Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Găseşte un film / Find a movie


dubliss
 Share

Recommended Posts

Caut un film despre o fata care făcea fotografii și din cauza ca la un moment dat o doare mana merge la un control de unde afla ca are cancer.Mama ei ii este alături și o încurajează.Nu mai știu exact ce se mai intampla....îmi amintesc ca și mama fetei avea cancer la san și amândouă trec prin asta împreună. Fata este nevoita sa poarte peruca și când își uita pachetul cu mâncare intr-o zi ,mama ei iese sa i-l ducă la mașină dar fata o respinge de fata cu prietenii ei pentru ca nu vrea ca lumea sa o vadă cheala...cred... 

Pe la finalul filmului fata își revine dar mama ei nu scapa de cancer și devine din ce în ce mai bolnava și se simte din ce în ce mai rău și moare la finalul filmului...mai mult nu știu...

Link to comment
Share on other sites

Salut ! Caut un film de care am uitat complet si vreau sa il gasesc . Nu stiu nici numele si nici acoti .pot spune doar o intamplare din film ..... o fata doreste sa se sinucida aruncanduse dupăun pod dar este oprita de un baiat care la randul lui vrea sa se sinucida . Acestia decid ca viata lor este distrusa si isi mai pun o scurta perioada de timp dupa care se vor sinucide impreuna ..dar in acest timp se indragostesc si raman impreuna ...... cam atat stiu !! Multumesc ! 

 

Link to comment
Share on other sites


Detalii despre film (actori, anul apariţiei, gen): comedie si s-ar putea sa fie prin 2011 dar nu stiu sigur , e mai devreme de 2013-2014 
Când l-aţi văzut ultima oară şi unde?: prin 2013 la un prieten 

Descriere: tin minte doar o secventa , erau cateva fete 5 6 care erau sexy tare si care faceau un sport se antrenau ceva si erau urmarite de 2 baieti ( sau 3 stiu sigur ca erau 2 dar nu imi amintesc daca mai era  unul) Acestia le urmareau dintr-o cladire in care se afla si dusul fetelor si cand acestea vin la dus acestia se ascund deasupra sub tavan si tot continua sa se uite la ele acestea fiin dezbracate complet. Aici  vine faza pentru care vreau sa revad filmul , unul incepe sa se masturbeze si zice "am ars vreo cateva calorii" 

 

 

va rog eu poate stiti cum se cheama

Link to comment
Share on other sites

Bună seara.


Caut şi eu un film, gen horror (un fel de zombie). Era vorba despre un cuplu care pleacă cu o motocicletă, şi fac accident, băiatul fiind rănit, iar fata fiind în comă sau moartă.. nu mai reţin exact. Fata este dusă într-un spital, iar acolo se făceau tot felul de experimente pe oameni, unul fiind să-i trezească din morţi. Experimentul din spitalul respectiv a eşuat, fiind eliberat un zombie din ăla, muşcând-o pe fată. Aceasta se transformă şi ea în zombie, dar îşi putea controla acţiunile, adică nu îl muşca/ucidea pe iubitul ei.

Într-un cartier dă de nişte tipi care se iau de ea, iar aceasta îi muşcă (sau cel puţin pe unul din ei, dacă mai reţin bine)...

Unul din tipii respectivi, zombie fiind putea să-şi întindă gâtul foarte tare (cam 1m în sus) şi alte chestii...

Dacă mă poate ajuta cineva cu numele acestui film aş fi recunoscător... 

L-am văzut când aveam vreo 8-9 ani, şi aş vrea foarte mult să-l revăd acum.

Mulţumesc.

Link to comment
Share on other sites

Hei,vreau să revăd si eu un film,dar am uitat cum se numește ..

Ok,era vorba despre o femeie ninja care era pe o motocicletă si se luptă cu alți ninja,filmul e super tare,l am văzut acum vreo 4 ani..mi am adus aminte de el,il tot caut,doar atat îmi amintesc.

Link to comment
Share on other sites

On 12/10/2017 at 2:17 AM, Cernica18 said:

Hei,vreau să revăd si eu un film,dar am uitat cum se numește ..

Ok,era vorba despre o femeie ninja care era pe o motocicletă si se luptă cu alți ninja,filmul e super tare,l am văzut acum vreo 4 ani..mi am adus aminte de el,il tot caut,doar atat îmi amintesc.

 

Kill Bill 

Link to comment
Share on other sites

Salut pe toata lumea!!!

Caut un film vazut acum citiva ani si nu reusesc sa-l gasesc.Este vorba de un sportiv cu ceva probleme cu droguri care se duce la cabana lui sa se regaseasca,dar mai baga ceva si iese la schiat,se abate de la traseu si il prinde o furtuna  pe munte.

Se rataceste si sta vreo 10-11 zile la minus x grade ....si traverseaza t munti pina prinde semnal la gps-ul sau dupa care este salvat.

Daca-mi aduc bine aminte este dupa caz real/

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Detalii despre film (actori, anul apariţiei, gen): Stiu ca juca parca Jason Statham si o tipa Jessica.

Când l-aţi văzut ultima oară şi unde?: Anul asta pe 2 si nu-l mai gasesc. L-am vazut pe google.
Descriere: Era vorba despre un asasin care era foarte bun la bataie si cnv a vrut sa omoare 3 persoane. El a omorat primele 2 si apoi pe a III-a a salvat-o si l-a omorat pe omu ala rau.

Link to comment
Share on other sites

  • BIS aka OldNab changed the title to Cauţi un film şi nu îl găseşti? / Looking for a movie and you can't find it?

Detalii despre film (actori, anul apariţiei, gen): Film de groaza.
Când l-aţi văzut ultima oară şi unde?: Acum 7 ani.
Descriere: Era vorba despre o fata ce ajunsese intr-un spital de psihiatrie si se desfasurau tot felul de fenomene stranii.

Edited by Corina
Link to comment
Share on other sites

E un serial francez. O agentie secreta franceza il angajeaza pe un soldat care avea o tumoare pe creier si ii promite ca il vor trata dar ela sa fac ce vor ei.

Ultimul episod l-am vazut acum aprox doi ani. ii se cere sa fure un palet de lingouri de aur dar ii trag teapa...de acolo l-am pierdut.

MI-a placut tare mult

Nu mai stiu cum se numeste si nici daca au mai aparut alte episoade.

Multumesc de ajutor

Link to comment
Share on other sites

  • BIS aka OldNab changed the title to Găseşte un film / Find a movie

Nickname:SHC911

Ce îţi aminteşti din film:Erau niste oameni intr-un magazin si erau inconjurati de insecte si diferiti paianjeni, diferite ganganii uriase. Stiu ca este si scena unde merg la cuibul acestor insecte si unu pe motor le da  din aruncator de flacari.

Alte precizări:Seamana mult cu The Mist 2007

Link to comment
Share on other sites

Sunt curios care e numele filmului in care joaca actorul care l a jucat pe spartacus in 300 si Jennifer anniston, l am vazut cand eram mic si nu mai tin minte cum se numeste, era vorba despre un politist si ea si se imprietenesc de a lungul filmului.

Link to comment
Share on other sites

Nickname:Benedetto

Ce îţi aminteşti din film:Era un film de comedie,unde erau in ipostaza 2 agenti sub acoperire

Alte precizări:Seara faina 

Link to comment
Share on other sites

On 3/21/2020 at 4:53 PM, Cain ZEW said:

Sunt curios care e numele filmului in care joaca actorul care l a jucat pe spartacus in 300 si Jennifer anniston, l am vazut cand eram mic si nu mai tin minte cum se numeste, era vorba despre un politist si ea si se imprietenesc de a lungul filmului.

Salut, filmul pe care il cauti este "The Bounty Hunter", iar numele acelui actor este Gerard Butler.

Link to comment
Share on other sites

Nickname:Kimbal

Ce îţi aminteşti din film: Este vorba despre o familie care merge intr-o exursie iar pe drumul de intoarcere surprind un OZN. La cateva zile dupa eveniment, extraterestrii deghizati in oameni incearca sa-i omoare pentru a nu exista martori asupra evenimentului neobisnuit. 

Alte precizări: imi aduc aminte ca in acest film extraterestrii aveau sangele alb. 

Link to comment
Share on other sites

Nickname: Valentinos.

Ce îţi aminteşti din film: Actiunea se petrece intr-un oras pe timpul noptii, mai precis intr-un spital de boli mintale, unde un grup de oameni raman blocati pe perioada noptii iar cei internati acolo, canibali fiind, ii vaneaza.

Alte precizări: Sper sa ma ajute cineva. 

Link to comment
Share on other sites

Nickname: Flavius

Ce îţi aminteşti din film: Efectiv era pe pro tv un film in care juca Jason Statham, trebuia sa isi razbune fiica moarta si am zis lasa, nu ma uit la el acum ca e publicitatea lunga si am uitat complet cum se numeste...

Alte precizări: -

Link to comment
Share on other sites

On 7/31/2020 at 8:32 PM, CBN Flavius said:

Nickname: Flavius

Ce îţi aminteşti din film: Efectiv era pe pro tv un film in care juca Jason Statham, trebuia sa isi razbune fiica moarta si am zis lasa, nu ma uit la el acum ca e publicitatea lunga si am uitat complet cum se numeste...

Alte precizări: -

Nu e cumva Homefront?

Pentru a nu face free chat aici, te rog reactioneaza cu dislike daca nu acesta e filmul, sau cu upvote daca e.

Edited by Ailime
Link to comment
Share on other sites

On 7/6/2020 at 4:47 PM, Valentinos. said:

Nickname: Valentinos.

Ce îţi aminteşti din film: Actiunea se petrece intr-un oras pe timpul noptii, mai precis intr-un spital de boli mintale, unde un grup de oameni raman blocati pe perioada noptii iar cei internati acolo, canibali fiind, ii vaneaza.

Alte precizări: Sper sa ma ajute cineva. 

Se poate sa fie Self Storage?

Lasa-ma sa stiu daca te-am ajutat prin reactionarea la aceasta postare, te rog reactioneaza cu dislike daca nu acesta e filmul, sau cu upvote daca e.

 

@Kimbal, filmul se prea poate sa fie “The 5th Wave”.

Edited by Ailime
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.