Jump to content

[MUSIC] - Rock


dubliss
 Share

Recommended Posts

Eu ascult urmatoarele formatii:

 

1.Senses fail

2.Sonic Syndicate

3.Story of the Year

4.Sum 41

5.Beneath the sky

6.The devil wears prada

7.The Offspring

8.Atreyu

9.August burns red

9.Avenged sevenfold

10.Black veil brides

11.Blessthefall

12.Children of Bodom

13.Drop Dead Gorgeous

14.Ozzy Osbourne

15.Rammstein

16.Rise Against

17.Anti-Flag

18.Slipknot(cateva gen psychosocial, dead memories, etc.)

19.Godsmack

20.Slayer(le aveam discografia dar acum cativa ani si acum, cand am sa-mi fac timp am sa o iau din nou.)

21.Dimmu Borgir

22.Gorgoroth

 

As vrea sa precizez ca black veil brides isi va scoate noul album numit "set the world on fire" pe data de 14 iunie 2011, nu mai e mult, d'abea astept, uitati aici 2 mel. de pe acest album, una full, una demo.

 

Fallen angels

Youth and whiskey (demo...)
Link to comment
Share on other sites

Videoclip super, melodie si mai si,

Black veil brides s-au schimbat FOARTE mult, intr-un mod FOARTE bun, ba chiar au si reinviat glam metal.Btw, pentru BVB fans, pe 14 iunie avem nou' album, rock on !

Link to comment
Share on other sites

Nightwish - Bye bye beautiful

Nightwish - Wishmaster

Nightwish - She is my sin

Nightwish - Over the hills and far away

 

Dragonforce - Through the fire and flames

Dragonforce - Operation ground and pound

Dragonforce - Heroes of our time

 

Mai sunt, dar astea sunt printre cele mai faine trupe/melodi rock pe care le ascult.

Link to comment
Share on other sites

MA BUCUR ENORM CA AM GASIT PERSOANE CARE SEAMANA CU MINE ! \m/ MEGADETH - Youthanasia http://www.youtube.com/watch?v=13IP9mkjYqY

METALLICA - Unforgiven 3

PANTERA - I'm broken

Astea sunt cele mai tari melodii ascultate de mine dupa parerea mea \m/ astept comentarii \m/\m/\m/

Mai sunt multe formatii !! gen Dimmu sau Dragon Force .. BVB BFMV xD sunt extrem de multe dar astea 3 mi se par extreme !! \m/\m/\m/ add brokenbeatandscarred666 pe yahoo !! \m/

Link to comment
Share on other sites

Scuzati-ma ca ma bag, dar Heavy Metal si Metallica este Hard Rock. Rock simplu este Bon Jovi, Rolling Stones, Stefan Banica. Banica doar nu urla si rage ca aia de la Metallica. Oricum, niciodata nu o sa ascult Heavy Metal. Personal imi place asta :

 

 

Link to comment
Share on other sites

Scuzati-ma ca ma bag, dar Heavy Metal si Metallica este Hard Rock. Rock simplu este Bon Jovi, Rolling Stones, Stefan Banica. Banica doar nu urla si rage ca aia de la Metallica. Oricum, niciodata nu o sa ascult Heavy Metal. Personal imi place asta :

 

 

 

Mda, te bagi si tu mai repede, posteaza-n alte topicuri, nu pentru +1, melodia postata de tine nici macar nu e rock e combinatie de rapp & rock (porcarie).

 

http://www.youtube.com/watch?v=qBWu1vi7_aM

Link to comment
Share on other sites

Singura piesa rock care imi place :

 

Melodia asta o stiu de ceva timp si n-o suport, solistu' spui ca e retardat :)).

 

O alta formatie se numeste Drowning Pool si cea mai tare melodie de la ei dupa parerea mea e Bodies

 

Este foarte folosita in videourile de pe youtube, tin minte ca si eu am folosit-o intr-unu' d'al meu deoarece youtube mi-a scos muzica de pe el si era printre singurele melodi rock pe care le gasisem xD.

 

Oricum, e bine ca aveti si ceva influente rock !

Link to comment
Share on other sites

Recomant: Evanescence - Bring Me To Life

Linkin Park - Faint

Linkin Park - Figure 09

Linkin Park - Given Up

Nightwish - Amaranth

Nightwish - Wish I Had An Angel

Three Days Gace - Are You Ready

Link to comment
Share on other sites

Recomant: Evanescence - Bring Me To Life

Linkin Park - Faint

Linkin Park - Figure 09

Linkin Park - Given Up

Nightwish - Amaranth

Nightwish - Wish I Had An Angel

Three Days Gace - Are You Ready

 

Eu, personal, eram un mare fan linkin park, dar dupa ceva timp mi-am dat seama ca defapt era o porcarie imensa, probabil daca nu era mike shinoda in formatie, mi-ar fi placut si acum.(strica melodiile)

Nightwish - e stresant sa asculti instrumentalu' acela si vocea behaitei in acelasi timp(asta strica formatia...)

Tdg - nu are voce + instrumental prea lent

 

Astea's doar parerile mele, asta nu inseamna ca nu trebuie sa ascultati :P.

Link to comment
Share on other sites

T-Pain feat Chris Brown-Best Love song i tare melodia.:X,meria ascultata. cine credea ca-i place va rog un+ am sa returnez...

Melodia despre care vorbesti nu este rock deci nu mai fa posturi aiurea topicul acesta este despre rock music nu sti sa citesti.
Link to comment
Share on other sites

Sellx uite o melodie care ai uitato sa o pui e foarte misto enjoy

 

Am toata discografia BVB :)), dar toate-mi plac intr-un fel anume, nu am vreo melodie speciala, vroiam sa arat lumii melodiile de pe nou' album :)).

 

T-Pain feat Chris Brown-Best Love song i tare melodia.:X,meria ascultata. cine credea ca-i place va rog un+ am sa returnez...

 

Meriti sa fi sanctionat, cum ar fi sa postez si eu la topicu' vostru o melodie rock ? Sariti toti cu gura pe mine, ei uite, sarim si noi cu gura pe tine, meriti sanctionat !

 

P.S: Zero, asculta nou' album, mori dracului pe scaun cand o sa vezi ce superb e :)). Daca ar scoate in fiecare an cate un album, m-as da cu capu' de pereti de bucurie, ar fi prea tare :). Asta e muzica adevarata nu rappu' si alte prosti. Fiecare cu parerea lui, dar este ok ca aici iti poti exprima parerea, dand la o parte faptu' ca mai sunt si oameni care nu stiu pe ce planeta se afla(dr zdi) si posteaza aici pentru + 1...

 

P.P.S: Haideti lume sa ridicam topicu' asta, nu cred eu ca sunt doar asa de putini rockeri pe b-zone...

Edited by Sellx
Link to comment
Share on other sites

  • BIS aka OldNab changed the title to [MUSIC] - Rock
  • Elena unpinned this topic
  • Rolland pinned and unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.