Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

[Propunere] Departaments!!!


Gang Mihai

Recommended Posts

Stiu ca topicul pentru propuneri este inchis ! Am sa postez si eu aici sa vad macar daca imi este acceptata ideea !

 

Deci parerea mea ar fi ca :

 

Police Departament :

-sa intervina numai la suspecti ce detin wanted grad 1 si 2( furt , atacare , teren guvernamental , jigniri cop etc )

-sa se ocupe mai mult de trafic si de filtre

FBI :

-Acestia sa intervina la suspecti ce au w3 si w4( drugs , rapire civ , ca db , dare de mita )

-acestia sa lucreze mai mult sub acoperire

National Guard :

-sa intervina pentru runneri ,roberi , criminali si tot asa !

 

 

Mi -se pare mult mai rp ideea ! Deoarece in rl ( in alte tarii |nu in romania :)) |) Politia actioneaza cat rezista in alergare , urmarire de suspecti si daca aceasta nu rezista apeleaza la intariri ( fbi ) daca si intaririle cedeaza , se apeleaza la altireria grea ( NATIONAL GUARD ) !!!

 

Deci de exemplu sa zicem ca :

 

Civilul Silviu se plimba pe strada ......acesta fura o masina .....la 5 minute intervine PD ........acestia il alearga pana cand Silviu rapeste un alt civil .....atunci intervine FBI , in timp ce FBI urmaresc suspectul acesta omoara un agent ...........FBI cedeaza

Atunci intervine National Guard si ai da o racheta :))!

 

 

De exemplu poate sa treaca wantedu-l de la 2-6 de exp ( neoprire la somatie -RUNNER)

!!!

 

Fireman/Paramedics

-acestia sa aiba un script facut in asa fel ! Incat ......daca un civil cu wanted se suie in amb pt heal , medicul sa nu il poate ajuta !

 

Mie mi-se pare mult mai rp !

Acum depinde sa accepte si leaderi factiunulor precizate mai sus !

FAza cu scriptul de la f/p e mai greu !

Link to comment
Share on other sites

Deja se procedeaza asa.

TOPIC TOTAL AIUREA !!!

Data viitoare citeste la fiecare factiune in parte inainte sa mai faci astfel de propuneri...

unde vezi tu ca se procedeaza asa

??

 

 

ng intervine de la w3+ de exemplu

aratami u

fbi aresteaza w1-6

Link to comment
Share on other sites

Da mi se pare corect ca Pd sa aresteze numai w1,w2,F.B.I3,4si NG5,6.

 

Si nu este corect daca un player are w2 si ii se mai da neoprire la somatie sa nu mai aiba drept de predare de ce fiindca face w5 si intervine armata!

pai ma allen

acela primeste w pt runner ! ( daca nu se preda la pd si fuge

Si atunci intervine armata

Link to comment
Share on other sites

unde vezi tu ca se procedeaza asa

??

 

 

ng intervine de la w3+ de exemplu

aratami u

fbi aresteaza w1-6

 

MHa omule... pe mine cand e sa ma aresteze cineva si am w1,2 astept sa vina un PD, la w3+ ma aresteaza FBI si NG :|,,, crede-ma ca stiu f bn ca fac w2-3-4 mereu...

Link to comment
Share on other sites

Nu trebuia sa faci topic ... evgh tu deja incepi sa fii enervant , te bagi peste tot unde nu ai nici o treaba , pana si aici te-ai bagat aiurea nestiind ca de o saptamana nu mai e asa.

moartea ............vreau sa aflu parerile !

cand se deschide cel cu propuneri o sa fac si acolo

ms ca nu ai dat close :D

Link to comment
Share on other sites

Membri P.D. rank 1, neexperimentati se ocupa in general de rutiera si de arest w. mic.

 

In caz ca suspectul are wanted mare S.W.A.T-ul are dreptul de a interveni, fiind mai bine pregatiti decat un "membru normal" din departamente acestia pot duce pana la capat orice misiune.

 

N.G.-ul este necesar lor doar atunci cand suspectii fug folosind un avion / elicopter.

Link to comment
Share on other sites

Membri P.D. rank 1, neexperimentati se ocupa in general de rutiera si de arest w. mic.

 

In caz ca suspectul are wanted mare S.W.A.T-ul are dreptul de a interveni, fiind mai bine pregatiti decat un "membru normal" din departamente acestia pot duce pana la capat orice misiune.

 

N.G.-ul este necesar lor doar atunci cand suspectii fug folosind un avion / elicopter.

 

ceva de genu spuneam si eu mai sus 8->

 

app : poate se va aplica :)>-

 

 

 

Soundy ! :

ce ai de vorbesti asa?

eu i-am multumit lui moartea ca nu la inchis !

Link to comment
Share on other sites

Deja se procedeaza asa.

TOPIC TOTAL AIUREA !!!

Data viitoare citeste la fiecare factiune in parte inainte sa mai faci astfel de propuneri...

Esti deja foarte enervant, bagacios, si nu stii sa aduci argumente cand vorbesti, te enervezi repede, faci pe sefu` si n`ai o treaba.O scurta descriere.

In cazul in care nu stii, de ~o saptamana incoace, FBI si PD pot aresta orice fel de wanted cu mentiunea : Daca un FBI se duce dupa un w1,2, iar un PD ajunge si el la acelasi suspect, daca acel PD ii spune celui din FBI sa ii predea suspectul, FBI este obligat sa faca asta, si vice versa, iar NG nu s-a bagat in acest "proiect", asa ca in continuare, ei pot aresta doar w3+.

Pentru "cultura ta sampista", nici inainte de aceste reguli nu era asa, si anume NG nu se duce doar dupa w5-6, iar FBI nu se ducea doar dupa w3,4, asa ca din nou ai vorbit prostii.

Daca ai wanted 1 spre exemplu, si ar fi sa o luam dupa regulile vechi, nu conteaza ca vine un FBI/NG dupa tine, pentru ca acesta nu face decat sa te duca la jail, si pe /d sa roage un PD sa vina la jail sa il aresteze.Daca niciun PD nu raspunde, atunci membrul respectiv(FBI/NG) poate aresta suspectul.

Asa ca, mai bine de acum inainte, daca tot te bagi aiurea in toate topic`uri`le, incearca sa te documentezi inainte, sa aduci argumente si cel mai important, nu mai tipa tu aici, si nu mai fa pe sefu`, ca nu esti.

 

PS : Skylyy, nu cred ca e bine ce ai propus tu, PENTRU CA, in prezent, PD-ul se ocupa doar de circulatie si de w1,2(mai putin), FBI`ul de orice wanted, iar NG`ul de w3+, iti zic si de ce nu e bine, daca FBI-ul s-ar ocupa doar de w3,4 ar fi zilnic o groaza de suspecti cu w1,2 pentru ca PD-ul are grija si de circulatie(ceea ce NG si FBI nu fac), deci o responsabilitate in plus.

De aceea, s-a implementat acesta regula prin care FBI`ul are dreptul de a aresta orice wanted, pentru a ajuta PD`ul intr`un fel sau altul.

Link to comment
Share on other sites

Esti deja foarte enervant, bagacios, si nu stii sa aduci argumente cand vorbesti, te enervezi repede, faci pe sefu` si n`ai o treaba.O scurta descriere.

In cazul in care nu stii, de ~o saptamana incoace, FBI si PD pot aresta orice fel de wanted cu mentiunea : Daca un FBI se duce dupa un w1,2, iar un PD ajunge si el la acelasi suspect, daca acel PD ii spune celui din FBI sa ii predea suspectul, FBI este obligat sa faca asta, si vice versa, iar NG nu s-a bagat in acest "proiect", asa ca in continuare, ei pot aresta doar w3+.

Pentru "cultura ta sampista", nici inainte de aceste reguli nu era asa, si anume NG nu se duce doar dupa w5-6, iar FBI nu se ducea doar dupa w3,4, asa ca din nou ai vorbit prostii.

Daca ai wanted 1 spre exemplu, si ar fi sa o luam dupa regulile vechi, nu conteaza ca vine un FBI/NG dupa tine, pentru ca acesta nu face decat sa te duca la jail, si pe /d sa roage un PD sa vina la jail sa il aresteze.Daca niciun PD nu raspunde, atunci membrul respectiv(FBI/NG) poate aresta suspectul.

Asa ca, mai bine de acum inainte, daca tot te bagi aiurea in toate topic`uri`le, incearca sa te documentezi inainte, sa aduci argumente si cel mai important, nu mai tipa tu aici, si nu mai fa pe sefu`, ca nu esti.

 

PS : Skylyy, nu cred ca e bine ce ai propus tu, PENTRU CA, in prezent, PD-ul se ocupa doar de circulatie si de w1,2(mai putin), FBI`ul de orice wanted, iar NG`ul de w3+, iti zic si de ce nu e bine, daca FBI-ul s-ar ocupa doar de w3,4 ar fi zilnic o groaza de suspecti cu w1,2 pentru ca PD-ul are grija si de circulatie(ceea ce NG si FBI nu fac), deci o responsabilitate in plus.

De aceea, s-a implementat acesta regula prin care FBI`ul are dreptul de a aresta orice wanted, pentru a ajuta PD`ul intr`un fel sau altul.

 

 

 

Da dar frate,,,,

Cum sa ati explic

FBI sa zicem sa aresteze pana la w4

si sa lase la ng 5-6 deoarece sa zicem ca nu sunt destul de experimentati

Link to comment
Share on other sites

Membri P.D. rank 1, neexperimentati se ocupa in general de rutiera si de arest w. mic.

 

In caz ca suspectul are wanted mare S.W.A.T-ul are dreptul de a interveni, fiind mai bine pregatiti decat un "membru normal" din departamente acestia pot duce pana la capat orice misiune.

 

N.G.-ul este necesar lor doar atunci cand suspectii fug folosind un avion / elicopter.

Police departament contine si S.W.A.T si rutina..Nu e chiar asa corect,swat practic e National guard.

Ar fi mult mai RP,daca s-ar adauga mandate,si forumul fara off-topic cu sectiuni gen "LSPD announcements" Si chestii d-astea,preturi pe "capetele" unor membri. .

Link to comment
Share on other sites

Pana la urma ma doare in cot de ce ziceti voi empty... cand ma criticati negativ e ca si cum nu as vedea/auzi acele chestii. Eu imi spun parerea.

Moartea, stiu ca esti un ofticat de la o vreme si nush de ce...

Propunerea asta ar readuce departamentele la stadiul de dinainte... cu cateva schimbari... oricum daca liderii lor cred ca e mai bn asa cum e acum...

BTW: scuzati-ma ca nu il sun pe IonuC in fiecare zi sa il intreb "bha omule, ce mai e nou? pe cine ati mai bagat in pd? aveti amende noi, reguli noi? ia zi si mie!"...

Link to comment
Share on other sites

Pana la urma ma doare in cot de ce ziceti voi empty... cand ma criticati negativ e ca si cum nu as vedea/auzi acele chestii. Eu imi spun parerea.

Moartea, stiu ca esti un ofticat de la o vreme si nush de ce...

Propunerea asta ar readuce departamentele la stadiul de dinainte... cu cateva schimbari... oricum daca liderii lor cred ca e mai bn asa cum e acum...

BTW: scuzati-ma ca nu il sun pe IonuC in fiecare zi sa il intreb "bha omule, ce mai e nou? pe cine ati mai bagat in pd? aveti amende noi, reguli noi? ia zi si mie!"...

nu te mai baga te rog

lasa lumea sa-si spuna parerea

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.