Jump to content

[MUSIC] - Rock


dubliss
 Share

Recommended Posts

Teoretic dar metal nu asculti ? :)) E bine si asa.

 

Btw: O melodie care imi place foarte mult

 

 

 

 

 

Din trupele pe care le-a precizat, unele cântă metal, în special alternativ. Dacă nu cântă screamo, nu înseamnă că nu cântă şi metal :). Papa Roach şi Linkin Park cântă şi Rap-Metal care nu e aşa grozav :-q .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ambele melodii au instrumentalul foarte bun.

 

 

 

Btw, melodia pe care ai pus-o de la Dead by April e printre cele mai bune din discografia lor.

Edited by Tibyy
Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=Pthqce7HUKQ

 

 

 

 

 

 

-http://www.youtube.com/watch?v=gT3zXBd2ksk - > Bullet for my Valentine - The Last Fight

 

 

 

 

-http://www.youtube.com/watch?v=beUL4Gw5Tpw - > Bullet for my Valentine - 4 Words

 

 

 

 

 

 

Câteva dintre melodiile mele preferate de la BFMV. Instrumental foarte bun, la fel şi vocals.

Link to comment
Share on other sites

Ozzy Osbourne - Mama, I'm Coming Home

 

Ozzy Osbourne - Mama, I'm Coming Home

Te-as ruga sa eviti pe viitor astfel de posturi. Incearca sa aduci comentarii mai ample, care sa contina si cateva melodii. Observ ca esti nou-venit, asa ca deocamdata nu este o problema, insa ar fi de preferat sa citesti regulile forumului si sa le respecti. :)

Link to comment
Share on other sites

E destul de misto melodie dar e cam necunoscuta dupa numarul de vizionalizari

 

 

Btw listen this :

(are un solo misto) and
Edited by ZeRoo11
Link to comment
Share on other sites

Ozzy Osbourne are niste melodii exceptionale si cu niste solo-uri incredibile.Va recomand sa ascultati melodiile:

 

Ozzy Osbourne-Crazy Train

Ozzy Osbourne-Mr.Crowley

Ozzy Osbourne-Get me through

Ozzy Osbourne-Let it Die

Acestea sunt doar niste melodii dar va recomand sa va descarcati de pe net toata Bibliografia.

Eu va mai recomand Iron Maiden, Metallica, Disturbed, Black Sabbath.

Link to comment
Share on other sites

Nu staţi prea bine la categoria asta.Ascultaţi: Metallica,Megadeth,Slayer,Anthrax,Rammstein,Pantera,Ozzy Osbourne,Red Hot Chilli Peppers,The Beatles,Motorhead,Dio,Judas Priest,Manowar,Led Zeppelin,Deep Purple,AC/DC,System of a Down,Alice Cooper,Jimi Hendrix,Black Sabbath,Opeth,Korn..

Cam atât îmi amintesc la ora asta,dacă e ceva,vă mai spun.

Şi ca să rămân on-topic:

 

Edited by qazdawn
Link to comment
Share on other sites

Cum adica nu stam bine la categoria asta? Eu cred ca sunt mai putini oameni care asculta rock. Majoritate asculta manele sau rap. Stiu toate trupele mentionate mai sus. Vad ca esti adept al muzicii rock mai vechi e bine si asa.

 

Btw:

Edited by ZeRoo11
Link to comment
Share on other sites

Cum adica nu stam bine la categoria asta? Eu cred ca sunt mai putini oameni care asculta rock. Majoritate asculta manele sau rap. Stiu toate trupele mentionate mai sus. Vad ca esti adept al muzicii rock mai vechi e bine si asa.

 

Btw:

 

Melodia e o încercare de trash.Transpus în ceva mai vechi e asta:

 

Link to comment
Share on other sites

Daca ai ceva de adaugat si nu a mai postat nimeni dupa tine, exista butonul de edit. Este acolo cu un scop, pentru a evita double-posting. Momentan acesta este un avertisment, insa ai grija cum postezi pe viitor.

Topicul cu muzica rock nu este printre cele mai populare la aceasta sectiune, deci s-ar putea sa dureze ceva pana sa mai apara alte posturi. Asta nu inseamna ca trebuie sa faci un post nou de fiecare data.

Link to comment
Share on other sites

  • BIS aka OldNab changed the title to [MUSIC] - Rock
  • Elena unpinned this topic
  • Rolland pinned and unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.