Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Jaguar XF facelift


Gat
 Share

Recommended Posts

Jaguar XF facelift

 

Jaguar XF şi XFR au suferit facelift-uri, ambele modele vor fi prezentate în premieră mondială cu ocazia Salonului Auto de la New York.

43852128278494999619.jpg

 

Noul look al Jaguar-ului XF facelift se apropie foarte mult de cel al modelului XJ, de fapt ambele maşini au, de acum, elemente comune provenite de la conceptul C-XF . Modificări majore au fost operate în partea frontală, mai precis la nivelul blocurilor optice, incluzând lumini de zi. Mai mult decât atât, au fost redesenate, de asemenea, grila faţă, capota, prizele de aer laterale, blocurile optice spate, care de acum beneficiază în totalitate de tehnologia LED. Pentru ca "piesajul" să fie complet, cei de la Jaguar au modificat şi linia portbagajului, iar spoilerele au fost şi ele redesenate.

50056600261922798434.jpg

 

La interior modificările sunt ceva mai subtile: Jaguar XF facelift beneficiază de un nou volan, de scaune revizuite, iar instrumentarul de bord a fost şi el un pic modificat.

 

În Europa, Jaguar XF facelift va benecia de un nou motor diesel de 2,2 litri, capabil să dezvolte o putere de 190 CP şi un cuplu motor de 450 Nm, unitatea fiind dezvoltată dintr-un propulsor Ford regăsit pe Land Rover Freelander. Cei de la Jaguar susţin că maşina echipată cu acest motor va accelera de la 0 la 100 km/h în 8 secunde şi va atinge o viteză maximă de 225 km/h, totul la un consum mixt de doar 5,4 litri/100 km.

 

sursa: 4tuning.ro

Edited by Gat
Link to comment
Share on other sites

E o masina foarte impunatoare , dar sincer motoarele astea de 2,2 pe o asemenea masina sunt foarte slabute , ar trebui ca din fabrica sa vina cu un motor de cel putin 3 litri.....

Link to comment
Share on other sites

O masina destul de scumpa, are un design foarte interesant, dar pretul lasa de dorit..

post pt +1?

nu am spus si pretul =)),lol ce iti place sa faci posturi aiuera.

Link to comment
Share on other sites

post pt +1?

nu am spus si pretul =)),lol ce iti place sa faci posturi aiuera.

 

Si tu ce ai facut prin acest post ?

 

O masina destul de scumpa, are un design foarte interesant, dar pretul lasa de dorit..

 

Inainte sa postezi, citeste macar articolul. Next time warn.

Link to comment
Share on other sites

Mie mi se pare ca 2,2-ul e suficient.Adica 190 de cai sunt destui,ca doar nu te duci cu ea la F1.Cred ca au optat pentru un motor mai mic din cauza taxelor actuale.Are un design frumos si interesant.

Oricum sunt sigur ca va veni si o versiune S care va fi mai puternica si mai atragatoare.

Edited by MrYonutz
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.