Jump to content

[MUSIC] - Rap


dubliss
 Share

Recommended Posts

E vai de viata lui Pitbull , mai ales ce'a spus in ultima lui piesa despre noi , romanii.

 

Eu deobicei ascult rap /hip-hop american , dar si romanesc

American : Tupac , Ice Cube , Snopp Dogg ( cel vechi ) , Dr. Dre , Eazy-E , Outlawz si .. va dati voi seama in continuare..

Romanesc : Dragonu' aK47 , Deliric , Doc , BUG Mafia , Grasu XXL , Speci , Nane , Spike..

 

In general , ascult numai Tupac.. chiar daca el este mort ( 1996 ) si nu v-a mai scoate piese noi , in fiecare zi se fac destul de remix'uri si se posteaza pe youtube , unele fiind foarte reusite , unele DEZASTROASE.

In final , pe moment , pana ma plictisesc de melodia actuala , ascult :

http://www.youtube.com/watch?v=tKyebZX2rTg

 

Sunt foarte multe melodii pe care le schimb zi de zi , si nu mai tin minte multe dintre ele .

Dar dintr-un simplu cuvant , sau un simplu vers pot sa-mi aduc aminte din tot ce'am ascultat

Am invata mai multe lucruri de la Tupac , decat ce invat eu zi de zi la liceu , lucruri logice , nu matematica si chestii neimportante cum ar fi la romana , genuri stintifiico-fantastice sau tot felu' de bazaconii.

Edited by Tazu
Link to comment
Share on other sites

Sincer , imi place mai mult Sean Paul , are o voce destul de interesanta , exprima starea pe care o are el in momentul actual.. la fel si despre melodii , unele sunt foarte bine organizate.

Despre PItbull , mi-am schimbat destul de mult parerea despre el , este un LAKE , atat.

Link to comment
Share on other sites



:-<
Daca'ti place Tupac , n-are cum sa nu`ti placa si melodia asta.. Ajunge undeva la inima. Edited by Tazu
Link to comment
Share on other sites

Ce parere aveti despre Pitbull / Sean Paul ?

 

 

 

Ia'l pe Pitbull si pe Sean Paul de mana si IESI din topicul RAP ! Cauta ala cu manele !

Tazu,poti sa pleci si tu.. "eu in general ascult rap american " si postezi la "Da o nota melodiei si videoclipui de mai sus" un cacat de melodie house sau ce o fi ? Daca esti ascultator de rap,stai pe rap,nu pleca de langa el.. Nu asculti si rap si rock si manele si populara si house si techno ... NU ma intereseaza ca prostia aia a rupt cluburile nu stiu cand.. Din pacate acum conteaza doar beatul,nu mai conteaza mesajul :-J ..

 

http://www.youtube.com/watch?v=CU6AQIuf-go

Edited by Real Slim Shady
Link to comment
Share on other sites

  • BIS aka OldNab changed the title to [MUSIC] - Rap
  • Elena unpinned this topic
  • Rolland pinned and unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.