Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

National Guard - Discuții / Discussion


Alexander
 Share

Recommended Posts

42 minutes ago, South Max said:

Welcome celor noi!

 

Succes la fw-uri primite de-a-n ....!

E, acuma si tu, daca nu ai 2/3 sau 2,5/3 nu te simti tu bine. Apropo, iti e greu sa filmezi sau nu-ti duce?

Link to comment
Share on other sites

 

2 hours ago, South Edward NissaN said:

E, acuma si tu, daca nu ai 2/3 sau 2,5/3 nu te simti tu bine. Apropo, iti e greu sa filmezi sau nu-ti duce?

 

Pot filma, dar mi se pare chiar ciudat să fiu sncţionat pentru ceva aiurea. Am dat PM lui K, acum să vedem.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, South Max said:

 

 

Pot filma, dar mi se pare chiar ciudat să fiu sncţionat pentru ceva aiurea. Am dat PM lui K, acum să vedem.

Atunci scuza-ma ca te fac prost, dar esti, filmeaza in plm, lasa pozele.

Link to comment
Share on other sites

@South Max Ce dracu sa-ti faca Nasu daca tu nu respecti regulamentul. E regula cu minim 3 /ms de luni bune. Iti zic si care v-a fi raspunsul lui final. "Din moment ce regulamentul spune ca e nevoie de minim 3 /ms, trebuie sa respecti asta altfel vei fii sanctionat."  Ceva de genu :)) 

Link to comment
Share on other sites

E, canci.

 

1. REGULA ESTE PROASTĂ!

2. Unele decizii se iau în funcţie de numele jucătorului (ţineţi minte lucrul acesta);

3. Cum mama naibii să dai FW unui poliţist, când acesta aplică regulament?

a) Playerul a abuzat;

b) Poliţistul a procedat corect.

Rezultat: Poliţistul este de vină, jucătorul trebuie să avantajat în toate cazurile. =))

4. În loc să lase regulamentul mai "liber", ei îl înregunează.

 

Am mai avut 1 post pentru 2 /ms-uri. Kelton a înţeles foarte bine cum s-a desfăşurat acţiunea şi mi s-a şters FW-ul. NU ai cum să fii "obligat" să acorzi 3 ms-uri unui player cu nivel mai mare sau egal cu 8. Pe bune...

Link to comment
Share on other sites

@South Max Ba, eu iti zic ce cred eu ca-ti va raspunde, acum pnm :))

 

PS: Vezi ca s-ar putea sa ai probleme si la postul de la ala din GSB asa ca eu zic sa mentionezi si de acel post in PM-ul pe care l-ai deschis cu Kelton si daca nu ma crezi, intreaba-l pe @Rough deoarece a patit-o pe pielea lui :)) 

Link to comment
Share on other sites

Regula nu spune "BĂI MAXTREME2008, NU ACORDA SUSPECŢILE CARE AU DEJA WANTED, COP ATTACK, ACORZI WANTEDUL COP ATTACK DOAR ALORA FĂRĂ WANTED".

 

Pentru a-i acorda Wanted 3 cu motivul "Cop Attack" unui jucător, acesta trebuie să vă atace cu pumnii de minim 4 ori sau să tragă cu arma în voi. Abatere de la aceasta regula (Faction Warn).
Nu aveţi voie să acordaţi Wanted pentru "Cop Attack" jucătorilor care vă atacă în Safe-Zone, în schimb le puteţi confisca armele. În caz că vă atacă un suspect cu Wanted puteţi să-I omorâţi. Sanctiune (Faction Warn)
Nu aveţi voie să acordaţi wanted pentru "Cop Attack" sau "Cop Kill" jucătorilor care vă atacă în cadrul unui event, atunci când sunteţi prezenţi în acea locaţie pentru a omorî un suspect ce nu are drept de predare. Indicat este să anunţaţi organizatorul acelui event scopul prezenţei voastre în acel loc. Abatere de la aceasta regula (Faction Warn)

Nu este vina mea că regulamentul nu este foarte bine structurat. Cigarette a luat FW total aiurea, nu scrie nicăieri că dacă are wanted, gata, nu mai primeşte cop attack. Din contră, ori primeşte cop attack, ori este omorât (fiind auto-apărare).

 

Ce spui TU, se referă la:

 

1. Nu poţi da wanted unui player cu no drept;

2. Nu poţi da amendă sau să îi confişti permisul, unui jucător cu no drept.

Edited by South Max
Link to comment
Share on other sites

Omule, nu scrie în regulament.

 

POLIŢISTULE, TU ACORZI WANTED 3 (COP ATTACK) DOAR UNUI JUCĂTOR FĂRĂ WANTED. DACĂ ACORZI WANTED (COP ATTACK) UNUI PLAYER CARE ARE UN ANUMIT NIVEL DE WANTED, TE SANCŢIONEAZĂ "marele" Inferno27.

 

LUCRURI EXTRASE DIN REGULAMENT:

 

 

REGULAMENT

 

1. - Este permis sa le acordati wanted ( Civil Attack / Civil Kill ) jucatorilor aflati intr-un Clan-Zone sau sa le confiscati armele, cu conditia ca unul dintre membrii clanului care este pe turf sa aiba wanted.

2. - Nu aveti voie sa acordati wanted-ul "Cop Attack" jucatorilor care va ataca in Safe-Zone, acest lucru se sanctioneaza cu Faction Warn. Le puteti confisca armele. In cazul in care va aflati intr-o masina si sunteti atacat puteti sanctiona civilul cu wanted-ul "Cop Attack".

3.  - In cazul in care sunteti atacati sau omorati de un suspect, indiferent de locul in care va aflati ( Jail/HQ/Garaj/Alta zona ), suspectul va primi wanted 3 - cop attack, respectiv wanted 5 - cop kill.

4.  - Membrii PD daca vor fi prinsi pe contra sens cu o masina de civili fara nici un suspect fara drept de predare in lista vor fi santionati cu AV /FW.

 

Edited by South Max
Link to comment
Share on other sites

Băi, nu scrie nicăieri că trebuie să faci una din două, ce mama naibii... pe bune acum.

 

@GeneraL BonZy Eşti sluga lu` inferno / theliar? Aşa ai ajuns frate? PE BUNE? Nu puteai aştepta să se clarifice situaţia? Inferno27 e un distrus, are married cu una de 28 de ani, care are 2 copii acasă, PE BUNE FRATE? PE BUNE?

 

De ce te grăbeşti? Aş fi discutat cu Kelton / alt admin şi vedeam dacă se dă FW sau nu. Probabil că playerul din GSB ar fi retras, dar nu, că tu eşti nesimţit. Asta nu va rămâne aşa, promit!

 

 

----------------------------

 

 

 posted on 05.07.2017 23:36
Suspectii cu wanted care atacă politistii isi pierd automat dreptul de predare și vor fi omorati. O sa primesti un Faction Warn. 
 
PE BUNE, FRATE? PE BUNE? Nici măcar nu scrie în regulament aşa ceva, regula era în felul următor, POŢI ÎNTREBA PE ORICINE, DE LA MAIMUŢĂ ÎNCOACE:
 
1. Se omoară suspectul;
2. Se acordă cop attack, după care, kill.
 
Iar ca o dovadă eşti nesimţit, nici nu ai aşteptat să vezi ce spune Kelton în PM.
Edited by South Max
Link to comment
Share on other sites

@South Max OMGG ce nab... Ai iesit cu 3/3 :(( 

Si cu tine ma intelegeam cel mai bine de aici... :@

Dar ca sa stii si tu, daca un suspect are wanted si te ataca, isi pierde dreptul de predare si trebuie sa-l gauresti. :|

Nab prost :(( 

Link to comment
Share on other sites

@South Max Tu tre' sa intelegi un lucru, vremurile s-au schimbat, nu mai e serveru de acu' 2 ani cand erai tu LSPD, tre sa intelegi ca in momentul de fata vine "noua generatie" care poate fii foarte usor manipulata sa respecte toate tipurile de reguli, fie ele bune sau nu prea. Ti-am zis si mai sus, tre' sa inveti sa-ti inghiti mandria, nu sa te bati mereu in piept ca ai dreptate si ca **** mea aia **** mea asta. Daca 3 oameni ti-am zis ca postu' ala e de FW tu trebuia sa vezi ce rezolvi, nu sa ne arati noua extrase din regulament.

 

@GeneraL BonZy Tu, de unde sa incep cu tn? Ti-am zis si pe fb, tu fiind lider tre' sa ne tii uniti si sa ne intelegi chit ca unii dintre noi suntem mai tampiti (il veolez pe ala care crede ca ma refer la je). Nu mai respecta regulamentu' la sange ca apoi te miri de tre' sa recrutam din saptamana in saptamana. Inca tin minte ca nebunu de @Ervin27 o luat un warn pe vremea cand era lider numa ca sa incerce sa ma protejeze pe mn de la un FW, bine, amandoi am iesit prost atuncea, eu cu 3/3 si el cu al 3 lea LW parca, nu mai stiu. Intelegi tu ideea ;).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.