Jump to content

Găseşte un film / Find a movie


dubliss
 Share

Recommended Posts

Buna ziua,caut un film in care joaca Bruce Willis,in prezent e agent de paza la o scoala,dar inainte era ceva politist sau ceva de genul,i se arata un inger pazitor(care daca imi aduc bine minte juca rolul un negru) si ii zicea de misiunea lui pe pamant si vrerea lui Dumnezeu pt el.Daca cineva are vreo idee despre cum se numeste filmu,v-as ramane recunoscatoare.Multumesc anticipat

 

Ai model de postare pe prima pagină, nu pot să cred că trebuie să repet pentru fiecare în parte.

 

Detalii despre film (actori, anul apariţiei, gen):

Când l-aţi văzut ultima oară şi unde?:

Descriere:

Link to comment
Share on other sites

Detalii despre film (actori, anul apariţiei, gen): Tot ce stiu este ca se incadreaza in genul Horror

Când l-aţi văzut ultima oară şi unde?:Ultima oara l-am vazut acum vreo 2-3 ani pe PRO TV

Descriere:Pai era vorba despre un tip care a facut greseala sa incerce sa se sinucida si ca sa rascumpere greseala trimitea demonii de pe pamant inapoi in IAD prin anumite metode,la un momentdat se indragosteste de o fata dar se imbolnaveste si de plamani pe parcurusul filmului din cauza fumatului iar fata pe la sfarsitu filmului moare din nu mai stiu ce motive, iar el se sinucide dinnou insa de aceasta data dupa el vine insusi Lucifer care incearca sa il ia in IAD dar se sacrifica intr-un fel pentru iubita lui si i se sterge pacatul prin sacraficiul sau ridicanduse spre o lumina(presupun ca raiul),in momentul ala lucifer sare pe el si ii baga mainile in piept smulgand plamanii bolnavi sau io stiu ce era aia... zicandui ca il lasa sa traiasca asteptandul sa mai faca o greseala sa il poata lua.

Link to comment
Share on other sites

caut un film in care caracterul principal este o femeie detectiv blonda... ulltima oara l-am vazut pe antena 1 prin 2005 si mi as dori sa il vad din nou .

Link to comment
Share on other sites

caut un film in care caracterul principal este o femeie detectiv blonda... ulltima oara l-am vazut pe antena 1 prin 2005 si mi as dori sa il vad din nou .

 

Există un model de postare pe prima pagină a acestui topic, te rog să îl respecţi, de data asta vei primi un avertisment verbal.

Link to comment
Share on other sites

Detalii despre film (actori, anul apariţiei, gen): Nu stiu

Când l-aţi văzut ultima oară şi unde?: In 2010 pe net

Descriere: Era un barbat si cu un caine singuri intr-un oras unde erau numai oameni infectati si ei incercau sa ii elimine. Stiu ca, cainele murise si a ramas el singur.

 

Detalii despre film (actori, anul apariţiei, gen): Nu stiu

Când l-aţi văzut ultima oară şi unde?: Pe HBO prin 2010.

Descriere: Tot ce imi amintesc e ca un virus afectase oamenii si ii facea sa se sinucida.

 

Sper ca ma puteti ajuta

Link to comment
Share on other sites

Detalii despre film (actori, anul apariţiei, gen): Nu stiu

Când l-aţi văzut ultima oară şi unde?: In 2010 pe net

Descriere: Era un barbat si cu un caine singuri intr-un oras unde erau numai oameni infectati si ei incercau sa ii elimine. Stiu ca, cainele murise si a ramas el singur.

 

Detalii despre film (actori, anul apariţiei, gen): Nu stiu

Când l-aţi văzut ultima oară şi unde?: Pe HBO prin 2010.

Descriere: Tot ce imi amintesc e ca un virus afectase oamenii si ii facea sa se sinucida.

 

Sper ca ma puteti ajuta

 

The Happening e filmul care a fost pe HBO, celălalt nu îl cunosc.

Link to comment
Share on other sites

Caut si eu un fim cu un baiat care primeste un telefon care nici nu aparuse pe piata care ii spune ce sa faca si ii da niste ponturi cum sa castige bani dintr-un cazino si mai sa il prinda paznici, si cand isi da seama ca ii cautat si vb cu un prieten sa ii dea un handsfree care sa citeasca mesajele, si in final isi da seama ca de fapt cel de la care primeste mesajele este un calculator la care el lucrase in fine. Chiar as vrea sa il mai vad dar il caut de luni de zile si nu imi mai aduc aminte cum ii zice.

 

in fine care a vazut filmu intelege ce vreau sa spun :))

Link to comment
Share on other sites

Caut si eu un fim cu un baiat care primeste un telefon care nici nu aparuse pe piata care ii spune ce sa faca si ii da niste ponturi cum sa castige bani dintr-un cazino si mai sa il prinda paznici, si cand isi da seama ca ii cautat si vb cu un prieten sa ii dea un handsfree care sa citeasca mesajele, si in final isi da seama ca de fapt cel de la care primeste mesajele este un calculator la care el lucrase in fine. Chiar as vrea sa il mai vad dar il caut de luni de zile si nu imi mai aduc aminte cum ii zice.

 

in fine care a vazut filmu intelege ce vreau sa spun :))

 

Ai un model de postare pe prima pagină a acestui topic, te rog să îl respecţi şi după poate cineva îţi va răspunde..

Link to comment
Share on other sites

Caut si eu un fim cu un baiat care primeste un telefon care nici nu aparuse pe piata care ii spune ce sa faca si ii da niste ponturi cum sa castige bani dintr-un cazino si mai sa il prinda paznici, si cand isi da seama ca ii cautat si vb cu un prieten sa ii dea un handsfree care sa citeasca mesajele, si in final isi da seama ca de fapt cel de la care primeste mesajele este un calculator la care el lucrase in fine. Chiar as vrea sa il mai vad dar il caut de luni de zile si nu imi mai aduc aminte cum ii zice.

 

in fine care a vazut filmu intelege ce vreau sa spun :))

cumva acest film ? EAGLE EYE?

Link to comment
Share on other sites

Salut.

Detalii despre film (actori, anul apariţiei, gen):E mai complicat deoarece nu cunosc nici un actor.Se incadreaza in film cu zombie,horor

Când l-aţi văzut ultima oară şi unde?:Filmul l-am vazut de o vreme(cred ca de peste 2ani) online

Descriere:Tot cce stiu este ca filmul incepe cu pamantul care este inconjurat de paduri.Omenirea este pe cale de disparitie deoarece este un virus care a transformat oamenii intre-un fel de zombie.Cativa oameni incearca sa caute un loc ferit insa nu mai sunt increzatori.Din cate imi aduc aminte,1 mai tanar vrea neaparat sa plece insa grupul este atacat de acei zombie.Grupul de oameni se baricadeaza intr-o pestera care este incercuita de zombie insetati.Respectivul parca plecase impreuna cu alti 2 si au gasit la un momentdat o casa unde traiau o familie cu un copil.Cica acolo nu ar putea sa vina zombie aia ca era peste o apa si le erau frica.

Dupa aceea gasesc un oras unde este locuit insa locuitorii se tem sa nu fie virusati.Acolo era unul care ii conducea si din pacate de aci nu imi mai aduc aminte de multe.Stiu doar ca la un moment dat scapa impreuna cu o fata de acolo si pleaca cumva pe apa.

 

 

,

Spre ca ma puteti ajuta.

Mersi mult

astept raspuns

p.s. grupul celor prinsi in pestera incearca sa scape printr-un tunel insa dau de o apa si peste ea erau acei zombie.

raul

Edited by ryyllyyy
Link to comment
Share on other sites

cele 3 filme nu prea au legatura cu descrierea pe care ti-am zis-o.Nu este nici unul acel film din pacate.Tin sa cred ca este un film nu foarte cunoscut,deoarece am cautat printre foarte multe topuri de gen:top 100 filme cu zombie.Top 100 filme horor.Top 100 sfarsitul lumii.

II posibil sa imi fi scapat ceva printre toate aceste topuri,insa am fost destul de atent.Sotia mea spune ca l-am vazut la TV,este posibil si asta.Nu stiu ce sa zic...

 

p.s. retine ca in film era doar padure peste tot...nu prea erau locuri neipadurita.Singurul loc mai neinpadurit este in momentul cand gasesc acel oras ,insa si acela arata destul de rau(parasit aproape)

Edited by ryyllyyy
Link to comment
Share on other sites

Salut.

Detalii despre film (actori, anul apariţiei, gen):E mai complicat deoarece nu cunosc nici un actor.Se incadreaza in film cu zombie,horor

Când l-aţi văzut ultima oară şi unde?:Filmul l-am vazut de o vreme(cred ca de peste 2ani) online

Descriere:Tot cce stiu este ca filmul incepe cu pamantul care este inconjurat de paduri.Omenirea este pe cale de disparitie deoarece este un virus care a transformat oamenii intre-un fel de zombie.Cativa oameni incearca sa caute un loc ferit insa nu mai sunt increzatori.Din cate imi aduc aminte,1 mai tanar vrea neaparat sa plece insa grupul este atacat de acei zombie.Grupul de oameni se baricadeaza intr-o pestera care este incercuita de zombie insetati.Respectivul parca plecase impreuna cu alti 2 si au gasit la un momentdat o casa unde traiau o familie cu un copil.Cica acolo nu ar putea sa vina zombie aia ca era peste o apa si le erau frica.

Dupa aceea gasesc un oras unde este locuit insa locuitorii se tem sa nu fie virusati.Acolo era unul care ii conducea si din pacate de aci nu imi mai aduc aminte de multe.Stiu doar ca la un moment dat scapa impreuna cu o fata de acolo si pleaca cumva pe apa.

 

 

,

Spre ca ma puteti ajuta.

Mersi mult

astept raspuns

p.s. grupul celor prinsi in pestera incearca sa scape printr-un tunel insa dau de o apa si peste ea erau acei zombie.

raul

 

Gataaa stiu este ZombieApocalipse

Link to comment
Share on other sites

Gataaa stiu este ZombieApocalipse

 

din pacate nu este nici asta.seamana,insa nu este.Cand incepe imi aduc aminte ca spuneau ca dupa cativa ani pamantul este inpadurit,nu au mai ramas numai cativa oameni care se lupa printre padurile respective cu acei zombie.Nush ce sa zic,daca il vedeam numai eu ziceam ca poate cine stie ce e,insa stiu ca imi mai zice cineva ca isi aminteste ceva despre el,in special ca nu este numai padure,nu sunt mijloace de transport,avioane,etc.,si de acea pestera.

Link to comment
Share on other sites

Detalii despre film (actori, anul apariţiei, gen):Nu mai tin minte.

Când l-aţi văzut ultima oară şi unde?:Acum cativa ani in Italia.

Descriere:Erau niste prieteni pe o barca ,si s-au dus in larg.Au inceput sa sara in apa iar la un momentdat a ramas o femeie cu copilul si inca un barbat pe barca ,ceilalti fiind in apa.Barbatul a luat-o pe femeie si au sarit amandoi in apa lasand copilul sus si uitand sa arunce scara pentru a se urca inapoi.

Link to comment
Share on other sites

Buna seara, demult am vazut un film cu adolescenti intr-un liceu, cel mai popular baiat din scoala a facut un pariu cu prietenii lui pentru a o cucerii pe cea mai urata fata (ea picta undeva in subsol, mama ei a murit ,avea doar un frate si pe tatal ei) cam atat imi amintesc.

Link to comment
Share on other sites

Buna seara, demult am vazut un film cu adolescenti intr-un liceu, cel mai popular baiat din scoala a facut un pariu cu prietenii lui pentru a o cucerii pe cea mai urata fata (ea picta undeva in subsol, mama ei a murit ,avea doar un frate si pe tatal ei) cam atat imi amintesc.

 

Există un model de postare, te rog să te uiţi la începutul acestui topic înainte de a mai posta aici sau altfel vei fi sancţionat.

Link to comment
Share on other sites

@OC Blue96 in loc sa-i advertizezi cu sanctionari pe cei care cauta un film de ce nu incerci sa ii si ajuti?

@ ryyllyyy cumva 28 DAYS LATERS?

@StingaciuCalin

Erau niste prieteni pe o barca ,si s-au dus in larg.Au inceput sa sara in apa iar la un momentdat a ramas o femeie cu copilul si inca un barbat pe barca ,ceilalti fiind in apa.Barbatul a luat-o pe femeie si au sarit amandoi in apa lasand copilul sus si uitand sa arunce scara pentru a se urca inapoi.
Ai putea sa dai mai multe detalii despre film?Daca-ti aduci aminte de mai multe detalii ale filmului sa revii cu un edit/post.

@ ancabm - cumva filmul Not Another Teen Movie sau She's All that?

Edited by DeagleX
Link to comment
Share on other sites

salut, caut si eu un film ... Am vazut doar trailer-ul nici nu mai stiu unde, era vorba despre o femeie care isi duce sotul (cred) la spital si cand se intoarce nimeni nu recunoaste nimic cum ca ar fi venit, ii zic ca numarul lui social e al altcuiva si o fac sa creada ca e nebuna. va rog sa ma ajutati, mi se pare o idee de film geniala

Link to comment
Share on other sites

salut, caut si eu un film ... Am vazut doar trailer-ul nici nu mai stiu unde, era vorba despre o femeie care isi duce sotul (cred) la spital si cand se intoarce nimeni nu recunoaste nimic cum ca ar fi venit, ii zic ca numarul lui social e al altcuiva si o fac sa creada ca e nebuna. va rog sa ma ajutati, mi se pare o idee de film geniala

Ai model de postare, respectă-l. Vei primi un avertisment verbal.

 

Model de postare:

 

Detalii despre film (actori, anul apariţiei, gen):

Când l-aţi văzut ultima oară şi unde?:

Descriere:

Link to comment
Share on other sites

@OC Blue96 in loc sa-i advertizezi cu sanctionari pe cei care cauta un film de ce nu incerci sa ii si ajuti?

@ ryyllyyy cumva 28 DAYS LATERS?

@StingaciuCalinAi putea sa dai mai multe detalii despre film?Daca-ti aduci aminte de mai multe detalii ale filmului sa revii cu un edit/post.

@ ancabm - cumva filmul Not Another Teen Movie sau She's All that?

 

Pe prima pagină există un model de postare şi câteva reguli, dacă persoanele care postează aici nu îşi dau silinţa să le respecte, nici eu nu îmi voi da silinţa să le ajut. Îţi recomand să îţi vezi de treaba ta şi să nu mă iei pe mine la rost, ştiu bine ce am de făcut.

Link to comment
Share on other sites

Pe prima pagină există un model de postare şi câteva reguli, dacă persoanele care postează aici nu îşi dau silinţa să le respecte, nici eu nu îmi voi da silinţa să le ajut. Îţi recomand să îţi vezi de treaba ta şi să nu mă iei pe mine la rost, ştiu bine ce am de făcut.

 

 

 

Salut.

Detalii despre film (actori, anul apariţiei, gen):E mai complicat deoarece nu cunosc nici un actor.Se incadreaza in film cu zombie,horor

Când l-aţi văzut ultima oară şi unde?:Filmul l-am vazut de o vreme(cred ca de peste 2ani) online

Descriere:Tot cce stiu este ca filmul incepe cu pamantul care este inconjurat de paduri.Omenirea este pe cale de disparitie deoarece este un virus care a transformat oamenii intre-un fel de zombie.Cativa oameni incearca sa caute un loc ferit insa nu mai sunt increzatori.Din cate imi aduc aminte,1 mai tanar vrea neaparat sa plece insa grupul este atacat de acei zombie.Grupul de oameni se baricadeaza intr-o pestera care este incercuita de zombie insetati.Respectivul parca plecase impreuna cu alti 2 si au gasit la un momentdat o casa unde traiau o familie cu un copil.Cica acolo nu ar putea sa vina zombie aia ca era peste o apa si le erau frica.

Dupa aceea gasesc un oras unde este locuit insa locuitorii se tem sa nu fie virusati.Acolo era unul care ii conducea si din pacate de aci nu imi mai aduc aminte de multe.Stiu doar ca la un moment dat scapa impreuna cu o fata de acolo si pleaca cumva pe apa

Nu este nici 28days later,nici 28weeks.....Un aspect foarte inportant...pamantul este acoperit de paduri.Este inpadurit si nu mai ramas nimik din el.Cam asa si incepe filmul

Link to comment
Share on other sites

Salut.

Detalii despre film (actori, anul apariţiei, gen):E mai complicat deoarece nu cunosc nici un actor.Se incadreaza in film cu zombie,horor

Când l-aţi văzut ultima oară şi unde?:Filmul l-am vazut de o vreme(cred ca de peste 2ani) online

Descriere:Tot cce stiu este ca filmul incepe cu pamantul care este inconjurat de paduri.Omenirea este pe cale de disparitie deoarece este un virus care a transformat oamenii intre-un fel de zombie.Cativa oameni incearca sa caute un loc ferit insa nu mai sunt increzatori.Din cate imi aduc aminte,1 mai tanar vrea neaparat sa plece insa grupul este atacat de acei zombie.Grupul de oameni se baricadeaza intr-o pestera care este incercuita de zombie insetati.Respectivul parca plecase impreuna cu alti 2 si au gasit la un momentdat o casa unde traiau o familie cu un copil.Cica acolo nu ar putea sa vina zombie aia ca era peste o apa si le erau frica.

Dupa aceea gasesc un oras unde este locuit insa locuitorii se tem sa nu fie virusati.Acolo era unul care ii conducea si din pacate de aci nu imi mai aduc aminte de multe.Stiu doar ca la un moment dat scapa impreuna cu o fata de acolo si pleaca cumva pe apa

Nu este nici 28days later,nici 28weeks.....Un aspect foarte inportant...pamantul este acoperit de paduri.Este inpadurit si nu mai ramas nimik din el.Cam asa si incepe filmul

 

E cumva The Cabin in the Woods? Sau Resident Evil: Afterlife?

Link to comment
Share on other sites

  • BIS aka OldNab changed the title to Găseşte un film / Find a movie

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.