Jump to content

National Guard - Discuții / Discussion


Alexander
 Share

Recommended Posts

Just now, Mototolea said:

mai e si automatica din ce am auzit, dar lumea se pacaleste ca e cu programare, si dupa realizeaza ca poate le-ar fi placut mai mult la universitate la mate info. Cat despre upb ma uitam cate facultati are, sunt cam multe, si se vede ca-s cam degeaba si nu ajungi sa lucrezi in domeniu daca nu terminii printre primii facultatea

 

diploma e diploma, oricum dupa ce termin facultatea planuiesc sa plec din tara, nu stau pe 25-30 milioane ca inginer, bataie de joc

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, A I M IAWY said:

 

diploma e diploma, oricum dupa ce termin facultatea planuiesc sa plec din tara, nu stau pe 25-30 milioane ca inginer, bataie de joc

mda am auzit si eu ca s salarii la misto. M-a apucat zilele astea ma uitam la job-uri la nestle (nu intreba cum s-a ajuns aici) si am vazut ca-s cu sutele prin vestul eruopei, toate platite bine, suna interesant, dar acum depinde ce munca ai de facut si ce studii iti cere

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mototolea said:

mda am auzit si eu ca s salarii la misto. M-a apucat zilele astea ma uitam la job-uri la nestle (nu intreba cum s-a ajuns aici) si am vazut ca-s cu sutele prin vestul eruopei, toate platite bine, suna interesant, dar acum depinde ce munca ai de facut si ce studii iti cere

 

frate miu a terminat ingineria sudarii la upb si are salariu de 3 mii euro in germania. eu zic ca e ok :)) tot asa as vrea sa fac si eu

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Mototolea said:

bun frate, e bine ca s-a descurcat sa si gaseasca job in afara

 

s-a acomodat p-acolo, ma duc si eu la vara sa vad ce si cum 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Mototolea said:

vacanta sau te bagi si tu sa vezi cum e la munca la el?

 

am fost si vara asta la munca acolo la frate miu si mi a placut, la vara tot la munca ma duc 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, A I M IAWY said:

 

asta e si ideea mea, sa invat putin limba si mna

limba mi se pare scarboasa de-a dreptul nu vreau sa fiu rau, dar si oamenii mi se par scarbosi majoritatea, am auzit ca nu prea se spala si ca umbla beti si drogati pe strazi, asta pot spune ca am vazut si eu.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Mototolea said:

limba mi se pare scarboasa de-a dreptul nu vreau sa fiu rau, dar si oamenii mi se par scarbosi majoritatea, am auzit ca nu prea se spala si ca umbla beti si drogati pe strazi, asta pot spune ca am vazut si eu.

 

eu stateam intr-un orasel mic, dottingen, freiburg, si era chiar ok. am auzit ca asa sunt majoritatea, dar astia nu.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, AIM IAWY said:

Crăciun fericit! 

 

 

Câte sarmale ai băgat? =))

Azi nu am mancat niciuna. Ieri am balotat 3-4.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.