Jump to content

Tow Truck Company - Sugestii / Suggestions


LCN John
 Share

Recommended Posts

Nick: Katherine
Rank: 3
Propunere:
Propun să se schimbe metoda de testare practică. Limita inferioară să fie de 5 mașini, pentru că unii membri tractează ilegal și din neștiință.

Edited by Katherine S4F
Link to comment
Share on other sites

Nick: viewer
Rank: 4
Propunere: Propun sa nu mai avem voie sa stam afk la HQ pe unde apucam ci doar in HQ sa avem voie. Din pacate toti am prins prostul obicei de a sta afk unde apucam in curtea HQ-ului, si acest lucru degradeaza imaginea factiunii, si nu cred ca este asa de greu sa intri in hq cand ai treaba si doresti sa stai afk.

Edited by Vi3wer
Link to comment
Share on other sites

Aishwarya - propunere respinsa. Cand cineva primeste invite in Tow Truck Company, are doar 5 tow points. Nu poate efectu mai multe tractari.

Viewer - propunere respinsa. Nu pot sa va oblig sa faceti asta, ar fii absurd din partea mea. Puteti insa sa va simtiti singuri si sa o faceti. Ca o mica adaugare, mereu cand se face topul factiunilor pasnice in live-uri, suntem in top 3.

Edited by SilviuM
Link to comment
Share on other sites

Nick: Kew.
Rank: 1 (Trainee)
Propunere: Ca totul sa fie mai 'Roleplay' as propune ca regula cu tractatul avioanelor/elicopterelor din aeropoarte sa fie stearsa. In realitate nu am vazut niciodata ca echipa de tractari sa vina si sa ia avioane de pe pistă.

Multumesc pentru atentie!

Edited by IB Keww
Link to comment
Share on other sites

Nick: [sQ]Seether
Rank: 2
Propunere 1. Sa avem voie sa detinem si SD-Pistol nu doar Deagle pentru auto-aparare.

Propunere 2. In realitate, daca tot e server Roleplay sa putem injura fara sa primim advertisment/fw/demis etc. doar mute daca e cazu de la admin. Daca ne gandim logic in realitate daca zici ceva de mama lu unu cand te incurca in trafic, cand esti nervos nu-ti face ss/nu te inregistreze sa te reclame la sefu tau, mai degraba se injura amandoi, deci mi s-ar parea normal sa putem injura la nervi fara sa fim sanctionati este foarte Roleplay si asta mi s-ar parea o idee foarte buna si pentru toate factiunile.

Link to comment
Share on other sites

Kew. - propunere respinsa! Nu ai voie sa tractezi avioane/elicoptere de pe aeroport, citeste iar regulamentul.

[sQ]Seether - propunerea 1 este respinsa! Cat timp ati avut voie cu SD-Pistol v-ati plans ca e inutil, nu revenim iar la aceiasi greseala.

- propunerea 2 este respinsa! Nu tolerez astfel de limbaj, daca nu te poti abtine la nervi, atunci aceptati sanctiunea.

Link to comment
Share on other sites

Nick: Strandy[4FS]
Rank: 1
Propunere: Propun sa se scoata regula "Atunci cand luati un Tow Truck de la HQ trebuie sa anuntati pe [/f]." Nu ii vad rostul, nu tine nimeni evidenta la masini.

Link to comment
Share on other sites

Nick: Alright


Rank: 3 ( Senior Mechanic )


Proposal: i think if every member have the chance to donate (game money) to our faction ( for making events or if a member need money we can donate for him and help him as much as we can because we are not just a faction we are family ) and of course it's optional it's not mandatory to donate,and i will be very very happy to help my family.


Edited by pH Alright
Link to comment
Share on other sites

Nick: AlexXXXD
Rank: Supervisor
Propunere: Cand facem o cerere de job sa nu mai trebuie sa specificam ce job vrem sa avem. In perioada respectiva sa putem avea orice job legal. Cine este prins cu un job ilegal ( Arms dealger, Whore, etc ) sa fie sanctionat cu Faction Warn.

Link to comment
Share on other sites

Nick: BoGdiDealer

Rank: 3

Propunere: In legatura cu sedintele,multe factiuni le fac dupamasa (16-19).Propun sa le facem si noi asa,deoarece,am reduce numarul de invoiri. Ora 21:00 mi se pare prea tarzie pentru o sedinta,dar ar fi perfect la ora 17-18. Bafta ;)

Link to comment
Share on other sites

BogdiDealer - propunere respinsa. Am decis sa pun sedintele in general la orele 19:00 - 21:30 deoarele consider ca duminica, la ora aceea toti sunteti acasa. Cei care spun ca pleaca in oras, ajung sigur pana in acea ora, iar cei care intra dimineata nu cred ca se culca de la 21:00. Daca o pun mai devreme, apar invoiri pe tema "sunt plecat", "este weekend si sunt afara", s.a.m.d.

Link to comment
Share on other sites

Nick: Aishwarya
Rank: 3
Propunere: Verificarea raportului sa se faca in modul urmator:

 

- cei care au facut minimul de tractari +/- 10, sa primeasca FW daca au o greseala.

- cei care au facut dublul minimului de tractari +/-10, sa primeasca AV daca au o greseala, FW daca au doua.

- cei care au facut triplul / patrupul, etc minimului de tractari sa nu primeasca nimic daca au o greseala, AV daca au doua greseli si FW daca au 3 greseli.

 

De asemenea, persoana care are best, cu cel putin 50 de tractari peste urmatorul, sa nu fie sanctionat daca face 5 greseli. In cazul in care face mai multe, liderul sa decida daca il va sanctiona sau nu ii va acorda best (fara sanctionare).

 

* Sa fim sinceri, nimanui nu ii convine sa primeasca FW daca a facut, de exemplu, 400 de tractari, dar a avut 2 greseli. Cei care sunt lenesi si fac minimul de tractari normal ca nu au greseli - cine munceste greseste, e mult mai usor de corectat un raport de 30 de tractari. La 400 de tractari sunt sanse mari sa faci greseli, deoarece este un volum mare de raport.

Link to comment
Share on other sites

Aishwarya - propunere respinsa, mai putin aceasta parte:

 

 

- cei care au facut minimul de tractari +/- 10, sa primeasca FW daca au o greseala.

 

 

Ma voi gandi la acest lucru, ramane de vazut daca il vom si implementa.

Edited by SilviuM
Link to comment
Share on other sites

Nick: Vinnie
Rank: Supervisor (4)
Propunere:

  • Avioanele şi elicopterele pot fi tractate din orice loc. Dacă un elicopter personal nu este parcat în aeroport, îl puteţi tracta o singură dată, după care va fi mutat în aeroport. Riscaţi demiterea dacă îl tractaţi de mai multe ori.
  • Următoarele maşini: Bus, Garbage Car, Truck, Taxi, Tow Truck LV şi Tow Truck de la HQ pot fi tractate oriunde sunt găsite cu condiţia să aibă SUB 1000.0 HP (/dl). Dacă ele sunt intacte (1000.0 HP), trebuie duse la locul lor de Spawn (unde se spawnează ele).

 

 

Am observat ca nu se tracteaza masinile care au /dl 1000 ci multi dintre noi prefera sa le lase in strada decat sa le duca pana la locul lor de spawn. Propun ca masinile parcate neregulamentar cu /dl 1000 sa fie duse in cea mai apropiata parcare. Acelasi lucru vreau sa propun si pentru elicopterele parcate in afara aeroportului. Nimeni nu cred ca se duce pana la aeroport sa duca un elicopter parcat la o casa, pe strada.

Link to comment
Share on other sites

Nick: Aishwarya
Rank: Supervisor (4)
Propunere: Sa fie toate masinile de la regula cu /dl trecute in acelasi paragraf, sa fie totul mai clar. Si sa fie formulat asa: Toate vehiculele de departamente, paramedic, job sa aiba /dl. Daca au 1.000HP sa trebuiasca parcate regulamentar sau duse la spawn. Daca au 1.000HP si daune vizibile sa poata fi tractate cu conditia ca in screenshot sa se vada dauna.

Link to comment
Share on other sites

Vinnie - ma voi gandi la sugestia ta.

Aishwarya - propunere respinsa. Regula este formulata destul de clar. Nu se fac confuzii din cauza formulari, greselile se datoreaza faptului ca nu invatati regulamentul.

Link to comment
Share on other sites

Nick: Alright


Rank: 4 (Supervisor)


Proposal: my suggestion is a new topic with activity raport for rank 1 and rank 1 job will be repair/refill people cars and that will be his activity raport and when leader see that he deserve rank up he can tow cars i hope you understand me idea (it's like national guard rank 1 his job to secure jail untill he get rank 2 then he can go after robers-runners etc..) my point is this will make members more active especially rank 1 and we give more help to the server and players, Thank you.



Have a Nice day.


Link to comment
Share on other sites

Nick: BogdiDealer

Rank: Supervisor (4)

Propunere: Sa se lase deschis topicul raport de activitate tot timpul. Sanctiuni: postezi inainte de termen raportul il ai anulat,la fel si dupa termen. Editezi dupa mai mult de o ora,FW.

Ar ajuta lumea sa posteze raportul cand ii este la indemana.

Topicul se deschide destul de tarziu si poate lumea doreste sa se scape de o grija mai repede sau au putin timp la dispozitie si fix cand il au nu il pot posta.

Link to comment
Share on other sites

Nick: aisHwarya
Rank: Supervisor (4)
Propunere: Propun sa avem voie sa editam raportul pana la ora 15:00 (termenul limita), cum este in National Guard. Unii isi amintesc destul de tarziu sa faca anumite lucruri.

 

** Sau macar sa avem voie sa editam dupa acel timp cu voia liderului/subliderului.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.