Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Găseşte un film / Find a movie


dubliss
 Share

Recommended Posts

Salut .... caut si eu un film care sincer l-am vazut acum vreo 2 ani la tv !! Precizez ca nu stiu cum se numeste filmu si din cate stiu nici actorii nu erau cunoscuti ..... 3 mafioti pleaca cu sotiile pe un yaht si una din neveste dupa mai multe pahare il pune pe unu din marinari sa o plimbe cu barca ... in fine vine furtuna si astia naufragiaza pe o insula .. la inceput face figuri cu asta pana o ia la bataie si o lasa acolo el ducanduse in alta parte a insulei , aia dupa vas cred ca au murit si dupa cativa ani sunt gasiti de un vas si adusi inapoi acasa .... daca ma poate ajuta cineva sa imi spuna cum se numeste filmu , raman dator pe veci :) , il caut de cateva luni !!! Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Salut .... caut si eu un film care sincer l-am vazut acum vreo 2 ani la tv !! Precizez ca nu stiu cum se numeste filmu si din cate stiu nici actorii nu erau cunoscuti ..... 3 mafioti pleaca cu sotiile pe un yaht si una din neveste dupa mai multe pahare il pune pe unu din marinari sa o plimbe cu barca ... in fine vine furtuna si astia naufragiaza pe o insula .. la inceput face figuri cu asta pana o ia la bataie si o lasa acolo el ducanduse in alta parte a insulei , aia dupa vas cred ca au murit si dupa cativa ani sunt gasiti de un vas si adusi inapoi acasa .... daca ma poate ajuta cineva sa imi spuna cum se numeste filmu , raman dator pe veci :) , il caut de cateva luni !!! Multumesc

 

Data viitoare când postezi aici, să foloseşti modelul de postare de pe prima pagină.

 

Aici e o listă cu câteva filme cu naufragiaţi, poate îl găseşti, mie nu îmi sună cunoscut filmul din descrierea ta: http://www.cinemagia...ufragiati-7221/

Edited by Blue96
Link to comment
Share on other sites

Salut.

Detalii despre film (actori, anul apariţiei, gen):E mai complicat deoarece nu cunosc nici un actor.Se incadreaza in film cu zombie,horor

Când l-aţi văzut ultima oară şi unde?:Filmul l-am vazut de o vreme(cred ca de peste 2ani) online

Descriere:Tot cce stiu este ca filmul incepe cu pamantul care este inconjurat de paduri.Omenirea este pe cale de disparitie deoarece este un virus care a transformat oamenii intre-un fel de zombie.Cativa oameni incearca sa caute un loc ferit insa nu mai sunt increzatori.Din cate imi aduc aminte,1 mai tanar vrea neaparat sa plece insa grupul este atacat de acei zombie.Grupul de oameni se baricadeaza intr-o pestera care este incercuita de zombie insetati.Respectivul parca plecase impreuna cu alti 2 si au gasit la un momentdat o casa unde traiau o familie cu un copil.Cica acolo nu ar putea sa vina zombie aia ca era peste o apa si le erau frica.

Dupa aceea gasesc un oras unde este locuit insa locuitorii se tem sa nu fie virusati.Acolo era unul care ii conducea si din pacate de aci nu imi mai aduc aminte de multe.Stiu doar ca la un moment dat scapa impreuna cu o fata de acolo si pleaca cumva pe apa

Nu este nici 28days later,nici 28weeks.....Un aspect foarte inportant...pamantul este acoperit de paduri.Este inpadurit si nu mai ramas nimik din el.Cam asa si incepe filmul

cumva 28 days later?

Link to comment
Share on other sites

Detalii despre film (actori, anul apariţiei, gen): Este un film de tip anime.

Când l-aţi văzut ultima oară şi unde?: L-am vazut online acum foarte mult timp, poate chiar 5-6 ani.

Descriere: Este un film de comedie in care personajele sunt porumbei. Imi amintesc ca era vorba de un razboi, iar personajele principale erau porumbei calatori. Este un film de comedie, nu-mi pot aduce aminte nimic care sa ma ajute sa-l gasesc.

Daca ma puteti ajuta raman dator. Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Buna, caut si eu de ceva timp un film. L-am vazut de cateva ori la TV. In film este vorba despre o societate umana/ sau mai putin (deci este SF) in care nu se mai nasc copii iar oamenii sunt condusi/ supravegheati de vampiri care sunt preotii si conducatorii acestei comunitati. Filmul se concentreaza pe gasirea unui vampir (care omoara oameni iar acest lucru este interzis in societatea respectiva) de o echipa formata dintr-un detectiv om (o ea) si un preot vampir (un el), detectivul fiind si fratele criminalului. Va pot spune cu siguranta ca nu este vorba de nici unul din filmele care apar la o cautare simpla pe google de genul: twillight, true blood si serialul acela cu o tipa si doi tipi (nu-mi spuneti cum se numeste).

Fara mari sperante astept un semn :)

Link to comment
Share on other sites

Buna, caut si eu de ceva timp un film. L-am vazut de cateva ori la TV. In film este vorba despre o societate umana/ sau mai putin (deci este SF) in care nu se mai nasc copii iar oamenii sunt condusi/ supravegheati de vampiri care sunt preotii si conducatorii acestei comunitati. Filmul se concentreaza pe gasirea unui vampir (care omoara oameni iar acest lucru este interzis in societatea respectiva) de o echipa formata dintr-un detectiv om (o ea) si un preot vampir (un el), detectivul fiind si fratele criminalului. Va pot spune cu siguranta ca nu este vorba de nici unul din filmele care apar la o cautare simpla pe google de genul: twillight, true blood si serialul acela cu o tipa si doi tipi (nu-mi spuneti cum se numeste).

Fara mari sperante astept un semn :)

Ai model de postare pe prima pagina. Vei primi un avertisment verbal.

Link to comment
Share on other sites

iţiei, gen): Este un film de tip anime. Când l-aţi văzut ultima oară şi unde?: L-am

Filmul care-l cauti nu este cumva:Valiant (2005) ?

Filmul aduce vorba de al 2-lea Razboi Mondial

Link to comment
Share on other sites

name='bTs IuLiaN' timestamp='1375992048' post='2243463']

Filmul care-l cauti nu este cumva:Valiant (2005) ?

Filmul aduce vorba de al 2-lea Razboi Mondial

[/b]

 

Da, asta e filmul, multumesc mult.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu actorii.. L-am vazut cred ca acum :-? .. 4-5 ani daca nu cumva si mai mult.. era vba despre un tip care dupa mine.. era NEBUN.. a facut un SHOW TV cam asa.. cva.. intr-o casa undeva in pustiu.. si s-au inscris cativa tineri fete si baieti si la intrarea in casa.. la acel show.. au lasat toate lucrurile telefoane.. bani.. etc.. un fel de BIG BROTHER.. si acel tip care a creat show`ul.. avea o camera in acea casa.. unde ii monitoriza pe toti.. si mai avea un complice.. tot NEBUN si ala.. care ii facea pe acei tineri sa se omoare intre ei.. de ex imi amintesc o scena.. ca a pus 2 baieti intr-o cusca.. si a dat fiecaruia cate o sabie.. iar ei credeau ca trebuie sa se lupte in " gluma " intr-un fel.. dar de fapt trebuiau sa se bata / omoare pe bune... cam atat imi amintesc.. daca imi puteti spune cum se numeste... si daca ma gandesc mai bine l-am vazut pe Kanal D !! Multumesc !!

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu actorii.. L-am vazut cred ca acum 39.gif .. 4-5 ani daca nu cumva si mai mult.. era vba despre un tip care dupa mine.. era NEBUN.. a facut un SHOW TV cam asa.. cva.. intr-o casa undeva in pustiu.. si s-au inscris cativa tineri fete si baieti si la intrarea in casa.. la acel show.. au lasat toate lucrurile telefoane.. bani.. etc.. un fel de BIG BROTHER.. si acel tip care a creat show`ul.. avea o camera in acea casa.. unde ii monitoriza pe toti.. si mai avea un complice.. tot NEBUN si ala.. care ii facea pe acei tineri sa se omoare intre ei.. de ex imi amintesc o scena.. ca a pus 2 baieti intr-o cusca.. si a dat fiecaruia cate o sabie.. iar ei credeau ca trebuie sa se lupte in " gluma " intr-un fel.. dar de fapt trebuiau sa se bata / omoare pe bune... cam atat imi amintesc.. daca imi puteti spune cum se numeste... si daca ma gandesc mai bine l-am vazut pe Kanal D !! Multumesc !!

Ai model de postare pe prima pagina. Vei primi un avertisment verbal.

Link to comment
Share on other sites

Salut , am vazut un film la tv mi se pare , cu un barbat care avea probleme la inima , cand a ajuns pe masa de operatii , a fost tradat de iubita sa care a platit doctorii sa-l omoare , dar mama baiatului si-a dat seama , si a luat pastile pentru a-i da inima fiului sau .

Link to comment
Share on other sites

@@andreij, Te rog respecta modelul de postare:

 

 

 

Detalii despre film (actori, anul apariţiei, gen): -

Când l-aţi văzut ultima oară şi unde?: Acum 2saptamani la ProTVinternational

Descriere: Era un film cu niste majorete, stiu ca erau 4 baieti parca la un magazin a venit o fata, a luat de pe rafturi niste bunuri dupa care a scos o arma si a fugit. Baietii speriati au plecat si ei, unu-l avea pantalonii roz, altul a iesit de la WC si n-a apucat sa-si mai traga pantalonii. Mai incolo au ramas fara vehicul.Acea fata le-a furat masina. Si stateau jos pe iarba si se rugau , apoi de-odata a aparut un bus cu majorete care mergeau intr-o locatie, au urcat si mergand spre acea locatie au vazut-o pe amica lor prinsa de politie. Si-au aplecat capurile jos cand au trecut pe acolo sa nu fie vazuti...mai incolo mergand cu buzul au mai facut schimb fetele/baietii pana a ajuns un negru la volan din cei 4 prieteni. Dupa care conducand a intrat intr-o conversatie ..ca erau amandoi indieni si vorbeau de chestii de adolescenti ***..

Cine ma ajuta dau o bere, un up!

Edited by mR KePa
Link to comment
Share on other sites

Salut , am vazut un film la tv mi se pare , cu un barbat care avea probleme la inima , cand a ajuns pe masa de operatii , a fost tradat de iubita sa care a platit doctorii sa-l omoare , dar mama baiatului si-a dat seama , si a luat pastile pentru a-i da inima fiului sau .

Acest topic are un model de postare. Te rog sa il respecti, altfel vei fi sanctionat corespunzator.

Sunt aproape sigura ca filmul pe care il cauti este Awake.

Link to comment
Share on other sites

Detalii despre film (actori, anul apariţiei, gen): Nu stiu actorii.. Anul.. : intre 2oo6 - 2oo8 cred.. undeva pe acolo

 

Când l-aţi văzut ultima oară şi unde?: prin 2oo8 cred pe Kanal D

 

Descriere: Era vba despre un tip care dupa mine.. era NEBUN.. a facut un SHOW TV cam asa.. cva.. intr-o casa undeva in pustiu.. si s-au inscris cativa tineri fete si baieti si la intrarea in casa.. la acel show.. au lasat toate lucrurile telefoane.. bani.. etc.. un fel de BIG BROTHER.. si acel tip care a creat show`ul.. avea o camera in acea casa.. unde ii monitoriza pe toti.. si mai avea un complice.. tot NEBUN si ala.. care ii facea pe acei tineri sa se omoare intre ei.. de ex imi amintesc o scena.. ca a pus 2 baieti intr-o cusca.. si a dat fiecaruia cate o sabie.. iar ei credeau ca trebuie sa se lupte in " gluma " intr-un fel.. dar de fapt trebuiau sa se bata / omoare pe bune... cam atat imi amintesc.. daca imi puteti spune cum se numeste !! Multumesc

Edited by Nonex
Link to comment
Share on other sites

Detalii despre film (actori, anul apariţiei, gen): Ţin minte că juca Jet Li

Când l-aţi văzut ultima oară şi unde?: L-am văzut ultima oară acum ani buni la HBO , din câte ţin minte.

Descriere: Nu mai ştiu sigur , dar ţin minte că erau multe scene de luptă , de altfel ca în toate filmele lui.

El era în rolul unui Taiwanez , aşa ţin mine că i se spunea.

SIngurul lucru care mai ţin minte este că pe la început parcă , el tot cobora balcoane legat de o sfoară , sau ceva de genul , extrem de asemănător.

Sper ca un fan al acestui actor să mă ajute , voi oferi +.

Link to comment
Share on other sites

Detalii despre film (actori, anul apariţiei, gen): Ţin minte că juca Jet Li

Când l-aţi văzut ultima oară şi unde?: L-am văzut ultima oară acum ani buni la HBO , din câte ţin minte.

Descriere: Nu mai ştiu sigur , dar ţin minte că erau multe scene de luptă , de altfel ca în toate filmele lui.

El era în rolul unui Taiwanez , aşa ţin mine că i se spunea.

SIngurul lucru care mai ţin minte este că pe la început parcă , el tot cobora balcoane legat de o sfoară , sau ceva de genul , extrem de asemănător.

Sper ca un fan al acestui actor să mă ajute , voi oferi +.

Salut, din căte îmi aduc eu aminte e Cradle 2 the Grave (2003).

Sper că te-am ajutat, vizionare plăcuta!

Link to comment
Share on other sites

Detalii despre film (actori, anul apariţiei, gen): Ţin minte că juca Jet Li

Când l-aţi văzut ultima oară şi unde?: L-am văzut ultima oară acum ani buni la HBO , din câte ţin minte.

Descriere: Nu mai ştiu sigur , dar ţin minte că erau multe scene de luptă , de altfel ca în toate filmele lui.

El era în rolul unui Taiwanez , aşa ţin mine că i se spunea.

SIngurul lucru care mai ţin minte este că pe la început parcă , el tot cobora balcoane legat de o sfoară , sau ceva de genul , extrem de asemănător.

Sper ca un fan al acestui actor să mă ajute , voi oferi +.

Link to comment
Share on other sites

Detalii despre film (actori, anul apariţiei, gen): Ţin minte că juca Jet Li

Când l-aţi văzut ultima oară şi unde?: L-am văzut ultima oară acum ani buni la HBO , din câte ţin minte.

Descriere: Nu mai ştiu sigur , dar ţin minte că erau multe scene de luptă , de altfel ca în toate filmele lui.

El era în rolul unui Taiwanez , aşa ţin mine că i se spunea.

SIngurul lucru care mai ţin minte este că pe la început parcă , el tot cobora balcoane legat de o sfoară , sau ceva de genul , extrem de asemănător.

Sper ca un fan al acestui actor să mă ajute , voi oferi +.

 

Vei primi warn-up pentru acest post, copiat de mai sus, aici nu e secţiune de făcut spam.

Link to comment
Share on other sites

Salut , acum 1 an am vazut un film sau serial nu mai stiu ce era , era gen Heroes.Se intampla intr-un birou , si oamenii aveau super-puteri.Era un om cu ochelari si parul alb (50 si ceva de ani) , el era in rolul principal.S-a terminat ca a detonat nu stiu ce si toti au cazut intr-o gara ! Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Salut , acum 1 an am vazut un film sau serial nu mai stiu ce era , era gen Heroes.Se intampla intr-un birou , si oamenii aveau super-puteri.Era un om cu ochelari si parul alb (50 si ceva de ani) , el era in rolul principal.S-a terminat ca a detonat nu stiu ce si toti au cazut intr-o gara ! Multumesc.

 

Există model de postare, vei primi un avertisment verbal pentru acest post, te rog să citeşti regulile topic-ului înainte de a mai posta aici.

 

Detalii despre film (actori, anul apariţiei, gen):

Când l-aţi văzut ultima oară şi unde?:

Descriere:

Edited by Blue96
Link to comment
Share on other sites

Detalii despre film (actori, anul apariţiei, gen -

]Când l-aţi văzut ultima oară şi unde?: Acum 2-3 luni pe pro tv.

 

Descriere: Deci ... Din cauza unor experiemente facute de guvernul american , nucleul pamantului si-a schimbat pozitia astfel pamantul numai avea multe "zile ". , atunci niste oameni de stiinta au construit o masinarie dintr-un metal special pentru a rezista la cateva mii de grade Celsius si Costume care sa reziste si ele la 4,500 grade Celsius , pentru cei 5 oamenii de stiinta care vor salva pamantul[/color]

Daca imi puteti spune cum se numeste filmull:o3 !!! [

 

 

Multumescc!! :o3

 

 

Numai este nevoie dupa 3 zile de cautare l-am gasitt :X . Eram vorba de The Core (2003)

Edited by LoveMovie
Link to comment
Share on other sites

  • BIS aka OldNab changed the title to Găseşte un film / Find a movie

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.