand au vazut, insa se auzea girofarul politiei.. si numai aveau scapare.. insa acestia doar vroiau sa manance. Agitatii, au gasit putin mai incolo, niste "chestii cu care poti zbura" le`au luat si sau dus..

Cam asta este in general.. deci va rog frumos daca stitii cum se numeste spune`mi si mie numele filmului. Lam vazut doar la TV si nustiu cum se numeste. Multumesc frumos ! :)

Edited by Dean
Link to comment
Share on other sites

Nu sunt chiar in tema cu topicul dar avand in vedere ca nu am gasit un topic "Intrebari despre filme" sau ceva de genu, imi permit sa postez aici:

 

 

De curand cautad filme cu Jason Statham, am dat peste "The transporter 3 (2009)" Ei bine, Trhe transporter 3 a fost lansat in 2008, si l-am vazut, dar acesta cu 2009 este diferit? are rost sa il descarc sau este acelasi?

Link to comment
Share on other sites

Filmul The Transporter 3 este intr-adevar, dupa cum vad ca stii si tu, din 2008. Conform IMDB, cel din 2009 se numeste Transporter 3 Special Delivery - Transporters in the real world si este short video. Deci, teoretic cel putin, ar trebui sa fie diferite.

Link to comment
Share on other sites

Guest degetzik

buna ...am incercat tot ce este posibil sa gasesc si eu un film pe care l am vazut candva insa am uitat numele actorilor si...mi as dori sa l mai revad ...este un film de dragoste ,drama ...ea era maritata cu un om influent...si la vremema aceea ei s au intalnit pe plaja,el fiind ospatar....s au indragostit si in ciuda faptului ca ea era maritata...au continuat povestea lor de dragoste.barbatul ei realizeaza ce se intampla si incepe o vanatoare contiunua impotriva lui,la un moment dat ..parca aruncandu l de undeva de la inaltime ...i a mutilat fata...crezand ca a murit ii spune ei ca el nu mai este .insa intr o zi el apare si reuseste chiar sa intre in casa lor ca un alt om,deja bogat de acum,incercand sa il ajute pe sotul ei sa scape de niste probleme financiare.ea nu il recunoaste inca .....imi amintesc ca la un moment dat vine ea in camera lui de hotel....si ce stiu f bine aminte ca toata actiunea filmului o povesteste el din avion....langa el ca si partenenr de zbor este un negru ..asistentul lui...va rog din suflet ..daca este cineva care stie filmul.....v as ramane recunoscatoare....multumesc anticipat

 

numele era ceva de genul"regasire"sau cam asa ceva...iar actorul este unul cunoscut...de ea nu mi mai aduc f bine aminte

Link to comment
Share on other sites

Am vazut acum vreun an,un film,cu 3 pshiopati mascati,dintre care 1 era femeie.Omorau femeile.

Pana cand,un agent FBI,sau ce era,pazea o femeie..De aici numai stiu

PS: Era Steven Segal agentul.

Aveau o masina,si prindeau femeile,le omorau..etc.

---------------

 

Mai caut un film,

este vorba de un pshiopat,care omoara femei,le leaga de garduri de orice,si scrie un verset.

Edited by Kun
Link to comment
Share on other sites

Caut si eu un film cu aventurile unor copii iar unul dintre acei copii avea parul lins si avea o suvita de par ridicata care ii statea tot dimpul in sus, asa ca o tepusa :))). Cred ca stiti despre ce film e vorba dar nu imi aduc aminte numele.

Link to comment
Share on other sites

Chiar nu stiu despre ce film vorbesti dar descrierea e belea:))))))

 

Pe langa faptul ca acest post este total off-topic, neavand nici cea mai mica legatura cu subiectul atat timp cat tu nu ai ajutat userul de deasupra ta cu nimic, ai incalcat regula #3 a regulamentului:

3. [/color]Pentru a evita spam-ul, limita maxima admisa este de 3 (trei) posturi pe zi.

Ca atare, voi cere warn-up.

Link to comment
Share on other sites

Pe langa faptul ca acest post este total off-topic, neavand nici cea mai mica legatura cu subiectul atat timp cat tu nu ai ajutat userul de deasupra ta cu nimic, ai incalcat regula #3 a regulamentului:

 

Ca atare, voi cere warn-up.

Vad ca n-ai ce sa faci NU?poti sa ceri .

Link to comment
Share on other sites

Guest sharazan

Caut si eu un film care a fost difuzat pe Hallmark acum cativa ani (fiind Hallmark probabil a fost difuzat de multe ori). Este pe tema HIV/SIDA.

 

Povestea este dupa cum urmeaza: Un cuplu isi doreste un copil si femeia ramane insarcinata. Nu tin minte daca pe perioada sarcinii sau inainte a avut nevoie de o transfuzie de sange dar a ajuns sa fie infectata astfel cu virusul HIV ajungand sa isi imbolnaveasca sotul si copilul.

 

Copilul se nasta dar ea intr-un final ajunge sa isi ingroape atat sotul cat si copilul pe urma.

 

Din pacate nu stiu actorii dar imi amintesc ca in program scria ca filmul se numeste Copilul dorit. (eu am cautat pe net de multa vreme si nu am gasit nimic sub acest nume sau cu tematica HIV/SIDA.....e posibil de asemenea sa nu imi amintesc corect titlul fiind de acum cativa ani).

 

Daca ma poate ajuta cineva cu un titlu doresc sa multumesc anticipat.

Link to comment
Share on other sites

Model de postare:

 

Detalii despre film (actori, anul apariţiei, gen):

Când l-aţi văzut ultima oară şi unde?:

Descriere:

Caut si eu un film care a fost difuzat pe Hallmark acum cativa ani (fiind Hallmark probabil a fost difuzat de multe ori). Este pe tema HIV/SIDA.

 

Povestea este dupa cum urmeaza: Un cuplu isi doreste un copil si femeia ramane insarcinata. Nu tin minte daca pe perioada sarcinii sau inainte a avut nevoie de o transfuzie de sange dar a ajuns sa fie infectata astfel cu virusul HIV ajungand sa isi imbolnaveasca sotul si copilul.

 

Copilul se nasta dar ea intr-un final ajunge sa isi ingroape atat sotul cat si copilul pe urma.

 

Din pacate nu stiu actorii dar imi amintesc ca in program scria ca filmul se numeste Copilul dorit. (eu am cautat pe net de multa vreme si nu am gasit nimic sub acest nume sau cu tematica HIV/SIDA.....e posibil de asemenea sa nu imi amintesc corect titlul fiind de acum cativa ani).

 

Daca ma poate ajuta cineva cu un titlu doresc sa multumesc anticipat.

 

Nu e degeaba acel model de postare, dacă vrei ajutor, respectă-l.

Link to comment
Share on other sites

  • BIS aka OldNab changed the title to Găseşte un film / Find a movie

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.