Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

bug /sleep oriunde


appLyw0w

Recommended Posts

nu faci doar tu facem cu toti mai ales in unele case sau in 24/7 !! ca sa eviti aceste buguri inainte sa iesi pe destop(alt+tab sau tasta windows) apasa ESC sa iesi in meniu si iti va merge dupa ce revi ...incearca la mn si la multi alti merge ;)

Link to comment
Share on other sites

Sinccer sa fiu , un relog ar merge , sa-ti explic de ce :

Pentru ca ai dat /unrent a ramas asa , incearca sa dai un /relog si totul va fi OK !

Este din cauza ca ai dat unrent in casa .

Si spre deosebire de ce spui cu contul , nu ai probleme in acest sent ! Multumesc !

Link to comment
Share on other sites

Tu ai fi putut sa fii pe sleep in casa,sa dai comanda /exit si cand iesi afara tot asa te da,cum ar fi ca dormi,apoi tu ai dat /sleep,din cate vezi esti aproape de casa.

Link to comment
Share on other sites

Mie mi s-a intamplat odata cand am intrat prin acel checkpoint galben, asa ca am putut sa dau /sleep oriunde.Nu stiu ce a patit, probabil cu un relog, sau sa intri intr-o casa si sa iesi... ar merge :D cred

Link to comment
Share on other sites

Acest bug e de la lag, e un bug renumit al SA:MP-ului numit "Lag Spike", simptomele : nimic nu mai merge calumea la gamemode-ul serverului, nu iti scad banii orice ai face (decat banii de la /stats scad, nu va ganditi la prostii), nu mai apar checkpointurile / pickupurile / 3d-texturile / textdrawurile, ceasul nu mai merge, nu te va vedea nimeni / nu vei vedea pe nimeni, etc.

Cel mai probabil a fost un lag spike la host, si ai ramas buguit pe server, echivalent cu crash doar ca te puteai plimba si puteai accesa unele comenzi.

Iti dai seama cand esti buguit daca dai /charity 1 si nu-ti scad banii, atunci esti "lag-spike-uit :))"

 

Daca vi s-a parut folositor acest post, folositi butonul add.png !

Link to comment
Share on other sites

Acest bug e de la lag, e un bug renumit al SA:MP-ului numit "Lag Spike", simptomele : nimic nu mai merge calumea la gamemode-ul serverului, nu iti scad banii orice ai face (decat banii de la /stats scad, nu va ganditi la prostii), nu mai apar checkpointurile / pickupurile / 3d-texturile / textdrawurile, ceasul nu mai merge, nu te va vedea nimeni / nu vei vedea pe nimeni, etc.

Cel mai probabil a fost un lag spike la host, si ai ramas buguit pe server, echivalent cu crash doar ca te puteai plimba si puteai accesa unele comenzi.

Iti dai seama cand esti buguit daca dai /charity 1 si nu-ti scad banii, atunci esti "lag-spike-uit :))"

 

Daca vi s-a parut folositor acest post, folositi butonul add.png !

 

SAU

 

De MUUULTE ori daca iesi prin acel checkpoint galben , si nu cu /exit. Intri in VW(Virtual World) , unde : poti da /sleep oriunde , nu vezi nici un player/vehicul.

Cea mai simpla metoda ca sa scapi de acest bug : dai /rentroom la o casa pe urma /exit sau relog.

 

Kayne West --- Doar daca ai o gramada de programe deschise patesti asa.De se misca jocu in imagini.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.