Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

News Reporters - Discuții / Discussions


Alexander
 Share

Recommended Posts

1 hour ago, meridionable said:

Salutare, am postat o sugestie noua. Aruncati un ochi pe acolo, orice parere este binevenita. 

interesant, dar de ex eu fac peste 10p pe ag, il faci destul de rpd daca iti rogi prietenii sa.ti dea mesaje, mai avantajos e asa cum e zic, nush acm

Link to comment
Share on other sites

Si eu cred ca e mai avantajos pentru reporteri asa cum este acum, desi nu zici rau. Ar dura mai mult timp sa faci raportul in modul asta decat cum este acum. Daca ar fi asa, cum s-ar mai puncta anunturile informative si role-play? Daca s-ar face asa cum zici tu, dupa ce dai 2-3 anunturi informative s-ar pune ca si cum ai fi participat la o sesiune de anunturi gratuite si, probabil, ele ar fi scoase din activitatea reporterilor pentru a nu se frauda.  Nuj we, ar trebui sa te gandesti putin mai mult la ideea asta si poate iese ceva interesant.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Victory Danony said:

Si eu cred ca e mai avantajos pentru reporteri asa cum este acum, desi nu zici rau. Ar dura mai mult timp sa faci raportul in modul asta decat cum este acum. Daca ar fi asa, cum s-ar mai puncta anunturile informative si role-play? Daca s-ar face asa cum zici tu, dupa ce dai 2-3 anunturi informative s-ar pune ca si cum ai fi participat la o sesiune de anunturi gratuite si, probabil, ele ar fi scoase din activitatea reporterilor pentru a nu se frauda.  Nuj we, ar trebui sa te gandesti putin mai mult la ideea asta si poate iese ceva interesant.

Pai uite, ca o idee de raport la rank 1 saptamanal:

Sesiuni de ag - 0/10

Anunturi RolePlay (aici sa intre si pachetele de anunturi)  - 0/40

Rank 2: 

Ziare scrie 0/1

Ziare vandute 0/40

Sesiuni de Ag 0/8

Rank 3: 

Sesiuni live 0/3

Anunturi RolePlay 0/30

 

Cam asa vad eu lucrurile

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, meridionable said:

Pai uite, ca o idee de raport la rank 1 saptamanal:

Sesiuni de ag - 0/10

Anunturi RolePlay (aici sa intre si pachetele de anunturi)  - 0/40

Rank 2: 

Ziare scrie 0/1

Ziare vandute 0/40

Sesiuni de Ag 0/8

Rank 3: 

Sesiuni live 0/3

Anunturi RolePlay 0/30

 

Cam asa vad eu lucrurile

30 de RP-uri la rank 3?:)) e prea mult, iar 10 sesiuni la rank 1 le faci in doua zile. Eu zic ca 15 sesiuni daca nu si mai mult la rank 1. 

Link to comment
Share on other sites

Pai vad ca vreti pe ideea asta cu sesiunile in loc de /news.

rank 1: 15-20 sesiuni (pe saptamana chiar nu sunt multe).

rank 2: 1 ziar scris si 50 de vandut, 10 sesiuni.

rank 3: sa ramana 3 live-uri si 70 de /news-uri.

rank 4: 55 de /news-uri, 2 live-uri cum e si acm.

rank 5: 30-40 de /news-uri, 1 live sau chiar doua.

RP-urile mai bn nu ar fi puse in raportul de activitate.. zic si eu.

Edited by Ailime
Link to comment
Share on other sites

Pam pam. Deci vad ca s-a vorbit ceva pe aici. Sincer, mi-a fost lene sa ma uit exact la tot. Dar...

Sunt de acord cu introducerea unor masini, iar acestea sa fie clasificate pe rank si sa fie foarte putine. De exemplu, rank 1 doar News Van, rank 2-2 masini X, rank 3-2 masini X, rank 4 si 5 fiecare cate o masina diferita. Ceva supercar pentru ultimele doua. Idc, va descurcati voi cu propuneri de masini.

In ceea ce priveste raportul de activitate, iar sunt pro. Acesta trebuie marit, nu stiu cat de mult dar clar trebuie. Nu am un exemplu, las la alegerea voastra. 

 

Ceao

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, South sniKK said:

@WediN North, îți plake să faki posturi pe forum, ă?

yes, imi like sa fac posts on forum

4 hours ago, Vaida said:

Bine si eu...

ma bucur ❤️ 

3 hours ago, Viorel Marcel Stoian said:

cum vand ziare ca voi vreau sa fac bani din asta multi ca voi

n-am inteles ce ai zis

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.