Jump to content

News Reporters - Discuții / Discussions


Alexander
 Share

Recommended Posts

[CORONA VIRUS]: A 3-a zi in casa..

[EU]: Vorbesc cu peretii sa nu ma simt singur :(

[CORONA VIRUS]: Ce nebun crede ca scapa asa usor.

[EU]: Cine a spus asta?..

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, South .Alex said:

@Ailime ma comport exact asa cum se comporta alte persoane cu mine. Sunt o persoana corecta si dreapta, nu pot accepta nedreptate. Cand o sa cresti o sa intelegi si tu mai multe.

Pana atunci, cel mai imporrtant lucru e sa te inconjori mereu de oameni mai buni ca tine, nu neaparat toti, dar sa ai ce invata de la majoritatea, doar asa avansezi. Inferiorii ce sunt langa tine doar pentru a castiga ceva nu sunt buni de nimic pt dezvoltarea ta ca persoana, din fericire eu mereu ti-am oferit ajutorul fara a astepta ceva in schimb. 

Din pacate, e foarte mult orgoliu in jocul asta. 

Cum spui tu, dragutule. Te tuc :* 

@oC Tendoipisi cf, mai balotezi?

Link to comment
Share on other sites

@Ailime datorita acestei pandemii, prefer sa nu fiu tucat, chiar as prefera sa pastram o distanta de 2-3 metrii intre noi sa nu riscam nimic. 

Ramaneti in casa baietii si fetele, aveti grija de voi.   #protectyourself

 

"But I got a whip for ya Toby
Used to be my homie, now you act like you don't know me" - cam asa e acum.

 

 

Edited by South .Alex
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, A n n e said:

Cum e NR pt unii, nu dau nume ca se simt... 

 

Razi tu dar eu iubeam sa ma uit la asta.

Link to comment
Share on other sites

Va rog sa verificati topicul unde se anunta chestiile importante despre factiune.

Sper sa nu mai faceti PM-uri aiurea intre voi, e jenant si devine o atmosfera neplacuta din cauza acestora.

Multumesc pentru intelegere. Va pup.  ❤️ 

Link to comment
Share on other sites

Incet, incet observ ca toti membrii de calitate isi pun demisia si pleaca de aici. Ma intreb de ce? Din pacate vad din partea tuturor ca motiv de baza o problema in randul conducerii. Oare cat o sa o mai ducem asa, ce este de facut? Pun intrebarea asta tuturor membrilor, ce este de facut, sunt singurul care imi pun un semn de intrebare in ceea ce priveste viitorul acestei factiuni?

De la una dintre cele mai frumoase factiuni, am ajuns sa nu prea mai fim doriti. Au plecat toti membrii vechi, din pacate, este usor sa duci membrii noi, dar doar cu o adevarata conducere poti sa  ii ti aproape.

Nu trebuie sa fim mirati ca se intampla aceste lucruri, din pacate legea pe aici se face cu amenintarile. "Nu vi acolo, NU iei Rank Up, nu faci un lucru, NU iei Rank Up" etc. trist.

Am remarcat de la o vreme foamea si setea aceasta de a sanctiona membrii, in loc sa-i ajuti, sa le acorzi sanse, sa fii prietenul lor, sa te distrezi cu ei impreuna. Mi se pare total aiurea ca am ajuns in asemenea situatie. Cred cu tarie ca NR este mai mult de atat si a fost mai mult de atat, aici mereu am promovat imaginatia si colegialitatea. Nu trebuie sa fim mirati ca am ajuns in situatia asta, ne-am facut-o cu mana noastra pentru ca nimeni nu a avut taria sa spuna ce probleme vede. 

Din pacate, ca de obicei, cei de jos sunt mici, nu pot sa spuna nimic, nimeni nu le asculta glasul, iar cei ce ajung in varf, uita cine le-a fost aproape. 

 

O seara frumoasa, News Reporters, reflectati asupra situatiei. Si nu, nu doare FW-ul, doar ca nu cred ca propozitia "Nu iti place, da-ti demisia" functioneaza in situatia data, nu asta inseamna sa fii un leader.  (Simon Sinek, "Liderii mananca ultimii", o carte foarte buna pentru unii dintre noi. De ce unele echipe lucreaza mai bine impreuna, iar altele nu?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, South .Alex said:

Incet, incet observ ca toti membrii de calitate isi pun demisia si pleaca de aici. Ma intreb de ce? Din pacate vad din partea tuturor ca motiv de baza o problema in randul conducerii. Oare cat o sa o mai ducem asa, ce este de facut? Pun intrebarea asta tuturor membrilor, ce este de facut, sunt singurul care imi pun un semn de intrebare in ceea ce priveste viitorul acestei factiuni?

De la una dintre cele mai frumoase factiuni, am ajuns sa nu prea mai fim doriti. Au plecat toti membrii vechi, din pacate, este usor sa duci membrii noi, dar doar cu o adevarata conducere poti sa  ii ti aproape.

Nu trebuie sa fim mirati ca se intampla aceste lucruri, din pacate legea pe aici se face cu amenintarile. "Nu vi acolo, NU iei Rank Up, nu faci un lucru, NU iei Rank Up" etc. trist.

Am remarcat de la o vreme foamea si setea aceasta de a sanctiona membrii, in loc sa-i ajuti, sa le acorzi sanse, sa fii prietenul lor, sa te distrezi cu ei impreuna. Mi se pare total aiurea ca am ajuns in asemenea situatie. Cred cu tarie ca NR este mai mult de atat si a fost mai mult de atat, aici mereu am promovat imaginatia si colegialitatea. Nu trebuie sa fim mirati ca am ajuns in situatia asta, ne-am facut-o cu mana noastra pentru ca nimeni nu a avut taria sa spuna ce probleme vede. 

Din pacate, ca de obicei, cei de jos sunt mici, nu pot sa spuna nimic, nimeni nu le asculta glasul, iar cei ce ajung in varf, uita cine le-a fost aproape. 

 

O seara frumoasa, News Reporters, reflectati asupra situatiei. Si nu, nu doare FW-ul, doar ca nu cred ca propozitia "Nu iti place, da-ti demisia" functioneaza in situatia data, nu asta inseamna sa fii un leader.  (Simon Sinek, "Liderii mananca ultimii", o carte foarte buna pentru unii dintre noi. De ce unele echipe lucreaza mai bine impreuna, iar altele nu?

Impecabil scris si gandit, bravo Alex.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, South .Alex said:

Incet, incet observ ca toti membrii de calitate isi pun demisia si pleaca de aici. Ma intreb de ce? Din pacate vad din partea tuturor ca motiv de baza o problema in randul conducerii. Oare cat o sa o mai ducem asa, ce este de facut? Pun intrebarea asta tuturor membrilor, ce este de facut, sunt singurul care imi pun un semn de intrebare in ceea ce priveste viitorul acestei factiuni?

De la una dintre cele mai frumoase factiuni, am ajuns sa nu prea mai fim doriti. Au plecat toti membrii vechi, din pacate, este usor sa duci membrii noi, dar doar cu o adevarata conducere poti sa  ii ti aproape.

Nu trebuie sa fim mirati ca se intampla aceste lucruri, din pacate legea pe aici se face cu amenintarile. "Nu vi acolo, NU iei Rank Up, nu faci un lucru, NU iei Rank Up" etc. trist.

Am remarcat de la o vreme foamea si setea aceasta de a sanctiona membrii, in loc sa-i ajuti, sa le acorzi sanse, sa fii prietenul lor, sa te distrezi cu ei impreuna. Mi se pare total aiurea ca am ajuns in asemenea situatie. Cred cu tarie ca NR este mai mult de atat si a fost mai mult de atat, aici mereu am promovat imaginatia si colegialitatea. Nu trebuie sa fim mirati ca am ajuns in situatia asta, ne-am facut-o cu mana noastra pentru ca nimeni nu a avut taria sa spuna ce probleme vede. 

Din pacate, ca de obicei, cei de jos sunt mici, nu pot sa spuna nimic, nimeni nu le asculta glasul, iar cei ce ajung in varf, uita cine le-a fost aproape. 

 

O seara frumoasa, News Reporters, reflectati asupra situatiei. Si nu, nu doare FW-ul, doar ca nu cred ca propozitia "Nu iti place, da-ti demisia" functioneaza in situatia data, nu asta inseamna sa fii un leader.  (Simon Sinek, "Liderii mananca ultimii", o carte foarte buna pentru unii dintre noi. De ce unele echipe lucreaza mai bine impreuna, iar altele nu?

 DE-MI-SI-A DE-MI-SI-A  DE-MI-SI-A DE-MI-SI-A, csf asta se intampla cand la conducere sunt copii de 14 ani care se lasa influentati de verisorii lor care au pica pe-un clan.

Te pwp Emilia nu mai merge pe la pretenarii mei sa spuna sa termin ca eu nu-mi bat capul cu voi ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.