Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Paramedics - Discuţii | Discussions


Alexander
 Share

Recommended Posts

12 hours ago, Deea Shakira said:

Sa lamurim ceva, cred ca tu nu intelegi, tu decizi cine primeste rank 6 si cine nu? Ai puterea asta? Eu zic ca nici cu cuvantul, daca nu iti era dat de sus nu aveai nimic. Dupa parerea mea claudiu trebuia sa raspunda la acel post al meu ca el are putere asupra mea in joc, nu tu. Intelegi? Tu si sa vreai sa primesc sau nu rank 6, tot dupa cum ingaduie Claudiu. Sper ca esti lamurit, ce zice in Anunturi importante este egal cu 0 in legatura cu acel post al meu, a zis ca te ocupi de factiune si forum nu a zis sa ca sa urci peste el sa alegi tu subliderii pentru factiunea pe care el o conduce, logica la tine joaca pe pozitia 2 daca exista. Este de lucru in aceasta factiune, am vrut sa ma implic, postul cum a fost el mai in gluma mai in joaca el trebuia sa raspunda. 

 

In fine, sper ca esti lamurit, esti cam slab si moale pentru un sublider si nu prea iti fuge mintea dupa parerea mea, dupa ce ti-am dat mention mi-ai adus argument prost cu anuntul important, inseamna ca nu ai inteles ce zice Clau acolo, sper ca nu sunt singura care observa ori nu stiu eu sa citesc sau stau mai prost ca tine cu intelegerea si cu logica. El a zis ca te ocupi de forum si factiune (ca sublider), nu a zis ca te lasa lider.

 

Am vorbit cu Clau inainte sa-ti raspund la "cerere", chill. Nu stii ce se discută, nu te mai baga te rog. "Glumeațo"

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Deea Shakira said:

Alt inteligent, a zis ca nu e lider, deci asa dar si prin urmare trebuia sa zica macar in joc, Claudiu mi-a zis sa raspund eu. El ca rank 5 (rank 6 undercover) nu are cum sa raspunda de capul lui la asa promovare :) noi jucam nu gandim cam asa sta treaba

Ok, vei fii promovata la rank 6. E bine?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Deea Shakira said:

Cearta pentru functie? A scuze, era vorba de faza cu raspunsul lui Night, am facut cerere de rank 6 ca imi permit :D si night mi-a respins cererea de parca el imi da rank 6, nu claudiu, eu l-am facut sa inteleaga dar tot nu vrea, unde nu este nici Dumnezeu nu cere.

Vorbim săptămâna viitoare, poate iti trece 

Link to comment
Share on other sites

Salut tuturor!

 

Eu sunt noul vostru coleg (sau viitorul coleg) depinde cum va vine la gura. Eu nu prea fac multe lucruri, de obicei fac ceea ce ma pricep cel mai bine, si anume sa stau degeaba, deci daca ma vedeti facand asta puteti sa ma aplaudati. Poate pana plec si eu de aici ma insurati (preot avem) gagici sunt, am si 2 cavaleri de onoare... vointa sa fie !! (Si nu ma refer la FC Vointa )

 

Numai bine !

Edited by Rappa Ro
Link to comment
Share on other sites

Hai salut la toti,

 

Am sa va impartasesc niste ganduri ale mele la toti, de cand sunt eu aici in aceasta factiune a noastra, de 82 de zile astazi . Mai am putin si fac 3 luni calendaristice.

Am intalnit aici tot felul de lume, de la copii care nu stiu ce e ala un joc relaxat la perosane care au luat jocul prea in serios. Ideea este asa, sa va intelegeti intre voi si sa va respectati dar mai ales sa va ajutati cand aveti nevoie. Desi este doar un joc, intr-o lume virtuala unde fiecare este ce vrea si cine vrea, caracterul nu il poti schimba, dar il poti corecta. Avem colegi in factiune care chiar isi doresc sa faca multe lucruri, se vede, stiu eu care sunt, nu ii enumar. Sunt si altii care incearca sa bage strambe si diverse, ca sa saboteze jocul altora. Nu este frumos, sa procedam asa. Desi il avem pe Claudiu, drept lider, el nu poate sa va schimbe gandirea si comportamentul. Asta se invata, daca vrei. Atunci cand intrii intr-un grup ( factiune, cum este la noi), trebuie sa te integrezi sa fie ok sa te intelegi cu toti daca vrei sa faci ceva. Daca o sa vii cu impresii si idei ca ce lvl ai tu si ce rank ai mai avut, o sa pleci gresit din start. Si de ce? Ca nu o sa fi agreat decat de cei de teapa ta. Asa ca sfatul meu pentru cei care intrati in Paramedic, fiti modesti, vedeti-va de /heal-urile voastre si bucurati-va de joc, ca daia presupun ca intrati, sa va distrati sa mai treaca timpul frumos.

Am sa discut acum despre fiecare rank in parte cate putin, legat de modul in care sa percepeti jocul in aceasta factiune si o sa incep de la lider pana la r1 .

Draga lider si rank 6, iti multumesc pentru munca depusa si modul tau de a organiza factiunea aceasta. Sper sa duci la capat ceea ce ti-ai propus si sa fie toti multumiti. 

Acum legat de rank 3,4,5 va rog sa fiti mai apropiati nitel de cei mici in rank. Asta va zic pentru ca mai multi de rank 1, mi-au spus ca ar dori sa fie ajutati mai mult de catre rankuri superioare si sa ii coordonati mai mult. Eu incerc cat imi permite timpul sa mai ajut, dar avand in vedere ca ajung acasa zilnic la ora 19 nu am decat 2,3 ore sa ma joc pe zi. 

Dragii nostri copii, de rank 1-2 sunt contrariati ca le scriu pe/r sau pe sms celor mai mare in rank si nu le raspunde nimeni, desi sunt on. Asa devin descurajati in a face ceva si isi depun demisia. Ok, nu am nimic cu asta, jocul are mii de jucatori care vin si ies, dar daca te gandesti asa, mai logic, in viata sa fi refuzat, sa nu ti se raspunda cand ai nevoie de ceva, este trist, te simti prost. Ar trebui sa eliminam astea in joc, dar mai ales in factiunea noastra. De ce? Pentru a fi prieteni si nu " prieteni". Ce sa zic, cam asta am avut sa va transmit. 

Daca aveti nevoie de ceva, orice, va pot ajuta si va sunt alaturi, atata timp cat o sa joc in aceasta factiune si atata timp cat exista respect. 

Pentru mine exsita doar cateva principii, care le respect: 

  • daca te respect, ma respecti;
  • daca am dreptate, ma lupt pentru ce stiu ca este corect;
  • ajut neconditioant

Va pup cu drag pe toti si sper sa citit cat mai multi si sa reflectati asa asupra acestui mesaj schematizat in cateva randuri.

Numai bine si aveti grija de voi.

Cu drag,

 

Paramedic Ambulance Commander SuperStar

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, superstar911 said:

daca te respect, ma respecti;

 Noroc printule!

Desi nu am avut ocazia sa te cunosc, imi place ceea ce ai scris. Si iti spune un baiat care incearca sa inteleaga "rautatea" asta a unor oameni (si ca idee iti spun ca rautatea asta care o percepem noi, sunt doar niste concepte gresite acaparate de cei slabi mental), in fine nu iti tin eu teoria chibritului. Mi-as fi dorit sa mai stai pe aici, vorba aia "cu cat mai multi, cu atat mai bine".

Iti doresc succes in tot ce ti-ai propus si STAI DREPT! (si la propriu si la figurat)

Link to comment
Share on other sites

 

8 minutes ago, Rappa Ro said:

 Noroc printule!

Desi nu am avut ocazia sa te cunosc, imi place ceea ce ai scris. Si iti spune un baiat care incearca sa inteleaga "rautatea" asta a unor oameni (si ca idee iti spun ca rautatea asta care o percepem noi, sunt doar niste concepte gresite acaparate de cei slabi mental), in fine nu iti tin eu teoria chibritului. Mi-as fi dorit sa mai stai pe aici, vorba aia "cu cat mai multi, cu atat mai bine".

Iti doresc succes in tot ce ti-ai propus si STAI DREPT! (si la propriu si la figurat)

salut old boy,

 

mersi pentru vorbele frumoasa, sa ne vedem cu bine in joc si sa ne tinem spatele drept ! 

Link to comment
Share on other sites

Salutare, ce mai faceți?

Am observat că unii dintre membrii i-au cam iritat acea regulă cu testarea, prin urmare am decis împreună cu unii membri din facțiune să scoatem acea regulă, și prin urmare orice tester de acum in colo va fi ales de către mine dintre cei cu rank 4+.

 

Succese :D

Edited by Preot Claudius
Link to comment
Share on other sites

Salut, foarte bine asa. Si asta inseamna ca tu o sa selectezi pe cei care or sa dea test? Sau cum ? Eu de exemplu as vrea azi cand vin de la munca, sa dau testul, pe la 20:30 asa . Se poate ? 

Mersi fain Claudiu, numai bine . 

Link to comment
Share on other sites

  • Madalin changed the title to Paramedics - Discuţii | Discussions
  • uSp locked this topic
  • uSp unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.