Jump to content

Care sunt cele mai apreciate calităţi ale unui profesor?


Superdry
 Share

Recommended Posts

Care sunt cele mai apreciate calităţi ale unui profesor?

 

*Cine face spam; posteaza de 2 ori sau mai mult; ia la misto subiectul sau alte nereguli va fi sanctionat cu warn-up/suspend.

 

emptYmdY

Edited by emptYmdY
Link to comment
Share on other sites

Poi intradevar, se incepe cu umorul, un profesor este "de treaba" daca are simtul umorului (intr-o oarecare masura normal). A doua calitate ar fi intelegator, cand profesor tine cu elevii acestia il simpatizeaza :) si a treia calitate ar fi sa iti explice si sa faca in asa fel incat sa intelegi din placere, nu obligat :(, si nu sa predea angro ci sa faca un rezumat pe care cand il vei citi sa iti aduci aminte tot ce ti-a explicat (esentialul). Asta a fost parerea mea...

Link to comment
Share on other sites

Daca este intelegator si glumet este foarte bine sa nu fie dala intra in clasa nici nu trec 5 secunde si gata scrieti titlul :).

Link to comment
Share on other sites

Seriozitatea

Severitatea

Ingelegerea fata de elev

Sa nu fie rasist

Si sa nu diferentieze elevii dupa culoare/varsta/cunostinte.

 

Idem :X !

Link to comment
Share on other sites

Un profesor trebuie să fie cuminte, cu paru' împletite... Lăsând gluma la o parte, un profesor trebuie să fie apropiat de elevi, glumeț și înțelegător.

Link to comment
Share on other sites

" Îţi dă toate informaţiile

• Te implică în aflarea răspunsurilor

• Are umor (nu toti au)

• Înţelegător"

+ Are un anumit sistem de predare pe care il intelegi. Dupa fiecare lectie iti pune anumite intrebari si sigur vei stii...

Deci pot spune ca are toate calitatiile si e femeie, e foarte intelegatoare si amuzanta. Are toate calitatiile pana o calci pe nervi. Daca se enerveaza nu ai ce discuta cu ea.

Edited by emptYmdY
Greseli gramaticale.
Link to comment
Share on other sites

Profesorul iti ofera informatii folositoare; invatand multe lucruri noi;

Calitatile unui profesor "bun" ar putea fi :

• Umor (nu toti au)

• Intelegator

• Apropiat de elevi

• Sa aibe un "stil" anume de a preda, de a face elevii sa inteleaga usor lectiile.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Un profesor de apreciat este acela care are simtul umorului dar si face treaba. Cea mai de apreciat calitate a unui profesor este aceea de a nu fi corupt.

Edited by v1p3r
Link to comment
Share on other sites

Singura calitate: abilitatea de a-si face materia placuta si de a-si preda lectia intr-un mod eficient, pentru a fi inteles fara probleme. Restul depinde de fiecare materie.

Link to comment
Share on other sites

★ Sa aiba un strop de umor

★ Sa mai puna uneori note " din burta "

★ Sa ne ajute cu media

★ Intelegator

★ Varsta : 26-40 ani ( Aici e o preferinta ;)) )

★ Sa te inplice in activitati practice ( uneori asta )

Link to comment
Share on other sites

Eu am numa profesori buni ... GLUMETI si prietenosi

 

 

Probabil atunci cand preda pentru intelesul fiecarui elev... si se gandeste ca a fost si el odata copil si stie cum e..

Nu v-am intrebat cum sunt profesorii vostrii.

Am intrebat care credeti ca sunt calitatile unui profesor in general.

Data viitoare veti fii sanctionati.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.