Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Cum trisati la teste?


DaDuSH
 Share

Recommended Posts

nu ti se pare ca faci cam multe posturi doar pentru +1 :-J propun warn.

 

A primit si va mai primi daca va fi cazul,imi puteai comunica asta prin PM nu sa faci un post total inutil

Link to comment
Share on other sites

E atat de simplu sa copii la teste ca (virgula) cateodata ma plictisesc (:|

Sunt mii de metode..

1. Iti pui ambalaju de la sticla la scanner,scrii ce ai nevoie.

2. Iti scrii pe telefon.

3. Iti scrii pe banca.

4. Vechea faza cu fituica.

5. Iti scrii pe palma.

Etc.

Sincer nu am fost niciodata prins,nu inteleg cum sa te prinda,doar daca te grabesi ca prostu sau ai emotii.

Trebuie sa fii atent..eu de exemplu stiu ca proful de istori da acelasi test la toata scoala,asa ca cer altei clase(deobicei prietenei) sa imi dea testul pac invat raspunsurile si in 4 minute am terminat.

Sau profa de chimie ne da acelasi format..profa de bio ne da doar din prima si ultima lectie sau profa de tehno trece din 5-10 minute printre randuri asa ca imi pun caietul in spatele spatarului scaunului din fata si peste minim 5 minute il inchid si tot asa..trebuie sa fii atent la fiecare prof. pe ce principiu merge atunci cand face un test.Nu e deloc greu,dar totusi e indicat sa citesti macar o data inainte din caz de urgenta.

Dar,daca e vorba de un examen/test important va recomand castile..e simplu..cineva sta cu laptopu/cartile si iti comunica..merge ca pe roate de atata timp..

Edited by Eusebioo
Link to comment
Share on other sites

Daca de exemplu trebuie sa scriu definiti sau auto-dictare sau nu mai stiu eu ce....imi pregatesc de acasa foaie gata scrisa o ascund intre carti in banca si cand zice profesorul/profesoara sa ducem lucrarile se ingramadesc toti si atunci faci schimbu de foi.... :)

 

P.s: Nu ma prins nicodata nimeni :))

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pur si simplu cu caietu' in banca.. Cel mai simplu si clasic. Pana acum nu m-a prins.. si sper sa nu ma prinda. Dar daca nu ristii.. Mai sunt cateva solutii.. de exemplu' colegul de banca, tocilara din faţa me, dar cel mai sigur este cu caietul.

Edited by ShottaS
Link to comment
Share on other sites

Pur si simplu ma ajuta colegii din jurul meu si bineinteles, ii ajut si eu unde stiu.Daca profesorul e mai batran, imi permit sa ma uit in caiet,dar prima metoda o folosesc chiar la TOATE testele pentru ca suntem un grup de 5-6 in primele doua banci foarte uniti.

@DDo asa face si un coleg si la un momentdat l-a prins.Noroc ca era mai permisiva profesoara si nu i-a facut nimic.

Era sa uit... imi umplu palma de formule,algoritmi(la informatica)...:))

Link to comment
Share on other sites

Genial topic :))

Pai uneori imi scriu pe burta definiti,pe picior.Sau cand stiu ca e o profa nebuna imi fac o copiuta mica mica si o pun sub foaia de test.Asa am facut la istorie la teza :))

Edited by ValentYnOoO
Link to comment
Share on other sites

Am diferite metode:

1. Fituica.

2. Am net pe telefon...ma uit pe subiect; Google it si pac copiez. Dupa, bag telefonu sub picior sa nu il vada.

3. Ma uit la colega de banca - tocilara.

4. Caietu' sub banca, in pupitru.

5. Imi scriu pe picior...iar cand nu stiu ceva, ridic pantalonu' si copiez. ( doar iarna )

6. In spatele meu, e prietenu' meu cu care ma inteleg cel mai bine, iar el imi da sa copiez.

7. Imi bag caietu' sub tricou, ridic mana si cer voie pan' la baie deoarece "imi vine sa vomit ca am mancat ceva stricat de la bufet". Ma duc la baie, si ma uit la ce nu stiu.

8. Cand nu stiu lectia, chiulesc si intreb colegii din ce le-a dat test.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.