Jump to content

Tow Truck Company - Sugestii / Suggestions


LCN John
 Share

Recommended Posts

- Nick: Jizzy.


- Rank: 4


- Sugestie: Calcularea raportului la rank 4 pe puncte :


1tractare = 1pct


1filmare 5 minute = 3 pct


1filmare 10 minute = 8pct


1membru prins ca tracteaza ilegal = 10pct


1test sustinut = 5pct.


Si mai pot fii adaugate.Raportul ar trb sa contina in jur de 20 pct/saptamana.


- Cu ce crezi că va ajuta facțiunea?: Ar ajuta..parerea mea ca e mai eficient.


- Alte mențiuni: Nimic.



Link to comment
Share on other sites

- Nick: Erua


- Rank: 1


- Sugestie: Sa se fixeze sedinta la ore gen 14-15 duminica.


- Cu ce crezi că va ajuta facțiunea?: Majoritatea au doua conturi si deoarece multe factiuni au fixate sedintele duminica de la 20 este destul de greu.


- Alte mențiuni: Ora 14-15 este destul de buna, deoarece duminica la ora aceea sunt multi online si mai ales daca s-ar fixa sedinta atunci o sa fie lume, multi prezenti.


Link to comment
Share on other sites

- Nick: xEpicalPlayerx



- Rank: 1(Trainee)



- Sugestie: Daca gasim o masina parcata neregulamentar propun sa-l sanctionam pe propietarul masinii obligandu-l sa plateasca daca vrea masina inapoi(regula sa se aplice doar pentru masinile personale,nu si pentru cele "free"=Gasite pe strada)


In schimb atunci cand o masina este in carlig nimeni sa nu poata urca in ea pentru a evita reclamatiile la adresa jucatorilor.



Preturile:Level 1-5->30


Level 5-10->50


Level 10-20->70 (Am dat doar un exemplu,preturile pot fi modificate in raport cu economia serverului)


Level 20+ ->100



- Cu ce crezi că va ajuta facțiunea?:Am face si noi un ban,de cand am intrat in factiune am iesit pe minus.In plus am iesi din monotonie vorbind cu soferii si ar fi mai Role-Play.



- Alte mențiuni: Am decis sa postez aici deoarece vreau sa vad daca esti de acord,daca tu esti de acord,urmatoarea data cand se dechide topicul "Server sugestions".Poate ajunge LIVE.


Edited by Epical
Link to comment
Share on other sites

Nick: .BiTe.


Rank: 3


Sugestie:


Schimbarea orei in care se face sedinta..


In topicul raport de activitate de pe forum, sa fie afisat un mic tutorial / model, daca ii pot spune asa, despre cum tractezi, unde duci masina, ce trebuie sa dai pentru a duce masina la tow, o poza de genul si un album despre cum trebuie sa arate un raport bun, pentru tractari. Poate face cineva, 50-60 tractari, cu /dl, fara /dl si in mai multe cazuri, in toate cele 3 orase, pentru a arata cum trebuie facut un raport corect si bun.


Cu ce crezi că va ajuta facțiunea?: Sunt multi playeri proaspat invitati in factiune care chiar daca au luat testul le mai trebuie putina invatatura pentru a nu gresi si alte chestii. Cred ca prin aceasta modalitate el va sti cum trebuie sa faca un raport corect fara a mai gresi. El poate intreba si pe /f, colegii ii raspunde, dar poate el nu a inteles.. Mna. :|


Alte mențiuni: Daca imi accepti a 2-a sugestie, pot face eu chestia asta.. ;)


Edited by rTn MaDoXxX
Link to comment
Share on other sites

Nick: .BiTe.


Rank: 3


Sugestie: Regula cu 2 invoiri la activitati / sedinte pe luna sa se scoate..


Cu ce crezi că va ajuta facțiunea?: Ne putem invoi si noi ceva mai mult la activitati in acea luna, doar nu traim viata in samp. De exemplu, eu trebuie sa plec la ziua de nastere a unui prieten, azi. Nu pot pentru din cauza acestei reguli.. Ce sa fac? Sa dau contul la unul si la altul sa imi stea la sedinta doar ca nu mai am invoiri la sedinta? Nu imi vine sa cred ca am ajuns sa aleg intre samp si prietenii din real life.. :| Si iti dai seama ca imi aleg prietenii..


Alte mențiuni: Macar daca este regula asta, sa ne putem invoi la Lider ( AlexXXXD ) printr-un PM, ceva acolo... Stiu ca nu iti va placea aceasta propunere, DAR ASTA ESTE ADEVARUL !


Macar de puneai sedinta si tu mai devreme...


Link to comment
Share on other sites

- Nick: c0smiNNN


- Rank: 1


- Sugestie: Sa se fixeze sedinta la ore gen 14.00-15.00 duminica, sau macar pe la 18.00


- Cu ce crezi că va ajuta facțiunea?: Mi se pare o ora cam nepotrivita..Adica totusi e duminica seara...


- Alte mențiuni: Asta e punctul meu de vedere. Tu decizi :D .


Link to comment
Share on other sites

- Nick: ..CaTaLiN..

- Rank: 1

- Sugestie: Schimbare data/ora sedinta, din cate am vazut se tin duminica ora 20:30, fratele meu atunci are antrenament SFPD, si nu voi putea pune intr-una cerere invoire, daca ma intelegi.

- Cu ce crezi că va ajuta facțiunea?: Nu ajuta neaparat factiune.. Am putea sa o punem Sambata la 20:30.

- Alte mențiuni: Mersi Alex.

Link to comment
Share on other sites

- Nick: ..CaTaLiN..

- Rank: 1

- Sugestie: Schimbare data/ora sedinta, din cate am vazut se tin duminica ora 20:30, fratele meu atunci are antrenament SFPD, si nu voi putea pune intr-una cerere invoire, daca ma intelegi.

- Cu ce crezi că va ajuta facțiunea?: Nu ajuta neaparat factiune.. Am putea sa o punem Sambata la 20:30.

- Alte mențiuni: Mersi Alex.

La ce mai propui daca deja ai vazut mai sus ca am respins?

Link to comment
Share on other sites

1 - Nick: sLr


- Rank: 4


- Sugestie: Orice jucator care provoca conflicte marii si este pus pe blacklist sa aiba o perioada in care ii vor fii respinse aplicatiile, accea perioada se poate calcula in functie de fapta .


- Cu ce crezi că va ajuta facțiunea?: Ar fii o factiune mult mai curata. Ne-am ferii de membrii care ar putea provoca conflicte daca intra.


- Alte mențiuni: Este doar o idee !



2 - Nick: sLr


- Rank: 4


- Sugestie: Sa se adauge un heli/Sa ma insisti pe chestia asta.


- Cu ce crezi că va ajuta facțiunea?: De mult ori, la raportul de rank 4, cautam un heli pe toate aeroporturile si nu gasim.


- Alte mențiuni: Mai incerca te rog !



3 - Nick: sLr


- Rank: 4


- Sugestie: Sa nu mai fie iertat nici cea mai mica abatare de la regulament !


- Cu ce crezi că va ajuta facțiunea?: Ar fii mult mai ordonat si membrii nu si-ar mai permite atatea.


- Alte mențiuni: -



4 - Nick: sLr


- Rank: 4


- Sugestie: Pozele de la trucker sa fie refacute cu zone din care au voie membrii sa tracteze, conturate in paint .


- Cu ce crezi că va ajuta facțiunea?: Eu cat am fost rank 1/2/3 nu am tractat de la trucker pentru ca nu se intelegea bine in regulament si am zis ca decat sa fiu demis mai bine tractezi din alta parte. Nu cred ca doar eu nu inteleg.


- Alte mențiuni: -


Link to comment
Share on other sites

Nick: Antycus[ZEW].


Rank: 5.


Sugestie: Sa se adauge la evidenta testelor si "Dovezi" unde sunt 2 alternative poze si filmari, ori se fac ss-uri la tot testul ori se filmeaza. Asa liderul si subliderul pot verifica mereu testele, si ceilalti playeri ce au picat se pot convinge ca ceilalti playeri testati nu au trecut pe pile.


Cu ce crezi că va ajuta facțiunea?: Ajuta.


Alte mențiuni: -



Nick: Antycus[ZEW].


Rank: 5.


Sugestie: Heli in factiune.


Cu ce crezi că va ajuta facțiunea?: Pentru teste.


Alte mențiuni: Ajuta.



Nick: Antycus[ZEW].


Rank: 5.


Sugestie: Introducerea unui numar de posturi obligatorii pe forum in sectiunea Tow Truck Co.


Cu ce crezi că va ajuta facțiunea?: Voi il vedeti ca pe un SPAM dar eu il vad altfel. Membri voi fi la curent cu tot ce se posteaza si de noile reguli implementate!


Alte mențiuni: -




Link to comment
Share on other sites

@,

1. Propunere respinsa, dovezile le voi cere eu sau un admin 4+ doar daca avem nevoie de ele, voi aveti obligatia sa le detineti 7 zile.

2. Am vorbit cu @Kelton, despre asta si a spus ca nu este nevoie deocamdata.

3. Propunere respinsa, fiecare membru este obligat sa verifice forumul si implicit anunturile/actualizarile de aici.

 

@,

1. Propunere respinsa, nu este nevoie de asa ceva.

2. Am vorbit cu @Kelton, despre asta si a spus ca nu este nevoie deocamdata.

3. Propunere acceptata, daca asta va doriti asa o sa facem, la orice scapare/greseala o sa fiti sanctionati nu mai iert pe nimeni.

4. Cred ca este destul de clar ce scrie acolo, ai voie sa tractezi din locul de unde dai /work si masinile care incuca prin curte.

Link to comment
Share on other sites

- Nick: Charls


- Rank: 1


- Sugestie: Activitate saptamanala numita "Team work" in special pentru rank 1 - rank 2,nu am avut timp sa stabilesc o data insa daca va fii acceptata sugestia voi coopera si voi organiza chiar eu aceste lucruri daca mi se va permite.


- Cu ce crezi că va ajuta facțiunea?: Comunicarea dintre colegii de factiune va fii procentual marita,cat si ezitarea scandalurilor/certurilor in factiune.


- Alte mențiuni: Aceasta activitate va consta in 2 membrii de rank 1,rank 2 (Cei ce au intrat,si cei recenti promovati),alesi intamplator de catre cordonatorul acestei activitatii.Va ajuta la intregirea factiunii rankului mai mic,ma refer in special la nelamuriri si suspiciuni,e un fel de program pentru rank 2 in a contribui cu ceva pentru binele factiunii. Ei isi vor dedica 30 de minute din timpul lor membriilor rank 1 nou veniti in factiune pentru a tracta impreuna cu ei,si a verifica/corecta greselile pe care le fac cei de rank 1 intr-un cat nimeni nu se naste invatat si cateodata avem nevoie de cineva sa ne ajute sau corecteze in anumite situatii/decizii gresite.Acest lucra va face in asa fel incat sa prospere munca in echipa si evitarea avertismentelor in primele saptamanii,si ajutarea membriilor de rank 1 pentru a se acomoda in factiunea noastra si a invata de la cineva lucrurii utile cand vine vorba de tractat.Membrii vor fii cate doi intr-un tow truck,muncitor si spectator. In asa fel rank 2 va putea contribui si ajuta pentru as merita urmatorul rank.Desigur mai bine ar fii optional acest lucru,totusi cei care participa in acest program saptamanal sa aiba o sansa in + la rank up,probabil asta ii va motiva pe cei de rank 1,si 2.In timpul acela membrii de rank 1 sa aiba voie sa intrebe absolut orice legat de factiunea noastra.La inceputul acestei activitatii va fii facut un screenshot cu /time,si dupa 30 de minute va fii facut un alt screenshot tot cu /time pentru a dovedi timpul petrecut.


Link to comment
Share on other sites

  • Nick: [uS]Antycus

Rank: Manager.

Sugestie: Propun sa se scrie mai clar pe forum ca zonele unde se anunta cand tractam sunt Safe Zones, majoritatea ce dau teste nu inteleg, tinand cont ca joaca si copii de 7-8 ani.

Cu ce crezi că va ajuta facțiunea?: S-ar reduce PM-urile la lider si neclaritatile!

Alte mențiuni: Sper sa fie acceptata!

 

Link to comment
Share on other sites

Nick: xFuzz
- Rank: 3
- Sugestie: La o masina tractata in loc sa primim 30 40 dolari sa primi si noi macar 350 400 il sustin pe madutzu un player la trucker face peste 20k pe saptamana.
- Cu ce crezi că va ajuta facțiunea?:Membrii ar fii mult mai fericiti si ar avea un venit cat de cat bun.
- Alte mențiuni: Mersi de intelegere.

Link to comment
Share on other sites

  • Nick: Madutzu99[ADM]

Rank: 2

Sugestie:

1)Mai multe puncte de tow daca s-ar baga ar fi ok, sunt foarte departe si gen azi era event la paintball eu cu inca vreo 2-3 colegi ne chinuiam de zor sa tractam.. este distanta mare.

2) Un topic in care sa scriem neclaritati, adica un loc unde membri noi intrati care au nelamuriri sa fie ajutati sau ma rog.. ceva gen probleme des intalnite..

3)Ceva update la reguli in care sa se specifice clar in ce regim ai voie sa tractezi.. pentru ca multi cand intram avem probleme de genu, adica in regulament sa apara mai multe poze cu masini care ai voie sa tractezi si cu masini care nu ai voie sa tractezi.

4)Ar fi ceva sa interzici membrilor sa parcheze in fata HQ-ului este inestetic in primul rad.. la una din sedinte membri care stau la hq sa le dai o parcela de pamand unde sa isi puna masinile, mai ales ca e acel TT fix in fata multi pun masinile in acel loc si cand se respawneaza se blocheaza acolo..

Cu ce crezi că va ajuta facțiunea?: S-ar reduce PM-urile la lider si neclaritatile!

Alte mențiuni:Sper sa nu ma luati la misto.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.