Jump to content

Cum este cand esti ascultat, ai emotii?


DGS AnoNim
 Share

Recommended Posts

E simpla treaba daca ai invatat nu ai emotii iar daca nu ai invatat ai emotii pentru ca nu stii ce sa spui(daca nu-ti soptesc colegii)

Link to comment
Share on other sites

doar putin ma emotionez dar nu la fiecare ora , depinde de materie

Link to comment
Share on other sites

Normal ca am emotii. Cand e ceva logic sau incredibil de usor, in fine, ies la tabla, scriu / vorbesc si ma intorc in banca mea. Cand nu stiu... Ei bine, sentimentul acela nu poate fi descris. Mai ales cand omit ceva. E teama amestecata cu rusine. Stiu ca in ziua de astazi nu se mai pune prea mult accentul pe " rusine ", dar inca exista. Oamenii, desi nu vor sa recunoasca, o au. Daca nu ar fi aceasta rusine ati merge la McDonald's sau la KFC / Burger King zilnic, dezbracati ( sa vi se vada suncile ) si ati comanda jumatate din meniu. E bine sa ai emotii. Te stimuleaza sa reusesti. In rest, depinde de profesor, de colegi, sunt aspecte psiholgice. Daca ai o profesoara / profesor super de treaba si colegi extrem de intelegatori e clar ca nu vei pati nimic. Daca profesoara este frumoasa ... ei bine, atunci trebuie sa ai emotii fie ca vrei fie ca nu. Poate vine sa-ti explice 8-> . Cu aceasta ocazie va urez cat mai multe profesoare frumoase si note cat mai mari. Bafta la scoala / liceu!

Edited by DanielBoyd
Link to comment
Share on other sites

Sincera sa fiu..cand eram mai mica..(Clasele primare) , cand luam o nota proasta ( de la B in jos ) , imi faceam mari probleme..mai si plangeam sincer :))

In Gimnaziu ( 5-6 ), imi faceam doar probleme..ca ma vor certa/pedepsii parintii,

Iar acum..in liceu...sincera sa fiu , nu-mi prea pasa :)), sunt ceva gen: ''Nu am invatat...dati-mi 2'' , iar de note...afla parintii DOAR la sedinte.

Link to comment
Share on other sites

Wrong topic , imi cer scuze ..

Acum daca tot am postat , sa raspund ..

 

 

 

Depinde de profesor si de ce note mai am ...

In general am emotii :) .

Edited by Exibo Bz
Link to comment
Share on other sites

Nu am emotii atunci cand am invatat sau ii cer eu sa ma asculte ... e caz rar sa stitii :)

Cand nu am invatat, am emotii si fac urmatorul lucru: Arat pumnu' unu coleg (prost sau tocilar) si restul se trage de la sine :))

Link to comment
Share on other sites

In general eu nu am emotii, dar cand ma scoate la tabla ( Matematica ) si nu stiu atuncia ma cuprind emotiile.

 

Cand stiu sa fac tot ca la carte nu am treaba.

Vei primi warn-up pentru postarea in 3 sau mai multe topic-uri dintr-o categorie apartinand Life Style. Ai postat in aproape 30 de topic-uri, asta numindu-se nesimtire.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.