Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Assassins Creed Brotherhood


Manuel
 Share

Recommended Posts

Assassins Creed Brotherhood

 

94817337370660651178.jpg

 

Assassin's Creed: Brotherhood este un joc video istoric, third-person de acţiune-aventură, dezvoltat de studiourile Ubisoft Montreal pentru Xbox 360, Playstation 3 şi PC. A fost lansat pentru versiunile de Xbox 360 şi Playstation 3 pe data de 10 noiembrie 2010, şi este programat să fie lansat şi pentru PC în primul sfert al anului 2011. Jocul este un sequel pentru Assassin's Creed II, cu Ezio Auditore da Firenze şi Desmond Miles întorcându-se ca protagonişti. Assassin's Creed: Brotherhood începe de la finalul jocului anterior. Este primul joc din serie care are un mod multiplayer de joc.

 

Modul de joc :

 

Jocul introduce un nou sistem de management: jucătorul putând să recruteze noi membri prin distrugerea celor 9 "Turnuri Borgia" din Roma unde sunt staţionate trupele papale, şi apoi salvând cetăţeni nemulţumiţi hărţuiţi de către gardieni. Ezio le poate da misii în jurul Europei sau să-i cheme pe post de ajutor în timpul misiunilor (dacă nu sunt deja ocupaţi). Recruţii asasini sunt capabili să-i acorde jucătorului un sprijin de săgeţi. Dându-le sarcini novicilor asasini este esenţial pentru a-i ajuta să capete experienţă şi să avanseze în rang. Jucătorul poate să le schimbe înfăţişarea, precum şi armura şi armele, folosind punctele de calificare ale acestora. De asemenea, asasinii pot muri într-o misiune, din care nu se vor mai întoarce. Ezio va face rost de noi gadget-uri precum paraşuta lui Leonardo da Vinci, care poate fi folosită când Ezio sare de pe clădiri înalte, săgeţi otrăvite, o otravă care acţionează mai repede, o arbaletă, şi abilitatea de a păstra şi de a arunca arme mai grele, cum ar fi topoarele.

 

Jucătorul va fi nevoit să renoveze Roma, care a decăzut din cauza stăpâniei templiere asupra Statelor Papale şi concentrarea tuturor averilor asupra Vaticanului. Precum şi în Monteriggioni din Assassin's Creed II, jucătorul va putea investi în oraş şi să fie martor asupra dezvoltării şi să deblocheze recompense. Jucătorul va fi nevoit să cucerească şi să distrugă turnurile Borgia pentru a elibera zone importante ale oraşului de dominaţia templieră şi pentru a putea renova magazinele din acele zone. Roma e cel mai mare oraş creat din seria Assassin's Creed, fiind de 3 ori mai mare ca Florenţa din Assassin's Creed II şi include 5 zone diferite: Vatican, Tiber, Antique, Downtown, Country. Însă spre deosebire de celelalte jocuri din serie, acţiunea va avea loc doar în Roma, cu mici excepţii în Napoli, Spania şi Monteriggioni.

 

Sistemul de luptă a fost modernizat, fiind mai rapid şi dinamic. Jucătorul acum fiind încurajat să fie mai agresiv, acţiunile ofensive fiind mai eficiente decât cele defensive (în primele jocuri din serie acţiunile defensive fiind mai eficiente). Inteligenţa artificială din acest joc este mult mai agresivă, iar adversarii pot ataca simultan. După ce ucide un inamic, Ezio poate începe o execuţie pentru a-şi ucide adversarii mai rapid. De asemenea au fost introduse noi tipuri de soldaţi: călăreţi, puşcaşi şi gardieni papali. De asemenea arcaşii au fost înlocuiţi de soldaţi cu arbalete, fiind mai eficienţi şi mai periculoşi.

 

67453875101301065348.jpg

 

Multiplayer:

 

Assassin's Creed: Brotherhood este primul joc din serie ce conţine un mod multiplayer de joc.

 

Jucătorii sunt Templieri în formare în facilitatea Abstergo Industries. Aceştia folosesc Animi (pluralul de la Animus) pentru a le accesa memoriile asasinilor şi cu ajutorul "bleeding effect"-ului să le dobândească abilităţile. Sunt 5 moduri diferite de joc (Wanted, Manhunt, Alliance, Wanted Avansat şi Alliance Avansat) şi hărţi diferite incluzând zone din al doilea şi al treilea joc din serie precum Florenţa, Veneţia, Monteriggioni, precum şi hărţi noi cum ar fi Roma, Siena, San Donato, Castelul Gandolfo, Mont-Saint Michel. Modul de joc în multiplayer este similar cu cel din singleplayer. Jucătorii primesc abilităţile de stealth şi de asasinare. Aceştia primesc contracte de asasinare şi trebuie să-şi ucidă ţinctele fără a fi detectaţi (pentru a primi maximul de puncte). Daca jucătorul nu foloseşte o tactică tip stealth, primeşte puţine puncte şi poate fi detectat foarte uşor de ceilalţi jucători.

 

Modul multiplayer conţine un sistem de leveling. Jucătorul creşte in nivel prin obţinerea punctelor de experienţă. Nivelul maxim fiind 50. Prin creşterea în nivel, jucătorul primeşte noi bonusuri precum abilităţi, perk-uri, precum şi opţiunea de a le schimba înfăţişarea personajelor multiplayer.

 

Personaje :

 

Jucătorii pot alege să joace cu următoarele personaje: Călăul (Il Carnefice), Vânătorul (Il Lupo), Curtezana (Fiora Cavazza), Nobilul (Francesco Sabatini), Doctorul (Malfatto), Bărbierul (Baltasar da Silva), Preotul (Fratele Ristoro), Inginerul (Gaspar de la Croix), Fierarul (Augustine Oberlin), Căpitanul (Donato Mancini), Contrabandistul (Lia de Russo), Hellequin (Caha) - (poate fi deblocat de pe UPlay), Hoţul (Faustina Collari) - (poate fi deblocat la nivelul 25), Tâlharul (Lanz) - (poate fi deblocat la nivelul 35), Mercenarul (Rocco Tiepolo) - (poate fi deblocat la nivelul 45), Harlequin (Cahin) - (valabil numai pentru cei ce au achiziţionat versiunea limitată a jocului), Ofiţerul (Teodor Viscardi) - (valabil numai pentru cei ce au achiziţionat versiunea limitată a jocului).

 

Toate personajele de mai sus fiind agenţi Templieri şi o parte din aceştia apar în campania single-player, în misiuni secundare, în care Ezio trebuie să-i asasineze.

13884899986072016839.jpg

 

Cerinţe de sistem minime:

 

- Sistem de operare: Windows ® XP (32-64 biţi) / Windows Vista ® (32-64 biţi) / Windows 7 ® (32-64 biţi)

- CPU: Intel ® Core 2 Duo 1,8 GHz sau AMD Athlon X2 64 2.4GHZ

- RAM: 1.5 GB Windows ® XP / 2 GB Windows Vista ® - Windows 7 ®

- VIDEO: 256 MB DirectX ® 9.0-carte conforme cu Shader Model 3.0 sau mai mare (a se vedea lista sprijinite *)

- DX: 9.0

- Hard Drive: 8 GB

- SOUND: DirectX 9.0-carte respectă cerinţele de sunet

- Periferice: tastatura, mouse, controler opţional

- Placi video suportate: ATI ® Radeon ® HD 2000/3000/4000/5000/6000 serie, NVIDIA GeForce ® seria 8/9/100/200/300/400/500

- * * Nota Acest produs nu are suport pentru Windows ® 98/ME/2000/NT

 

Cerinţe de sistem recomandate:

 

- Sistem de operare: Windows ® XP (32-64 biţi) / Windows Vista ® (32-64 biţi) / Windows 7 ® (32-64 biţi)

- CPU: Intel ® Core 2 Duo E6700 2,6 GHz sau AMD Athlon 64 X2 6000 + sau mai bine

- RAM: 1.5 GB Windows ® XP / 2 GB Windows Vista ® - Windows 7 ®

- VIDEO: GeForce 8800 GT sau ATI Radeon HD 4700 sau mai bine

- SOUND: 5.1 placă de sunet

- Periferice: joystick opţional (Xbox 360 ® Controller pentru Windows recomandat)

- Placi video suportate: ATI ® Radeon ® HD 2000/3000/4000/5000/6000 serie, NVIDIA GeForce ® seria 8/9/100/200/300/400/500

- * * Acest produs nu are suport pentru Windows ® 98/ME/2000/NT

 

 

Assassin's Creed Brotherhood Singleplayer: & Assassin's Creed Brotherhood Multiplayer:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

By danu95

Edited by danu95
Link to comment
Share on other sites

PERFECT, abia astept sa-l joc.

Jocul Assassins Creed in general a fost rupere.

Oare se joaca calumea cu gamepadul ?

Depinde de gamepad. Pe PS3 e super fain. Cu tastatura e aiurea..

Link to comment
Share on other sites

L-am pus la downloadat...Abea astept sa-l joc

Toata seria Assassin Creed a fost foarte reusita ...:)

Si eu cred ca e fain si cu tastatura :P pana te obisnuiesti :)

Link to comment
Share on other sites

L-am terminat si am constatat ca e cel mai tare joc din seria Assassin's Creed !!!

Mi se pare exceptional,am facut toate misiunile / am renovat toate cladirile / fantanile / podurile...Am luat pana si armura lui Brutus :))

Foarte frumos jocul,imediat imi downloadez si D.L.C-urille . Vi-l recomand !

A fost mult mai bun ca Assassin's Creed 2 ! Cel mai mult mi-a placut ca,pentru a-mi ridica banii pot sa ma duc in orice banca din Roma (nu ca in Assassin's Creed 2 : Pentru a-mi ridica banii trebuia sa ma duc in Monteriggioni...)

Edited by Ciccio
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.