Jump to content

News Reporters - Discuții / Discussions


Alexander
 Share

Recommended Posts

10 minutes ago, Victory Alexxandru said:

Cataa, nu te ai obisnuit? Astia cand nu au argumente numa asta zic, ca nu stii sa scri. Uita-te la ultimele lor replici. Din 4 replici 5 sunt cu "Nu stie sa scrie, nu stie sa lege doua cuvinte"

Nu ii duce capul mai mult =))

Sa scrii, persoana ce se diferentiaza de animale prin ratiunea de care da dovada, sa scrii.

Link to comment
Share on other sites

Ce ziceam. Da, am scris cu un i și îmi asum, dacă erați deștepți poate veneati cu alte argumente, dar nu va duce capul. Deșteptul ala de meridional, a rămas și el blocat pe o fraza. :)))) Sunteți ca berbecii. Vai de steaua voastră. Ieșiți dracu afara din casa și socializati cu lumea. Disperartilor. 

Edited by Victory Alexxandru
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Eileen said:

Sa scrii, persoana ce se diferentiaza de animale prin ratiunea de care da dovada, sa scrii.

De-aia te iubesc eu pe tine. A, da, si pentru faptul ca imi trimiti decolteuri.

Link to comment
Share on other sites

 

Just now, Victory Alexxandru said:

Ce ziceam. Da, am scris cu un i și îmi asum, dacă erați deștepți poate veneati cu alte argumente, dar nu va duce capul. Deșteptul ala de meridional, a rămas și eu blocat pe o fraza. :)))) Sunteți ca berbecii. Vai de steaua voastră. Ieșiți dracu afara din casa și socializati cu lumea. Disperartilor. 

Nu te mai da destept ca nu prea esti. Semnatura ta spune multe despre "iesitul din casa" 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Victory Alexxandru said:

Ce ziceam. Da, am scris cu un i și îmi asum, dacă erați deștepți poate veneati cu alte argumente, dar nu va duce capul. Deșteptul ala de meridional, a rămas și eu blocat pe o fraza. :)))) Sunteți ca berbecii. Vai de steaua voastră. Ieșiți dracu afara din casa și socializati cu lumea. Disperartilor. 

Domule, daca esti atat de destept te rog respectuos sa-mi explici in 3-4 randuri semnificatia citatului de la semnatura ta. :)) Arata-ne ca tu esti destept, noi pana acum ti-am dovedit contrariul.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, meridionable said:

I-ai dat blocaj mintal cu intrebarea asta.

am  pus sare pe rana.giphy.gif

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, South Cataa said:

Mi-a placut citatul asta, mi-a placut ca îți place sa ți cu factiunea ta, dar observ ca incerci degeaba. Hai sa clarificam ceva, odata ce un baiat ca băieții de la noi din facțiune, vede o fata pe un server și dacă mai primește și de la ea un snap în care este decolteul foarte lăsat, automat sar pe ea și încearcă sa o impresioneze prin nu stiu ce cacaturi. Uite ca aceștia sunt: Popica, Krysty și dacă stau putin sa ma gândește este și Meridional. 

Mama, esti ciudos ca tie nu ti-a dat snap sau ce?

1 hour ago, North Maty said:

Eu nu mai fac favoruri, am facut prea multe, am iertat prea mult. Am ascultat prea multe de la unii, prea multe prostii spuse. Urat sa fii bataia de joc a cuiva si sa nu-i pese nimanui de tine. Totusi, fratilor, ar trebui sa fim o factiune unita, un colectiv solidar si sa ne ajutam la greu, nu sa ne vanam de foame, sa ne hranim cu suferintele altora, sa ne facem cunoscuti in sens negativ si sa facem factiunea de ras, nu v-ati gandit? O solutie exista la ce se intampla, dar nu am sa recurg la acea solutie deoarece nu va fi primita si multi vor iesi. Scopul meu e sa fac aceasta factiune placuta si am sa reusesc daca ma chinui putin. In loc sa va luati de fiecare greseala, dorita sau nedorita, nu mai bine spuneti un scuze si ati incheiat totul? Nu uitati ca pe langa viata din joc, eu stau pe forum si raspund la niste PM-uri cu "chichite". Mhm, fain. 

Si pentru cei care se intreaba de ce am fost inactiv ieri, am venit sa le raspund B-). Nu pot sta 24/7 la calculator sa va raspund la pm-uri. Aveti rabdare, am sa raspund si aia e.

nush da nici nu il citesc

1 hour ago, North Maty said:

De cate ori v-am iertat pentru sanctiuni minore, majore, cum o fi ele.

 

tu nici nu i-ai dat fw clear cand era cu 2/3 si mai lua un fw si vorbesti ca ai iertat? =))))))) esti penibil

37 minutes ago, Eileen said:

am  pus sare pe rana.giphy.gif

ah, doare :( 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Eileen said:

Domule, daca esti atat de destept te rog respectuos sa-mi explici in 3-4 randuri semnificatia citatului de la semnatura ta. :)) Arata-ne ca tu esti destept, noi pana acum ti-am dovedit contrariul.

OK, în primul rand sa iti zic cine a fost Mircea Eliade, un scriitor, ca ma aștept sa nu știi cine a fost. Citatul l-am cules dintr o carte scrisa de el când învățăm pentru bac. Ce înseamnă? Dintr un citat fiecare înțelege ceva, depinde de gândire. Eu as zice ca el prin acest citat vrea sa zică ca toată experienta lui a fost culeasa prin joc, cu zâmbetul pe buze, la fel ca un copil, pentru joaca ne face întotdeauna sa zambim și sa fim mai veseli(ceea ce voi probabil nu știți ca nu aveți prieteni cu care sa va jucati) . Adică el numește cariera lui dacă pot sa zic asa un joc sau ca a fost ajutat de joacă sa aprofundeze. El s-a folosit de joc, pentru a fii întotdeauna cu zâmbetul pe buze când face ceea ce face. Ne îndeamnă ca întotdeauna sa ne jucam, sa fim cu zâmbetul pe buze pentru ca doar asa putem face ce ne place și desigur sa acumulam experienta. Dacă tu ai alta părere despre citat e treaba ta. Asta e părerea mea sincera, nu sunt eu un filosof sau ceva.. 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Victory Alexxandru said:

OK, în primul rand sa iti zic cine a fost Mircea Eliade, un scriitor, ca ma aștept sa nu știi cine a fost. Citatul l-am cules dintr o carte scrisa de el când învățăm pentru bac. Ce înseamnă? Dintr un citat fiecare înțelege ceva, depinde de gândire. Eu as zice ca el prin acest citat vrea sa zică ca toată experienta lui a fost culeasa prin joc, cu zâmbetul pe buze, la fel ca un copil, pentru joaca ne face întotdeauna sa zambim și sa fim mai veseli(ceea ce voi probabil nu știți ca nu aveți prieteni cu care sa va jucati) . Adică el numește cariera lui dacă pot sa zic asa un joc sau ca a fost ajutat de joacă sa aprofundeze. El s-a folosit de joc, pentru a fii întotdeauna cu zâmbetul pe buze când face ceea ce face. Ne îndeamnă ca întotdeauna sa ne jucam, sa fim cu zâmbetul pe buze pentru ca doar asa putem face ce ne place și desigur sa acumulam experienta. Dacă tu ai alta părere despre citat e treaba ta. Asta e părerea mea sincera, nu sunt eu un filosof sau ceva.. 

Citatul scris de Mircea Eliade se refera la faptul ca, intotdeauna trebuie sa avem un suflet de copii in anumite situatii, sa vedem mereu partea buna din fiecare rau si ca, desi putem sa mai cadem cateodata, mereu trebuie sa ne ridicam si sa constientizam faptul ca, oricat ar fi de greu, mereu exista o solutie. Citatul face referire la viata in ansamblu deoarece, prin joc, se intelege faptul ca uneori putem sa facem greseli, dar intotdeauna trebuie sa invatam din greseli, sa incercam din nou, pana ajungem la obiectivul dorit, mai pe scurt, sa nu ne dam niciodata batuti si mereu sa fim multumiti cu cine suntem, ce facem, ce gandim. Prin "as spune ca jocul m-a adus mereu tot mai departe" intelegem faptul ca acesta a experimentat in viata sa si bucurii, dar si tristeti, prin asta intarindu-si caracterul si ajungand omul care a fost. daca tot ai inceput.. :)) 

Edited by Eileen
Link to comment
Share on other sites

Pai da. Am citi cu mare placere ce ai scris. Ca și la bac, fiecare are comentariul lui, fiecare are opinia lui.     Eileen te rog sa îți potolești cățeii, ca dacă ii puneam sa explice ceva dintr o carte sigur îmi ziceau ca nu știu sa leg doua cuvinte sau sa scriu :))) 

Edited by Victory Alexxandru
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Victory Alexxandru said:

Pai da. Am citi cu mare placere ce ai scris. Ca și la bac, fiecare are comentariul lui, fiecare are opinia lui.     Eileen te rog sa îți potolești cățeii, ca dacă ii puneam sa explice ceva dintr o carte sigur îmi ziceau ca nu știu sa leg doua cuvinte sau sa scriu :)))  

Meai zys ca nu styu cn e Mercea Eleade..si t-am explecat si eu semnificatia cetatului thau ca sa vezy ca sthiu sa leg doo cuvinte!

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Eileen said:

Meai zys ca nu styu cn e Mercea Eleade..si t-am explecat si eu semnificatia cetatului thau ca sa vezy ca sthiu sa leg doo cuvinte!

Foarte bine ma bucur ca măcar atâta știi. Sy tu myay kerut mie sati explic asta an făcut. Baftalones. Chemați katelul Cristi sa comenteze ceva pliz, mie d0r de iel

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Victory Alexxandru said:

Foarte bine ma bucur ca măcar atâta știi. Sy tu myay kerut mie sati explic asta an făcut. Baftalones. Chemați katelul Cristi sa comenteze ceva pliz, mie d0r de iel

E afara la plimbare cu stapanul pentru urmatoarele 2 ore. Il vazuse-m cu @NicuD14 

Link to comment
Share on other sites

Ce faceti doamenlor? Ba @North Maty  eu nu m-am certat cu nimeni, dar un individ care spune despre Krysty Eileen & co ca sunt nu stiu cum imi insira mortii pe whatsapp la 12 noaptea ca ultimul crizat doar pentru ca eu ma inteleg cu ei, pai ba fratilor, din partea lor nu am primit niciodata astfel de injuraturi, asta spune multe despre nivelul de IQ, ma acuzi aiurea si fara nicio dovada incepi sa injuri, wtf dude, ia-ti o viata. Puteti sa intrebati pe cine vreti, eu le-am spus si lui @Krysty si lui @Eileen ca nu sunt de partea nimanui, si totusi sunt prieten cu ei, dincolo, in prima faza au inteles dar cum a aparut o chestie m-am trezit tap ispasitor si injurat ca la usa cortului. Degeaba vorbiti despre impacare cand voi nu puteti purta o discutie cu cineva si sa va sustineti argumentele fara sa injurati sau sa jigniti.

Edited by Ryz
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Ryz said:

Ce faceti doamenlor? Ba @North Maty  eu nu m-am certat cu nimeni, dar un individ care spune despre Krysty Eileen & co ca sunt nu stiu cum imi insira mortii pe whatsapp la 12 noaptea ca ultimul crizat doar pentru ca eu ma inteleg cu ei, pai ba fratilor, din partea lor nu am primit niciodata astfel de injuraturi, asta spune multe despre nivelul de IQ, ma acuzi aiurea si fara nicio dovada incepi sa injuri, wtf dude, ia-ti o viata. Puteti sa intrebati pe cine vreti, eu le-am spus si lui @Krysty si lui @Eileen ca nu sunt de partea nimanui, si totusi sunt prieten cu ei, dincolo, au inteles in prima faza au inteles dar cum a aparut o chestie m-am trezit tap ispasitor si injurat ca la usa cortului. Degeaba vorbiti despre impacare cand voi nu puteti purta o discutie cu cineva si sa va sustineti argumentele fara sa injurati sau sa jigniti.

Si crezi ca eu ii pun sa te injure? E vina mea? Eu ce treaba am? Eu cred ca voi nu intelegeti ce spun.

Link to comment
Share on other sites

Just now, North Maty said:

Si crezi ca eu ii pun sa te injure? E vina mea? Eu ce treaba am? Eu cred ca voi nu intelegeti ce spun.

Eu te inteleg frate, dar tu cand vorbesti despre certuri, pui accentul pe vina lui Krysty & Co, sau CTC cum dracu mai zic ei, chestia e, ca aici e vina tuturor. Tu esti lider, asuma-ti niste decizii prin care sa diminuezi numarul de sanctiuni si sa-i sanctionezi dur pe toti cei care mai incep o cearta. Daca ai nevoie de idei lasa-mi un PM.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Ryz said:

Ce faceti doamenlor? Ba @North Maty  eu nu m-am certat cu nimeni, dar un individ care spune despre Krysty Eileen & co ca sunt nu stiu cum imi insira mortii pe whatsapp la 12 noaptea ca ultimul crizat doar pentru ca eu ma inteleg cu ei, pai ba fratilor, din partea lor nu am primit niciodata astfel de injuraturi, asta spune multe despre nivelul de IQ, ma acuzi aiurea si fara nicio dovada incepi sa injuri, wtf dude, ia-ti o viata. Puteti sa intrebati pe cine vreti, eu le-am spus si lui @Krysty si lui @Eileen ca nu sunt de partea nimanui, si totusi sunt prieten cu ei, dincolo, au inteles in prima faza au inteles dar cum a aparut o chestie m-am trezit tap ispasitor si injurat ca la usa cortului. Degeaba vorbiti despre impacare cand voi nu puteti purta o discutie cu cineva si sa va sustineti argumentele fara sa injurati sau sa jigniti.

Prostule, nu a zis nimeni nimic te tine, nu tre sa dai tu explicații pentru eileen și cățeii ei. Nu mai fii prost te rog ca de obicei ms.(si nu te da cu aia), ca din câte vezi domnișoara aici de fata isi cauta căței noi. 

Edited by Victory Alexxandru
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Victory Alexxandru said:

Prostule, nu a zis nimeni nimic te tine, nu tre sa dai tu explicații pentru eileen și cățeii ei. Nu mai fii prost te rog ca de obicei ms.(si nu te da cu aia), ca din câte vezi domnișoara aici de fata îți cauta căței noi. 

Ideea e ca e o mare diferenta intre a te intelege bine cu cineva si a fi catel. Frate, cat de josnic sa fii sa crezi asa ceva? Nu suport oamenii  care spun ca imi caut eu catei,  pur si simplu eu am vazut in ei niste oameni calumea cu care am ce discuta, te trezesti tu sa zici ca imi caut catei, penibil. Din ce ai spus mai sus, se vede ca esti limitat in gandire, una e sa fii pupat in cur non-stop si alta e sa te intelegi bine cu cineva, dar na..n-ai cum sa multumesti pe toata lumea..si nici nu-mi doresc asta, tu si Cata aveti aceasta gandire..jalnic, se vede cat esti de destept daca ajungi sa crezi asta. =)) 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Victory Alexxandru said:

Prostule, nu a zis nimeni nimic te tine, nu tre sa dai tu explicații pentru eileen și cățeii ei. Nu mai fii prost te rog ca de obicei ms.(si nu te da cu aia), ca din câte vezi domnișoara aici de fata isi cauta căței noi. 

Tu ieși acasa bai carpancur,  ca atunci când ți am zis de Cioran ai zis ca ești vegetarian taci drq. 

Și Cătălin ala s a cam jucat cu sufletele raposatilor din familia mea

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Ryz said:

Ce faceti doamenlor? Ba @North Maty  eu nu m-am certat cu nimeni, dar un individ care spune despre Krysty Eileen & co ca sunt nu stiu cum imi insira mortii pe whatsapp la 12 noaptea ca ultimul crizat doar pentru ca eu ma inteleg cu ei, pai ba fratilor, din partea lor nu am primit niciodata astfel de injuraturi, asta spune multe despre nivelul de IQ, ma acuzi aiurea si fara nicio dovada incepi sa injuri, wtf dude, ia-ti o viata. Puteti sa intrebati pe cine vreti, eu le-am spus si lui @Krysty si lui @Eileen ca nu sunt de partea nimanui, si totusi sunt prieten cu ei, dincolo, in prima faza au inteles dar cum a aparut o chestie m-am trezit tap ispasitor si injurat ca la usa cortului. Degeaba vorbiti despre impacare cand voi nu puteti purta o discutie cu cineva si sa va sustineti argumentele fara sa injurati sau sa jigniti.

Ryz, astia cand vad o fata in samp arunca repede cu pietre, ba e baiat, ba o pupa x in cur, atunci cand ai ochelari de cal si vezi numai prostia ta n-ai cum sa schimbi gandirea limitata a unui om, daca atat ii duce pe ei..eu ii las in plata Domnului ca el e sus si vede pacatele noastre!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.